Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örzö-védö kutyát szeretnénk...

ZR71 kérdése:

Örzö-védö kutyát szeretnénk egy 0,5 ha bekeritett területre ahová rendszeresen járunk ki többekközöt kirándulni, ismerösökel, barátokal. Mejék fajta kutyát ajálnátok de gyerekszeretö és legyen?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Addig értem, hogy öv kutya. De mi az a 0,5?

JA, és helyesírási szótárat is adok ám, ha kell.

2014. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy kutya vagy kemény terület őrző vagy gyerekszerető a kettő nem igazan fog összejönni. Főleg ha csak neha jártok oda kirándulni... az etetése mellet...
2014. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0,5 ha =0,5 hektár :)
2014. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is aggályaim vannak azt illetően, hogy miként lesz etetve. Továbbá a helyesírás se semmi. :-)

De a lényeg, hogy egy ritkán látogatott kutyától nem lehet elvárni, hogy minden idegent elfogadjon, akit oda visztek.


Területőrzésre szerintem magasan a pásztorkutyák a legjobbak. És minél mostohább körülményekről van szó, ez annál inkább fokozódik. De egyedül, főleg magára hagyva, elég morcos természete lesz.

2014. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De mi lenne a feladata? Mit csinálna egész nap, hogy ne unatkozzon? Szerintem kicsit nézz utána kutyák "működésének", mert olyan kutya nem létezik, ami jól képzett, szeret téged, szereti a gyerekeket, őrzi a területet, nincs igénye senki társaságára és imádja a teljes életét eltölteni egy fél hektáros magánzárkában, mindezt úgy, hogy megveszed, beteszed oda és máris tökéletesen az elvárásaid szerint funkcionál.
2014. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Az azért kicsit furcsa nekem, hogy 5000 négyzetméteren hogyan kirándultok? Az egy kisebb városi park, vagy egy nagyobb telek.
2014. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A 2. Válaszolónak nincs igaza' a németjuhász gyerekszerető, és kiváló őrző-védő...

Emellett ott a kaukázusi, aki ne, annyira gyerekszerető de azzal is elvannak...

Meg a rottweiler, na az szereti a gyerekeket és őrzésre is jó.

Amit nem érdemes: pitbull, kuvasz

A pitbullnak az idegezete kiismerhetetlen gyakorlatilag, a kuvasz szintén megbízhatatlan.

2014. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%
Előző vagyok, még annyit hozzátennék, hogy a berni pásztor is jó erre a célra... Én mindenkép azt ajánlanám!
2014. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

A német juhász egy univerzális kutya. Mindenre jó, de semmiben sem a legjobb. Egyébként valóban jó erre a célra, én csupán azt említettem, hogy a pásztorkutyák magasan a legjobb területvédő kutyák (nem őrző-védő).


A kaukázusi pásztorkutya, bár eléggé temperamentumos. Megfelelő nevelés mellett elvan az a gyerekekkel is.


A rottweiler télen megfagy egy külterületi "kiránduló" helyen.


A kuvasz pásztorkutya és remek ösztönökkel rendelkezik, gyakorlatilag a kauval egy lapon emlegethető, akárcsak a káj, a komondor, stb.


A berni egy bohókás svájci hegyikutya, lepacsizik a rablóval. Őrző-védőre többnyire alkalmatlan.

2014. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

pitbull idegzete..:D hát, remélem a te idegzeted kiismerhető :D

berni pásztor..:D no comment. legyen esetleg egy máltai selyemkutya.

2014. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!