Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lehet a kutyusom?...

Milyen fajta lehet a kutyusom? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy kutyusom,havanese ként vettük,de nem törzskönyvezett.

[link]

Szerintetek lehet benne vmi más fajta? Ha igen akkor milyen?

Most 7 hónapos,és 2 kg.



2014. jan. 5. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet megnézni a képet.


Egyébként,ha nem törzskönyves akkor bármi becsúszhatott,de szerintem nem ez a lényeg.Szeresd és imádkozz,hogy nem lesz beteg.

2014. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon imádjuk,még anyukám is,aki nem volt oda a kutyatartásért :) amúgy nagyon szép helyről hoztuk,és láttuk az anyukát és az apukát is. a doki azt monta h nagyon szép egészséges.:)
2014. jan. 5. 14:04
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]

ez jó?

2014. jan. 5. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A doki nyilván nem rendelkezik röntgen szemmel,így az esetleges genetikai betegségekről nem tud nyilatkozni.Az agyon szaporított bichon-yorki-csivava fajtákat pedig rendesen sújtják a betegségek,amik a nem megfelelő "tenyésztés" miatt vannak.

Ahonnan hoztátok,lehet hogy a legnagyobb jóindulat mellett,de a gazdák nincsenek tisztában a fajtára jellemző betegségekkel,mint ahogy azzal sem,hogy fedeztetés előtt vannak KÖTELEZŐ szűrések,amikre a kant és a szukát el kell vinni.Amennyiben ezek a szűrések jó eredménnyel zárultak,és a tenyészszemlén megkapták a megfelelő minősítést,utána hozhatnak le almot.


Arról nem beszélek,hogy ez továbbra is szaporítás,mert ennek nincs célja, csak a kutyaállomány növelése,de semmilyen tenyészcélja nincs a dolognak.De ez más tészta.


A lényeg legalább annyi lenne,hogy garanciát tudjon adni arra,hogy a kölyök is egészséges,nem fog rajta kijönni pl. 2 évesen semmilyen genetikai betegség,vagy allergia,vagy bármi.Viszont ez előzetes pénzbeli befektetést igényel,így nem adhatja olcsón a kölyköket,így nagyobb az esélye,hogy a nyakán marad,ami nem gazdaságos.


A "nagyon jó helyről van" az azt jelenti,hogy törzskönyvezett,szerződéssel hoztad el,2 oltással,4 féreghajtással,egészségügyi garanciával.EZ a jó hely,minden más csak a fajta génállományának rontását eredményezi.

2014. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem fajtatiszta. Egy törzskönyves, fajtatiszta bichon így néz ki:

[link]

[link]


Tacskó, csivava játszhat benne.

2014. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kölyök havanesere éppenséggel hasonlít,de valahogy a pofijukon nekik több a szőr.Nem tudom a tiéd volt kozmetikusnál?
2014. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nem törzskönyvezett" "7 hónapos, 2 kg" nekem ennyi elég volt,hogy tudjam nem fajtatiszta Havanese.


Inkább Havanese + Csivava keverék lehet vagy havanese és kitudja mi :D


De nagyon aranyos kutyus :)


Csak utólagosan megjegyezném,hogy ha Havanese-t szeretettek volna,akkor jobban utána kellett volna járni a fajtának!


Most itt a környéken van egy fehér szőrgombóc,kérdeztük milyen fajta azt mondták Havanese , csóri kutyáról üvölt,hogy Westie keverék a füle kicsit felállt, a szőre kicsit drótos volt.Kérdezi a a kiscsaj tőlünk a miénk milyen fajta, mondtuk Havanese,erre ő -de jó akkor ekkora lesz ő is mint a miénk,meg ugyan így fog kinézni.Mondom neki abban ne legyél biztos és tovább mentünk :D most 3 hónapos az a kutya, kíváncsi leszek pár hónap múlva milyen fajták fognak ki ütközni belőle:D


Ha vki akar egy adott fajtát miért nem néz utána? egy felnőtt Havanese-t nem ismer meg amikor állítólag olyan kutyát akart,engem ez kicsit elkeserít,nem teljesen rád irányult ez kérdező,csak bosszantó az emberek tudatlansága ennyire! Facebookon is egyes kutyás csopikba mik mennek,szörnyű:(

2014. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen,mindig megyunk kozmetikushoz,ha mar a szemebe log a szore :) Es en tudtam,h o nem teljesen havanese,csak amikor a szuleimmel kerestunk kutyust havaneset,es ot meglattam,egybol tudtam h o kell nekem :)) ez ilyen szerelem elso latasra volt :D csak kivancsi voltam,h szerintetek milyen fajta lapozhat meg benne :)
2014. jan. 5. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!