Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pincsik miért nem olyan...

A pincsik miért nem olyan divatosak mint mondjuk a csivavák? Mind a kettő kicsi és baromi ronda. Ráadásul a mentalitásuk is hasonló! és mégis egy csivava ára vagy háromszor annyi mint egy pincsinek.

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 03:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Pi az, hogy pincsi? Nem találok ilyen fajtát a listában. Pincserek vannak több fajta is, ezekre gondolsz?

Affenpinscher

Dobermann

Német pinscher

Osztrák pinscher

Törpe pinscher

2014. jan. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

pincsi = Pekingi palotakutya

a pincserek ugy néznek ki mint egy mini dobermann :D


Nekem pl. "pincsim" van a barátnőmnek meg csivavája, az életbe nem cserélném el, úgy hogy szerintem ízlés kérdése, mint ahogy az is, hogy Én abszolút nem látom rondának egyiket se főleg nem a pincsiket :)

2014. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettem. Pekingi palotakutyát ugyan mutasson már nekem valaki! Én még sose láttam élőben. Van nagyjából egy tenyésztő Magyarországon, a lakótelepeken meg minden tizedik öreg néninek palotapincsije van. Az én fogalmaim szerint, a palotapincsi a pekingi palotakutyára nyomokban emlékeztető (szőr, méret, turcsi orr) lakótelepi keverék. Tehát ha valaki itt azt állítja, hogy neki pekingi palotakutyája van, akkor legyen szíves a törzskönyvet bescannelni vagy lefényképezni és belinkelni, mert addig senki se fogja elhinni amit állít! Ha mégis tudtok nekem törzskönyves "palotapincsit" mutatni, akkor máris jobb lesz a napom! Tényleg örülnék neki!
2014. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam igazi pekingit, köze nem volt a lakótelepi nénik "pincsijeihez".
2014. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
# 4, na erről beszélek. Ritka, mint a fehér holló, mégis sokan azt állítják a saját kis keverékükről, hogy fajtatiszta pekingi palotakutya.
2014. jan. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekelne, hogy ha egyetlen tenyésztő van, akkor honnan jön ez a sok pincsi?
2014. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mármint az egyetlen tenyésztő ennyire nem figyel, kinek ad kutyát? Vagy külföldről hozzák az alapanyagot a szaporítók?
2014. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy hasonlít a pekingi palotakutyára, még előfordulhat, hogy DNS vizsgálattal se lehetne közelebbi rokonságot kimutatni köztük, mint bármely más véletlenül kiválasztott kutyával. Van egy csomó szaporító, a "nénikék" is pároztatják egymás közt őket, tehát utánpótlás van bőven.
2014. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kullemben miben volt mas egy pekingi mint egy oreg neni pincsije?
2014. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem pl. küllemre jobban tetszik a "pincsi" mint a csivava, de egyik kutyát sem választanám, ha lenne lehetőségem.


Nálam ez úgy működik,hogy ha ismerek egy fajtájú kedves kutyát, akkor felőlem mondhatnak róla bármi rosszat, nem fogok ítélkezni.

2014. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!