Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyakiképzőt...

Ismertek olyan kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát Magyarországon, akik az erőszakmentes kutyanevelést tanítják?

Figyelt kérdés

Tehát akik nemcsak a kutya tanítása és kiképzése során kerülik a kényszer alkalmazását, hanem abban a szellemben tanítják a gazdákat, hogy a harmonikus kapcsolatot kutyáikkal úgy is kialakíthatják, hogy egyáltalán nem alkalmaznak a kutyán semmilyen fizikai kényszert (pórázrántás, megbökés, grabanc megragadása, verés) vagy pszichológiai megfélemlítést (morgás, szemmelverés, megtolás, letiltás).

Külföldön egyre többen alkalmazzák, és kíváncsi vagyok, nálunk vannak-e, akik behatóbban ismerik a módszert.



2014. jan. 8. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy itthon még mindenkinek van esze, és nincs ilyen suli.
2014. jan. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok hülye de nem sehogy sem értem... Ha még a szemmelvéres sem megengedett mégis hogy adod a kutya tudtára hogy ha rossz az amit csinál? (pl szemét felevés)
2014. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 sippara ***** válasza:
87%
Hála az égnek, nem.
2014. jan. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
88%
hát állítólag 10 év múlva megszólalnak a kutyák..gondolom, ők már erre készülnek :D
2014. jan. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
92%
Hol alklamazzák?! Ne szórakozzunk már, ez baromság! Egy állat minden viselkedése esetén kap a környezettől egy negatív vagy pozitív választ, ami ösztönzi arra, hogy az adott viselkedést ismételje vagy éppen kerülje. Lehetetlen egy állatot negatív visszacsatolás néklül nevelni! Ez olyan, mintha a darázs azt várná, hogy ne nyújl bele a fészkébe, és mindezt úgy akarja elérni, hogy megsimogatja a kezed...
2014. jan. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
91%
Így embert se lehet nevelni, nemhogy kutyát. Hogyan éred el, hogy egy nem kívánt cselekvést elhagyjon? Merthogy a büntetés definíciója valami olyasmi, hogy "ami a nem kívánt cselekvés gyakoriságát csökkenti". Bár azoktól a népektől (Nyugat-EU, USA) akik gyógyszerekkel tömik a gyerekeiket, hogy lenyugodjanak és ne kelljen foglalkozni velük, nevelni őket azokból nem sok jót nézek ki kutya ügyben sem. Igaz valamelyik ismeretterjesztő csatornán láttam már, hogy kutyát is benyugtatóztak.
2014. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
100%
Azt megnézném, ahogy kizárólag jutalomfalat segítségével , erőszakmentesen lehívsz egy ösztönerős juhászkutyát a nyájról, vagy agarat a nyúlról.
2014. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
84%

Lovak esetében van ilyen erőszakmentes képzés, de az sem NEVELÉS, hanem KÉPZÉS. Ha a csikó megharap, megrúg, akkor még Monty Roberts sem áll neki megsimogatni, hanem legalább a hangjával vagy a testével azt sugallja az állat felé, hogy rossz amit tesz/tett.


Egyébként a kutyáknál azért alkalmazza ezeket az ember (pl morgás, grabanc rázás, stb), mert a kutyák egymással is így kommunikálnak. Azzal az eltéréssel, hogy nekünk nincs 4 lábunk, farkunk és olyan agyaraink, így kénytelenek vagyunk a kezünket, hangunkat használni. Az anyakutya is így tanítja meg a kicsinek mit szabad és mit nem, a falkában a farkasok így tisztázzák egymással, hogy ki a góré, ki az alárendelt.


Tegyük hozzá, hogy én még olyat sem láttam, hogy egy kanca megfogta volna a csikója marját és úgy elcibálta volna mert olyan helyen volt pl ahol nem kéne. De a ménesben szintén harccal rendezik le a csetepatékat ha kell a felnőttek, nem kezdik el megbeszélni hogy "Te Szélvész, én, Üstökös vagyok itt az etalon, szóval csak semmi keménykedés, mert gondok lesznek, vágod?"

2014. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerűen komplett baromság. Ha csak megnézed egy falka természetes viselkedését, vagy egy anyát a kölykeivel ott is van nemhogy szemmel verés, de ennél sokkal komolyabb retorziók is nem kívánt viselkedés esetén. Másrészt ha már az embereknél tartunk a sok liberális csinálj-amit-jónak-látsz szülő gyerekeit meg is lehet nézni. Tiszteletlenek, agresszívak és sokszor még hallatlanul primitívek is... Tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyát soha semmiféle negatív dolog nem szabad érje, akkor születése pillanatában le kéne választani az anyjától és testvéreitől, mert nem elfogadott viselkedés esetén kap az anyjától, nem is keveset. Amúgy a logikát sem értem, pl. ha a kutya valami igazán pofátlan dolgot csinál (kamaszkor, szerintem minden kutyás érti miről beszélek) akkor hogy adom tudtára hogy ezt nem szabad? Figyelmen kívül hagyom? Vagy megbeszélem vele? :D Esetleg ebben a nevelésben nincs is rossz? Kérdező, ez a része azért érdekelne a dolognak!
2014. jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!