Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, aussie vagy border collie?

Mudi, aussie vagy border collie?

Figyelt kérdés

Agility, obedience, dog dancing, BH

Sok séta erdőn, mezőn. Rendszeres kutyaiskola. Kinti-benti tartás, tapasztalt gazdi mellé.A fent felsorolt tevékenységeket szeretném versenyszerűen csinálni vele. Esetleg kiállítás

Szerintetek a 3 fajta közül melyik?



2014. jan. 5. 18:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó helyről van, akkor bármelyik alkalmas a felsoroltakra.
2014. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Mudi:)
2014. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy alkalmasak, de mégis vacilálok köztük és ebben kérném a segítségeteket. Vélemények, tapasztalatok stb ... :)
2014. jan. 5. 18:49
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Mivel kb. egyforma képességűek, így az alapján kell dönts, hogy neked melyik a szimpatikusabb, melyiket szeretnéd igazán.

2014. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Mudi.
2014. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Mudi! Le borderekkel! :D Ha meg nem mudi, akkor aussie. De szerintem a kutyázásnak az a lényege, hogy valamire vágysz és amellett kitartasz. Amíg kérdés, hogy melyiket válaszd, addig szerintem nem elég erős.
2014. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Vagy mudi, vagy aussie. :)

Azért nem ajánlom a bordert, mert tényleg mindenkinek az van, és most bocsánat a border gazdáktól tényleg, de már-már igazságtalan, hiszen pl egy agility versenyen annak akinek nem bordere van, szinte semmi esélye. pl ha mudid, vagy magyar vizslád, aussied van, akkor az azért nem olyan gyors mint a BC, és ezért sokkal kevesebb az ilyen gazdák esélye. Én ezért nem tartanék BC-t mert szerintem igazságtalan a többi kutyafajta ellen. Vagy akkor az lenne a jó, hogyha külön kategória lenne a bordernak, pl agilityben, hiszen akkor normálisan lehetne összemérni az erőket. :)

2014. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

7-es!


Ez sajnos nem csak a bordereknél van így, hanem pl. a malinois és német juhászoknál is. A rottweilereket folyamatosan hozzájuk hasonlítják, hogy nem olyan gyorsak, közben meg egy "tök más" kategória, nem lehet őket összehasonlítani.


Egyébként pont azért, mert mindenkinek az van, eléggé silányul a BC állomány is.

2014. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%
A hazánkban kapható show aussiek nem tudnák felvenni a versenyt egyik általad felsorolt sportágban sem a borderekkel, a mudik közül is kevesen. Már nem azért, de az baromi rossz indok, hogy valaki azért ne vegyen egy bizonyos fajtát mert sokaknak van... Igen, valóban sok munka és sportkutyásnak bordere van, de talán nem véletlenül! Viszont jól nézd meg honnan veszed, mert egy show kutyával semmire nem fogsz menni, csak dolgozó kutyáktól vegyél kölyköt.
2014. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Border collie Nagyon okosak barátságosak benti tartásra is alkalmasak legalább is az én kutyám !!! A Világon leg könnyebben idomítható fajta járj utána ez igaz ! Hátrányuk : mivel nagyon okos szép kutyák sok helyen 50000-80000 FT az ára De Hidd El Megéri !!!!
2014. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!