Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves ivartalanított kan...

2 éves ivartalanított kan párzó mozdulatokat végez NÉHA bizonyos szukákon. Dominancia? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van, hogy ugyanazokkal a szukákkal napokig semmi, aztán megmássza az egyiket, akkor azonnal határozottan tiltom, játszanak egy órát, majd megint próbálkozik, ismét tiltom. Soha semmi máson nem próbálkozik, se a lábamon, se az ágyán, se a játékain, csak néha egy-két szukán. Őt ezzel szemben rendszeresen próbálta hágni egy kan, akinek oda is morgott párszor emiatt. Ez nagyon nagy fokú tiszeletlenség? Még akkor is ha ilyen ritkán fordul elő? Azonnali tiltáson kívül mit tehetek még? Semmi más probléma nincs vele, behívható, nem félti a kaját-játékokat, bármit megtehetek vele, ez sem zavarna annyira mert nem olyan vészes ha nem mondanák, hogy ez a legnagyobb szemtelenség velem szemben.
2014. jan. 8. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
veled szemben szemtelenség, ha szukákkal próbálkozik? Ne vicceljünk már...
2014. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Falkában tudtommal csak a vezér párosodhat aki én lennék, ezért a jelenlétemben ezzel próbálkozni pofátlanság, legalábbis eddig én így tudtam.
2014. jan. 8. 00:30
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen esetben nem tiltani kell, hanem szó nélkül megtorolni, mert jelen pillanatban azt az üzenetet közvetíted felé, hogy "ezt most hagyd abba", nem pedig azt, hogy "ezt egyáltalán nem csinálhatod". Nyilván el fogja kezdeni, ha olyanja van, hiszen nem jelezted egyértelműen, hogy ezt mennyire nem tolerálod. Persze a legjobb az, ha nem is várod meg magát a hágást, mert ha annak az előjeleit hagyod végigmenni, az már kvázi egy beleegyezés. Amint látod, hogy helyezgeti a fejét, azonnal állítsd le.
2014. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Falkában tudtommal csak a vezér párosodhat aki én lennék, ezért a jelenlétemben ezzel próbálkozni pofátlanság, legalábbis eddig én így tudtam."

Hát ez elég szélsőséges ötlet, szerintem ami igaz egy farkasfalkára, az nem igaz egy emberrel élő kutyára (az egész farkasfalka = kutya + gazda elmélet féligazságokra épül, és véleményem szerint emiatt csak részben igaz és alkalmazható).

2014. jan. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem tiltom a hágást, hanem fogom a kutyát, és a kis habtestét arrébb röptetem úgy 2-3 méterrel. Néha (olyan félévente) elszáll vele a ló, megpróbálja, de ez jó időre helyreteszi.
2014. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy akumi is írta, figyelni kell a kutyát. Én is látom már a fejtartásából, hogy udvarolni kezd. Az enyém kamasz, ivartalan ugyan, de egy nemrég tüzelt, vagy tüzelés előtt álló szuka (volt eset konkrétan tüzelőre is)elég erős inger. Szóval amint elkezdi az udvarlást rászólok. Abbahagyja és játszik tovább.


Ha már farkasfalkát hozzátok elő állandóan, akkor Csányi Vilmos könyveit egy picit tanulmányozzátok. A farkasfalkában igen, csak az alfa pár párosodhat. Ugyanakkor folyamatos versengés van a falkában az alfaságért.Az alfahím sérülésekor kegyetlenül ledöngöli a sorban következő. Nem kívánom senkinek, hogy egy megfázás kapcsán a kutyája megtépje, csak mert a gazdi legyengült. A kutyák elfogadják az embert vezetőnek, időnként dominancia váltás is lezajlik (pl mikor egy vakvezető felülbírálja a parancsot, hogy elkerülje a veszélyt). A kutya ember viszony nem ennyire hiearchia kiélezett. A kutya elfogad vezetőnek, Te meg elfogadod a kutyát társnak, házőrzőnek és mindenki jól jár.

2014. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!