Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám. Mit...

Agresszív a kutyám. Mit tegyek? (több lent)

Figyelt kérdés

Van 3 kan kutyám.Mind ivartalanított, egy labrador és 2 spániel.Az egyik spánielem aki rendes kennelből van nagyon agresszív a másik spánielemmel.A labradorunkkal nagyokat játszanak, de a másik spánielemmel folyton verekednek.

Régebben ez a spánielem nagyon félt utcán a zajoktól mindig behúzott farokkal jött, de már sikerült javítani a helyezeten nem fél idegen környezetben.Az idegen kutyáknak is régebben neki ment vagy félt tőlük, most úgy közömbösen viselkedik velük.Viszont a másik spánielemmel még mindig rendszeresen verekednek és nem tudom miért vagy mit tehetnék.Kutyasuli nem igen van a közelbe, pedig jó lenne egy Tükör suli.

Mit tegyek???


2014. jan. 5. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Neveletlennek mondanám.Ennyi leírásból simán hatalmi harcot mondanék,aminek az az oka,hogy a spánieled van a falka élén,nem te.


Nem verekedhet senkivel a jelenlétedben sem,és amúgy sem.A labi valószínű behódolt neki,így azzal nincs gond.


Olvass a falkavezérségről,és ahhoz tartsd magad,bár a legjobb egy kutyaiskola vagy házhoz járó oktató lenne.

Akár 1x is hívjátok ki,elmondja az alapokat,annyi pénzt megér belefektetni.Utána csak be kell tartanod,amit mutatott.

2014. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Neten kértem segítséget kiképzőktől, ők elmondták az alapokat amit követtünk is.

Én megyek ki először az ajtón, etetésnél is "beleeszek" a kajájába stb.Azt mondták verekedésnél a grabancánál fogva nyomjam le a földre, ezt is próbáltam de semmi sem akar használni.

2014. jan. 5. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Valószínűleg az a probléma,hogy nem a megfelelő időben és nem jó technikával csinálod.Ezért lenne szükséged egy szakképzett emberre,aki bemutatja,tehát LÁTOD a saját kutyádon,hogy lehetséges.


Tapasztalataim szerint,sokat lendít a gazda önbizalmán,ha élőben látja,hogy képes erre a kutyája,nem csak a negatív tapasztalat marad.


Youtube-on nézd meg Cesar Millan videóit,és szerintem áldozzatok pénzt 1 alkalomra,egy jó szakemberrel.Nagy lendületet ad.

2014. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Cesar Milan egy nagy rakás szarral sem ér fel. :D Csak ahhoz ért, hogy olyan szinten ledominálja szerencsétlen kutyákat, hogy azok majd összepisilik magukat a félelemtől. Az az ember egy hataloméhes hülye. Inkább Korom Gábor vagy Victoria Stilwell könyveit/filmjeit ajánlom!
2014. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Victoria könyveit én is olvastam és próbáltam is alkalmazni amiket leírtak benne.

Szívesen áldoznék egy alkalomra sőt többre is pénzt, de a környéken akiknél érdeklődtem suli senki sem jön ki házhoz és külön foglalkozást sem tart.:/

Ezért kértem itt tanácsot hátha van még valami jó ötletetek.

2014. jan. 6. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:
A környéken semmi kutyasuli nincs, ahova el tudnál menni? A legtöbb kutyasuliban van engedelmes foglalkozás. Ahova én járok a kutyámmal, ott is van egy nagyon agresszív kutya, mindig szájkosár van rajta, mégis már sokat javult, nem támad ki minden mellette elhaladó kutyára, és emberre. Így lehet ha elmennél egy ilyen engedelmes képzésre, akkor ott is sokat tudnának segíteni, persze egy alkalomtól ne várj csodát.
2014. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól,hogy neked nem jön be Cesar módszere még nem kell fikázni.De nyilván ehhez is kell egy intelligencia,hogy ezt az ember ésszel felfogja.Szerintem mérföldekkel többet tett le etológia téren az asztalra,mint te valaha is fogsz,kedves válaszoló.


Nagyon jó módszere van,nem dominálja le egyáltalán a kutyát...A Victoria Stillwel speciel nekem nem szimpatikus mégsem kezdem el fikázni.Az a nő nem tekintély alapon irányít,hanem jutalomfalattal.Jutalomfalat meg nincs nálad életed végéig...és sok egyébbe is bele lehetne kötni.

De kinek a pap,kinek a papné...


Intelligens ember nem fikázza azt,amivel nem ért egyet...De ehhez valóban kell egy kis iq.Sajnálom ha neked nincs.



Egyébként kedves kérdező,vedd fel vele a kapcsolatot,bár nem írtad hol laktok.

[link]

2014. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jan Fennel könyveit olvastad? (Jan Fennel: kutyapchihológia) a netről is le lehet tölteni.


Mert ő ír erről - is -hogy az ő spánieljei, miért, hogyan viselkedtek így.


Olvass utána!

2014. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!