Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff nevelése?! Segítsen vki.

Amstaff nevelése?! Segítsen vki.

Figyelt kérdés

1. Már 1 hónapja minden nap min.2szer leviszem sétáltatni, de még mindig nem akar jönni mellettem. Néha húz, aztán meg leül és nem akar jönni.

2. Eddig a pelenkára csinált, pár napja pedig egyre ritkábban megy rá, akk is csak max. kakil rajta.


Pls. vkit segítsen.



2014. jan. 4. 21:29
1 2
 1/18 sippara ***** válasza:
88%
Miért szoktattad pelenkára? Macska vagy csecsemő? Nem vagy te véletlenül a cane corsós másik kérdező rokona?
2014. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kutya?
2014. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
3 és fél hónapos
2014. jan. 4. 21:40
 4/18 anonim ***** válasza:
Rövid póráz, láb mellett követés, jutalomfalattal.
2014. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
Én is amstaff gazdi vagyok és ismerős a helyzet bár nekem szobatiszta lett hamar. Én annak idején saját készítésű alomtálcára volt szoktatva ha véletlenül kell neki. De reggel délben este lehordtam és így megszokta a dolgokat és hamar lent csinálta már. A pórázos téma nálunk az első pár sétánál volt rossz akkor leült, megtorpant félt, de amikor rájött hogy jó a séta onnantól nagyon szeretett menni. Így megy ez 5 év után is imád sétálni, de bizony erős kutya így ha normálisan halad akkor is van egy üteme, néha be-beránt nekem de nem vészes. Most úgy 2 éves kora óta jobb időben kerékpározok vele az is lefárasztja kellően ahogy észreveszem. Játékokat kivégzi nagyon hamar nincs értelme vennem neki. Privátban szívesen írok még ha kíváncsi vagy valamire
2014. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
3 és fél hónapos. TÜRELEM. a helyes séta tanítása hónapokig eltarthat. én kutyámmal kb 2 hete gyakoroljuk a sétát, húz mint a fene, viszi a szíve előre. pedig már sokmindent megtanult. és ha kiadom a "szépen" parancsot (nálunk ez a lábhoz) akkor rendesen jön is egy darabig, de egyelőre folyamatosan jutalmazni kell. vigyél mindig jutalomfalatot, mondd, hogy lábhoz és közben tartsd úgy, hogy ha a falatot nézi, melletted jöjjön. egy idő után dicsérd meg és add neki oda. másik módszer: ahogy túllépi a lábad vonalát, hátrafordulsz és visszafelé sétálsz. megtorpanás ellen ugyanúgy jutalomfalat. ez bullterriereknél a legjellemzőbb, a mienk is leszokott róla pár hónap után. de tényleg kitartás kell és fontos, hogy lehetőleg ne kapd fel a vizet.
2014. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Animalist ***** válasza:
91%
Azt nem értem hogy ha valaki egy amstaffot választ magának és ilyen alapvető problémára nemtudja megtalálni a megoldást akkor idővel bajok is lehetnek..
2014. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Pelenka hulyeseg, ki kell mindig vinni, maskepp nem haladsz vele a szobatisztasaggal.

Lab melletti seta? Mindig csinald ugyanugy, szolj hogy varjon, ha huz, szolj ra, hogy szepen, ezt sokszor el kell jatszani.

Ha huz, allj meg, hivd vissza magadhoz, hogy laza legyen a poraz, es csak akkor indulj tovabb. Ha huz, feszul, allj meg azonnal es ne mozdulj. Aztan hirtelen meg fogja erteni, meg fogsz lepodni, hogy fogja vissza tudatosan magat, hogy melletted menjen.

Sokaig tart, nalunk majdnem fel evig elhuzodott, kozrejatszhatott, hogy elso kutyam, aki porazos setara van szoktatva, nem voltam tul tapasztalt. Probaltam ezt a visszarangatos modszert, ha leeloz, viszarantom-hat ez nalunk nem valt be, szenvedtunk, a kutyam is, es en is, mert ideges voltam tole, sokkal jobb csak megallni.Attol mindketten nyugodtabbak lesztek. De mindenki kitapasztalja, erezni fogod, hogy jobb nektek.

Mostmar olyan gyonyoruen setal es buszke vagyok ra.

Ha sokat szimatol, fogd rovidre

2014. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szoval ha sokat szimatol es amiatt huz, fogd rovidre es huzd a nyakan feljebb a nyakorvet, es szolj ra, mond neki szepen, es ha lazul a poraz, csak akkor indulj el.
2014. jan. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Kutyasuli.Most neveld meg mert később a fejedre nő és nem fogsz vele bírni én tudom:(1,5 éves a kutyám és alig birom el annyira húz már semmi nem segít.
2014. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!