Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek egy szánhúzót? Egy...

Vegyek egy szánhúzót? Egy ember aki mix kutyát tenyészt tk nélkül az szaporító?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm Alaszkai Huskyt tenyészt most van a második alma 5 éves a kutyája egy picit 15 ért ad oltva chipelve minden szerintetek megérné megvenni? azt tudom tisztába vagyok vele a kicsin nem fajtatiszták mivel jobb gyorsabb szánhózónak lettek vannak tenyésztve mint a fajtatiszta szánhúzó kutyafajták.

#husky #szaporítás #malamut #Alaszka #szamojéd #szánhózó #mix tenyésztés
2014. jan. 6. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nincs olyan fajta, hogy alaszkai husky. Vagy alaszkai malamut, vagy szibériai husky. Kezdjük itt.


A kérdésedet nem igazán értem, de a lényeg az, hogy ne vegyél szaporítótól kutyát, mert elcseszik a fajtát úgy, ahogy van.

2014. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

s ezen az éghajlaton mennyire lehet kihasználni egy kutya szánhúzó képességeit?Nem értem,minek erre a célra keverékeket szaporítani.

Ne vedd meg.Keverékért eleve nem adunk szaporítónak pénzt.Azt sem tudhatod,hogy milyen öröklött betegségei vannak egy szaporított kölyöknek,mivel nem voltak szűrve a szülők.

Ha nincs kereslet,nincs vevő,nem fog kutyákat gyártani.

Egyébként a szánhúzók sok foglalkozást igényelnek,szökősek,problémásak.Sokan megveszik a szép külsejük miatt,aztán mikor jönnek a gondok,bevágják egy menhelyre.

Ha szánhúzót akarsz,van fajtamentésük,nagyon rendesek.

2014. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Létezik alaszkai husky.

www.sleddogsport.hu/content/az-alaszkai-husky

Ezek tényleg kifejezetten szánhúzásra tenyésztett keverékek.De attól még a származásuk nyilván van tartva. Egy ilyen kutya nem 15 ezer forint, hanem jóval több. Ugyan keverékek, de gondos tenyésztői munka áll mögöttük. A kérdező "tenyésztője" viszont csak egy sima szaporító, aki jó mesét talált a tevékenysége mellé. Ne vegyél innen kutyát.

2014. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sippara ***** válasza:
100%

Valóban léteznek keverékek, akiket alaszkai huskynak neveznek, és szánhúzó versenyeken használnak. Egy alaszkai husky úgy "készül", hogy papa és mama is élmezőnybeli csúcsszuper szánhúzó, akinek a vérvonalát egyszerűen muszáj tovább vinni, a kölyköket versenyzők veszik meg versenyzőktől. Ahhoz tehát, hogy itthon alaszkai huskyt vegyél, "csak" a következő dolgok hiányoznak: komoly, ALASZKÁBAN futó, aktívan versenyző huskyk és husky keverékek; hozzáértő versenyzők, akik főleg maguknak tenyésztenék a kutyákat.


Azért viszont, hogy full mixeket 15-ért alaszkai husky címen ad el, úgy vágnám tarkón az ismerősödet, hogy Alaszkáig meg sem állna.

2014. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Még annyit írnék, hogy alaszkai husky-t nem kaphat mindenki, csak komoly versenyző, aki pontosan tudja, hogy mit vesz és az mennyit ér, nem pedig a gyakorin érdeklődik.
2014. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Abban a teljesen valószínűtlen esetben pedig, ha az illető igazi alaszkai husky-t kínálna eladásra, szintén azt mondom, hogy ne vedd meg, mert az ilyen kutyával csak szenved a laikus hobbikutyás. Ez olyan, mint hogy nem veszünk forma-1 -es versenyautót azért, hogy a gyereket suliba vigyük reggelente.
2014. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok.


Okés, nem tudtam, hogy van ilyen fajta. Én kérek elnézést. De ettől még a kérdésben szereplő egyén szaporító, és nem szabad tőle kutyát venni.

2014. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"...ilyen kutyával csak szenved a laikus hobbikutyás. Ez olyan, mint hogy nem veszünk forma-1 -es versenyautót azért, hogy a gyereket suliba vigyük reggelente."


Ez az eddig legjobb hasonlat, amit errefelé olvastam. Terjeszteni kellene:)

2014. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az még rosszabb!!!!!!!
2014. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!