Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kutyája későn lett szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kb. 6,5 hónapos nagytestű keverékem van. Több mint 2 hónapja hoztam haza. Elmondom mit csinálok, kérlek javítsatok ki, ha én rontok el valamit. Leviszem kb. 2-3 óránként minimum egy pisire. De napi 3-4 órát simán lent vagyunk több kutyával, főleg most a jó időben. Alvás, játék, kaja, vagy valami izgalmas újdonság után mindig leviszem. Nem szidtam le sosem, akkor sem ha rajtakaptam, hogy bepisilt. A pisi mennyiség is elkeserítő, de éjszaka bekakil, pedig este 11 körül még leviszem, akkor is kakil, és hajnali 5 körül elmegyünk a futtatóra is. Délelőtt 6-7 órát van egyedül, de van, hogy ez is kevesebb. Mindig ugyanabban az időben viszem le. Kutyapelenka nem volt, direkt nem szoktattam rá, nem vagyok az átmeneti megoldások híve, pláne, ha egy élőlényről van szó. Napi 3x kap enni egyébként, jó minőségű tápot, illetve húst, zöldséget. Harmadik nagytestű kutyám egyébként, az elődjei ilyen idősen már szinte teljesen szobatiszták voltak.


Már voltunk dokinál, megnézte, teljesen egészséges, majd kicsattan. Nem értem mit rontok el, kérlek segítsetek:( Olvastam azt, hogy érdemes elvenni éjszakára tőle a vizet. Erről mit gondoltok?


2014. jan. 6. 13:00
 1/10 A kérdező kommentje:

Csak a lényeget hagytam ki. Amikor lent végzi el a dolgát, természetesen dícséret, örömtánc (mi csak pisitáncnak hívjuk), jutalomfalat.


És minden másban nagyon ügyes. Mindenki dícséri, én is nagyon büszke vagyok rá. Már teljesen visszahívható, bármit kérek, megteszi azonnal, nagyon szófogadó.

2014. jan. 6. 13:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elhagynám a tápot és áttérnék a barf-ra. Egészségesebb és kevesebb kaki,pisi lesz tőle. Szerintem egy fél éves kutyát elég kétszer etetni. Ezzel a módszerrel ha 6-kor megkapja a vacsorát és utána még úgyis kiviszed akkor az nem létezik, hogy lesz még éjszakai kaki :)
2014. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
Az elsőnek igaza van a BARFfal kapcsolatban, tényleg drasztikusan csökken tőle a kakimennyiség, a pisit őszintén szólva én nem figyelem, de lehet, hogy az is, szóval érdemes kipróbálni. Éjszakára nyugodtan elveheted a vizet, legalább próbaképp, aztán ha marad minden a régiben, maximum visszaadod éjszakára is. A leírásod alapján mindent jól csinálsz, nem értem, mi lehet a probléma, pláne, ha egészséges is a picúr :/ Ha lakásban ürít, és konkrétan elkapod procedúra közben, egy jelzés értékű nem szabad szerintem gond nélkül belefér, hátha az a probléma, hogy nem esik le az a része a dolognak, miszerint lakásban nem szabad.
2014. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is túl "humánus" vagy vele. gyakran leviszed, elég idős is ahhoz, hogy ennyi ideig visszatartsa. kezdj el rászólni, ha rajtakapod. nem lesz tőle lelki sérült, hisz gondolom rászólsz máskor is ha rosszat csinál. azért mondják, hogy ne büntessük, mert ha annyira megijed, annak lehetnek következményei, de szerintem te már ismered annyira a kutyát, hogy tudod, milyen mértékű tiltásra van szüksége. Nálunk amúgy ugyanez volt, mi is betartottuk sokáig, hogy "szó nélkül feltörlöm", de onnantól, hogy elkezdtünk rászólni, nagyon gyorsan szobatiszta lett. ő is olyan 6-7 hónapos volt, szóval nyugi :)
2014. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha rajtakapod, hogy pisil/kakil és még meg tudod akadályozni, akkor érdemes azonnal kivini, hogy lent fejezze be, így talán egyértelműbb lesz, hogy amiért a lakásban rászóltál, azért kint örülsz. Illetve mivel takarítasz fel? Nehéz eltüntetni a szagot, ami ingerlően hat rá.
2014. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem még egy kutyám sem lett lelkibeteg, sem a szobatisztaságra szokást nem gátolta az, ha rajtakapáskor leszidtam, vagy rácsaptam picit a popójára, és lassan 24 éve tartok kutyát. A többiek jó tanácsot adtak.
2014. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ecettel takarítok, mosok fel.


Olvasva a válaszokat, bevallom, nagyon tanácstalan vagyok már. A korabeliek, akikkel közösen sétálunk, már mind szobatiszták voltak egy hónappal ezelőtt. Igazából az a legnagyobb bajom, hogy nem jelez. Oké, a kakinál szaglászik, forgolódik, akkor rohanunk is le. De a pisinél feláll, elmegy a helyétől a legmesszebbre és becsurgat. Semmi előjele nincs:(


Egy időben megette a kakit. Ha rászólok, és megint elkezdi megenni, mit tehetek? Akárhonnan nézem, ez egy zsákutca. Tudja, hogy rosszat csinál, mégis, ha nem vagyok ott megeszi. Egyedül akkor tudnám rajtakapni, ha megengedem, hogy bekakiljon, de az meg ugye olyan az ő szemében, hogy egyszer leszúrom érte, aztán engedem.

2014. jan. 6. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Adjál neki ananászt, nyerset, nem a cukrozott konzervet. Nem kell belőle sok. Ettől valami olyan íze/szaga lesz a kakinak állítólag, ami a kutyust undorítja. Mindenesetre nekünk bevált a kinti kutyusunknál, aki kölyökként szintén megette a termékét, hiszen nem lehettünk mindig ott, hogy tiltsuk, az meg ott volt.
2014. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam már, nálunk nem ért semmit:(
2014. jan. 6. 18:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy alakultak a dolgok?
2015. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!