Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lehetőség nyílna egy...

Ha lehetőség nyílna egy kutyára, de nem olyanra amilyet szeretnétek akkor várnátok vagy kihasználnátok a lehetőséget?

Figyelt kérdés

Az életem nem úgy alakul,hogy olyan fajtát tartsak amilyet szeretnék.Viszont szeretnék kutyát mindenképpen.Nem tudom,hogy várják inkább és legyek kutya nélkül ami elég nehezen menne:/ vagy legyen egy kutyusom és amikor még egy kutyát van lehetőségem tartani akkor azt a fajtát venném amilyet régóta szeretnék.


Van egy idős kistestű kutyusom.Egy Dobermann-t szeretnék régóta.Megváltozott az életem és már nem tudnék nagyon sokat itthon lenni a kutyával mint eddig.Szóval egy nagyobb mozgásigényű,meg több foglalkozást igénylő fajtára nem lenne időm.Csak ismét egy kis/közepes testű kutyára.

Ha elmenne a kutyusom,remélem jó sokára.Akkor szeretnék kutyát,mert egyszerűen kutya nélkül nem bírnék élni.

Egy Dobermann viszont nem hinném,hogy beleférne az időmbe :( Én meg nem vagyok felelőtlen ember.A kutya szemszögét nézem mi a legjobb neki.


2014. jan. 5. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egy dobira nem lenne időd a másik kutya mellett,szerintem egy kevésbé aktív új kutyára sem.Ráadásul van már 1 kutyád.Én a helyedben megvárnám amíg rendeződik a helyzet és utána vennék +1 kutyát.Tök mind1 milyen fajta.


Kölyökként ugyanazok az igények,ugyanúgy otthon kell lenned,minimum 1 hetet és ugyanúgy 3-4 óránként kell lejárni.Ebből a szemszögből irreleváns,hogy mi a kutya fajtája.


Szerintem várd meg a megfelelő időt,és akkor lesz új kutyád.

2014. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Animalist ***** válasza:
szerintem várd meg azt amikor el tudod látni azt a kutyát amilyet szeretnél.....szerintem minden kutyával kell azért foglalkozni...Az meg végképp rossz lenne ha meg egyszer netán lehetőséged lenne egy dobermant tartani és ezért a másik kutyus hátra sorolódna ...Gondold át..
2014. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem lenne háttérbe szorítva egyik kutya sem az biztos!

De jobban belegondolok igazatok van,inkább várok annál jobb lesz,még ha nehéz is lesz:/

Amúgy másik kutyát,csak is mostani kutyusom után szeretnék.Csak én világéletemben már jó előre gondolkozok.Sokak szerint felesleges,de ilyen vagyok.Persze ne értsetek félre,mert nem akarom,hogy a mostani kutyusom meghaljon vagy ilyesmi!!!


Azért azt hozzátenném,hogy lenne időm egy kutyára hiszen most is van időm rá.Csak azért egy nagyobb testű,nagyobb mozgásigényű kutyára már nem lenne.

Azért egy kistestű és egy nagytestű kutyának eltérőek az igényei.

Mivel máshogy alakultak a dolgok a jelenlegi kutyám után nem biztos,hogy egy Dobinak megfelelő élet tudnék biztosítani,de egy kisebb fajtának igen.

De inkább nem leszek önző és várni fogok!

2014. jan. 5. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sokat gondolkodtam ezen. Menhelyes kutyát szeretnék, de akkor is megvan az elképzelésem, hogy kb milyet. Én keresem a velem összeillő kutyát, az biztos, hogy csak azért nem hozok haza egyet, mert sajnálom. Végülis együtt kell élnünk hosszú évekig, fontos, hogy passzoljunk egymáshoz.
2014. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem élnék vele. Én "szerelmes vagyok" a kutyámba. Nem tudnám a kutyázást elképzelni "szerelem" nélkül. Persze, szeretném, gondoskodnék róla, mindent megadnék, de nincs az a szenvedély. Most remélem érted mire gondolok, és nem néztek hülyének, de másképp nem tudom megfogalmazni :D
2014. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem én,hogy mit akarsz utolsó :D
2014. jan. 5. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:
és egy kisebb testű dobbermann keverék?
2014. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én adnék lehetőségnek 1 esélyt, lehet beleszeretek lehetőség adtak utyába akit ne mcserélnék el más kutyára
2022. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!