Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drótszőrű német vizslának...

Drótszőrű német vizslának póráz vagy hám?

Figyelt kérdés
2 hete fogadtam örökbe a kutyusomat. Nem tudom eldönteni hogy meiket válasszam.Kb 1 éves állatról lenne szó. Meglehetne még tanítani vadászatra? Van még egy 2 éves magyar vizslám. Az új kutyus tanulhatna tőle valamit mikor egyszerre viszem ki őket vadászni?
2014. jan. 7. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nyakörv párti vagyok, de az én 7 hónapos vizslám újabban szánhúzó kutyának edzi magát, és a hámban jobban húzna. A vadászkutyákat elvileg alapengedelmes (ül, fekszik, marad) tudással másfél éves koruktól kezdik képezni. Ekkorra fejlődik ki annyira az idegrendszerük hogy érdemes elkezdeni. Persze kölyökkortól lehet már apportírozni, vízhez szoktatni, lövésfélősséget tesztelni pl szilveszterkor stb. A kutyáknál a szociális tanulás nagyon erős (hiszen a természetben csak ez létezik). Irtó gyorsan eltanulnak egymástól dolgokat. Persze először a rosszaságot:)
2014. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!