Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehezebb ket kutyaval?

Nehezebb ket kutyaval?

Figyelt kérdés
Az a lenyeg hogy van egy majdnem 2 eves kutyam es majd el szeretnem vinni paroztatni(amugy nosteny)es egy kojkot megtartok,sokkal nehezebbb ket kutyaval?mar ugy ertve neveles szempontjabo amugy a kutyam elegge szofogado.
2014. jan. 6. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Az függ attól, hogy mennyire különbözőek vagy azonosak a kutyák igényei. Pl. egy idősebb meg egy fiatalabb kutya igényei kellően nagy korkülönbséggel már eléggé különbözhetnek, nekem az idősebbik beteg is, szóval az én esetemben sokkal nehezebb.

De a te esetedben nagyobb problémát látok abban, hogy miért is akarod te pároztatni a kutyádat? Fajtatiszta? Megvannak a megfelelő egészségi szűrései, egyéb eredményei? Mi lesz a többi kölyökkel, akiket nem fogsz megtartani? Van egy csomó rossz sorsú gazdátlan, vagy egykor gazdis de kidobott kutya, ne szaporítsd felelőtlenül a számukat.

Nekem az első kutyám lett pároztatva, fajtatiszta volt, voltunk vele kiállításon, tenyésztőnél minőségi kannal fedeztettem. Eredmény: nem kölykök lettek, hanem gennyes méhgyulladás, egy féléves gyógyszeres kezelés, majd a következő tüzelésnél kiújult, akkor nem használt már a régi gyógyszer, az újra allergiás volt, úgyhogy műteni kellett. Kétszer fél év különbséggel, mert szövődmények maradtak hátra az első műtét után. Egyébként sosem volt beteges típus, öregkoráig ez volt az egyetlen komoly baja. Szóval nem olyan egyszerű dolog ez a "pároztatom, oszt egy kölyköt meg akarok tartani", még a szukádnak is lehet baja, azt meg sosem tudhatod, milyen sorsra jutnak a kölykei, ha nem ismersz minden egyes embert, akihez kerülnek.

2014. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
muszáj pároztatni? nincs így is elég kutya?...
2014. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Ne vidd el pároztatni,ha olyan jó lenne valamiben a kutyád,akkor már hozzáértő emberek állnának sorban az ajtód előtt.

Gyanítom még egy árva törzskönyve sincs,így a keverék kutyádból nem kellene még több keveréket csinálni,mert annyi van belőlük,mint égen a csillag.

Már fajtatiszta kutyákat is kiraknak minden út mentén,SENKINEK NEM KELL ENNYI KUTYA,MINT AMENNYI VAN.


Plusz a szuka kutyát igencsak megviseli a vemhesség,és megrövidíti az életét.

Arról nem is beszélve,hogy gyönyörűen le volt vezetve,mennyibe kerül egy alom felnevelése és mennyire nem térül meg soha a befektetés.

2014. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jo de akkor ha vennek egy masik kolykot ugy nm lenne jo?
2014. jan. 6. 17:50
 5/16 anonim ***** válasza:

én mindig azt mondom, hogy két kutyával sokkal egyszerűbb.


pl. ha egyedül otthon hagyom őket, akkor nem magányosak, ha séta közben nem találkozunk senkivel, akkor egymással játszanak. nekem a neveléssel nem volt problémám, sőt, a fiatalabb nagyon gyorsan tanult, mert mindent hamar ellesett a másiktól (pl. járda szélén leül, vár, amíg azt nem mondom "mehetsz", stb).

imádják egymást, összebújva alszanak.


szóval én mindenképpen ajánlom a második kutyát, bár nekem 3 van, de ez a kettő amiről szó van 7 és fél éve él együtt (mindkettő ivartalanított szuka) és azóta úgy gondolom, hogy egy kutya nem kutya!

amíg 2 kezem van nem okoz nagyobb problémát, kettőt meg tudok fogni, akár pórázon is tudom vinni, stb. a három már neccesebb, de nekem a harmadik egy nagyon öreg talált kutya, őt külön is kell sétáltatni, mert nagyobb távokat nem tud megtenni.


a szaporításról meg én is lebeszélnélek, inkább vegyél, vagy még inkább fogadj be egy kutyád korabeli másik kutyát, hasonló méretűt, habitusút ha lehet.

2014. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Es ha vennek a kutyam melle egy beaglet vagy egy cockert az ugy jo lenne es kojkot vennek hogy konnyebben tanitsam?
2014. jan. 6. 18:17
 7/16 A kérdező kommentje:
Amugy en is ezzel a gondolattal vennek meg egy kutyat hogy ne legyen egyedul
2014. jan. 6. 18:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne beaglet. a kölyköt amúgy elipszilonnal írják. és ne pároztasd, vegyél, de ha nincs rengeteg időd a nevelésre, akkor valami könnyen kezelhető fajtát (=nem beagle)
2014. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mondanatok par fajtat ami ugyan olyan meretu mint az amstaff
2014. jan. 6. 21:05
 10/16 anonim ***** válasza:

Első körben,mielőtt másik kutyát hoznál mellé,ivartalaníttasd.

Milyen kutya egyébként?

Milyen a természete,mennyire domináns?

Az én kutyám pl.kölyköt azonnal megölne(ivartalanított szuka),de mikor egy nála idősebb,alárendelt típusú szukát hoztunk mellé,azonnal elfogadta.Igaz,hogy Ő a főnök,de az új kutya ezt teljesen elfogadja.

2014. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!