Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyák kilövés...

Firestorm kérdése:

Mit gondoltok a kutyák kilövéséről? Illetve kutyák mészárlásáról? Vadászok és társai.

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok például,ha kimentek az erdőbe kedvenceitekkel és a vadászok kilőhetik a kutyát/kutyákat.Éppen most láttam egy ilyet az egyik közösségi oldalon,hogy szegény border collit valószínűleg kilőtték a vadászok.Kérdem én,hogy nézhetnek egy fekete fehér kutyát,őznek,szarvasnak,vaddisznónak?

Ti nem féltek a kirándulásaitok során,hogy valami eszeveszett őrült lelövi a kutyátokat?


2014. jan. 8. 09:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó dolognak tartom. Én nem engedem el a kutyákat az erdőben, pont ezért, kizárólag flexivel sétáltatok ott és neonszínű mellényt adok a kutyákra.
2014. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még,hogy kb 1,5 éve nagy port kavart,hogy nálunk a közeli erdőben mászkált 2 emberke szamuráj karddal és egy arra sétáló mopszot kegyetlenül leszabdaltak,levágták a nemi szervét,kivágták a nyelvét stb...Azóta sem találják az elkövetőket,annyit tudni,hogy réz bőrűek voltak.Ha valaki nem szereti a kutyákat,az miért jogosítja fel arra,hogy meg kell ölni?Most már nem nagyon merem elengedni erdőben,inkább a 10 méteres pórázon sétáltatom.
2014. jan. 8. 09:35
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem lőheti ki csak úgy, ennek feltételei vannak! Sajnos mégis megteszik. A vadász nem egyszemélyes rögtön ítélő bíróság aki azonnali halálbüntetéssel súlytja a renitens kutyasétáltatókat. A vadászati törvény leírja, hogy milyen esetekben lehet kilőni a kutyát.

Van is egy tábla Galyatetőn a túristaút mellett, amit lefényképeztem:

[link]


Az a baj, hogy a vadászok egy része és a kutyatartók egy része is szélsőségekben gondolkodik. A vadászok lőnek mindenre ami mozog (akár a gazdája mellett is), a kutyások pedig nem teszenk meg mindent annak érdekében, hogy a kutyájuk ne zavarja a vadállományt és sokszor meg se jelölik a kutyát, hogy látszódjon rajta, hogy gazdis. Ez a két szélsőséges csoport megkeseríti a normális emberek életét is. Én már kicsi koruk óta tiltom a kutyáimnak, hogy rámozduljanak a vadakra, de nem egy olyan kutyással találkoztam, aki még küldi is a kutyáját, hogy kergesse meg az őzet, mert szerinte ez jó módja a kutya lefárasztásának. Emellett igyekszem a kutyáimat max 20-40 méteres környezetemben tartani és mindig van rajtuk Julius-K9 hám. A láthatósági mellény is jó megoldás lehet. Szerintem lehetne olyan kompromisszumos megoldást találni, ami a vadászoknak is elfogadható és a kutyákat se kellene állandóan félteni.


Egyébként a vadászok szélsőséges nézeteit is el lehet olvasni ebben a nyílt csoportban:

[link]

2014. jan. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Na onnan szedtem egy szép kis leírást az egyik vadásztól (meglőtt kutya esete)


"**** Lakott területen belül találtak rá egy üres telken. Az nem biztos, hogy ott lőtték meg mert élt a kutya, de el kellett később altatni. Nem értem, ha már így megsebesíti valaki akkor miért nem lövi agyon, teszi be az autóba és tünteti el? De hát van aki semmiből sem tanul! Persze lehet, hogy nem is vadász volt a tettes. Mi mindég gondoskodtunk arról, hogy ne legyen a"sértett" fellelhető!"


"szegény kutyust de sajnálom ,jaj de kár érte"

"Sajnálod a kutyust ? Nézzed meg a tegnap feltett két széttépet őzről készült képemet !! Én pedig őket sajnálom !"

"örömmel célzok rájuk ." (Itt éppen a kutyára utal)

"nekem is volt vadászkutyám de ha láttam volna hogy hívás ellenére sem tudom vissza hívni rögtön lelőttem volna amit tanítás után sem lehet kordában tartani nem való semmire! Egy volt szakmabeli!"


És itt az utolsó egy széttépett őz,amit kutyák ölhettek meg:


" A hőbörgő kutyások ilyenkor is hőbörögnek vagy csak akkor amikor agyonlövöm az erdőben a kib...tt kutyáját??!!"


Nos akkor annyit hozzátennék,hogy az életrendje az,hogy a ragadozó megöli a prédát.Tehát a kutya ösztöneitől vezérelve (esetleg kiéhezett kóbor kutya falka) igenis megöli a gyengébbet.Viszont a vadászat egy hobby,egy állat ösztönből cselekszik és öl míg egy ember élvezetből.Nem szeretem a vadászokat sőt.Mi az öröm a gyilkolásban?Látni,ahogy az élet elmúlik egy szerencsétlen állat szeméből?

2014. jan. 8. 10:34
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Én a vadászokat beteg állatoknak tartom, lehet lepontozni, nem érdekel. Szerintem az nem normális, aki abban leli az örömét, ha egy állatot meggyilkolhat.
2014. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Egyet értek!
2014. jan. 8. 10:52
 7/34 anonim ***** válasza:
35%

Azt gondolom, hogy igazuk van.

Van egy törvény, amit tessék betartani, és nem háborodni. Valljuk be, hogy a legtöbb kutya NEM jólnevelt. Simán elrohán egy vad után és nem jön vissza. A vadásznak pedig a vadakat kell védeni. Az nem mentség, hogy "nem bántja" meg "úgysem éri utol". A vadász nem tudhatja, hogy a kutyának mi a célja, hogy jólnevelt-e vagy vaná-e gazdája! A legtöbb embernek ez természetes, sőt látok olyan embereket akik még kérkednek is vele, vagy fotókat raknak róla föl, hogy a kutya üldöz valamit és aztán büszkén kibeszélik!

Tessék csak szépen maga melett tartani a kutyát a megfelelő helyeken vagy pórázon.

Persze vannak olyan esetek amikor a vadász jogtalanul cselekedik, de ilyenek nem esnek meg minden nap! Azt ne mondjátok már nekem, hogy a gonosz vadászok naponta lövik ki az ember lába mellől a jólnevelt kutyuskákat.

Aki pedig a vadászokat szídja, az csak azt árulja el, hogy tudatlan. A vadászság nem abból áll, hogy kimész az erdőbe, lemészárolsz pár cuki állatkát, aztán élvezkedsz rajta.

Mondom ezt úgy, hogy kutyás vagyok, és SOHA nem lennék vadász. De azért elég idegesítő már, hogy a kutyások azt hiszik, az ő állatuk mindenek felett áll.

2014. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Az élet megoldja a túl szaporodást,vagyis megoldotta volna,ha nem jönnek olyan emberek akik esztelenül lövöldöztek ki mindent ami mozgott.

Egy állat sem szaporodott volna túl,ha az emberek nem avatkoznak közbe.Vagy egy betegség vagy más állat tett volna róla,hogy ne legyen egy adott fajból rengeteg.Akkor most a vadászoknak köszönetet kéne mondani,hogy legyilkolnak ártatlan állatokat?Egyenlőre MI emberek telepedtünk be illetve foglaltuk el az ő territóriumukat és akkor még "mi" vagyunk azok akik leölik őket.Bravó...

2014. jan. 8. 11:30
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

"Nos akkor annyit hozzátennék,hogy az életrendje az,hogy a ragadozó megöli a prédát. Tehát a kutya ösztöneitől vezérelve (esetleg kiéhezett kóbor kutya falka) igenis megöli a gyengébbet."


Aha, tehát ha egy másik kutya mondjuk a te kiskutyád mészárolná le, vagy egyéb állatod, kisgyereked esetleg stb, akkor az teljesen természetes lenne. A kutya egy HÁZIASÍTOTT állat, lakóhelye a kerten belül van! Mit is keres az erdőben, vadállatokat széttépve? Könnyű addig okoskodni amíg nem te látod kárát, de hidd el, nálad is vannak erősebbek, csak akkor már nem tetszene a sztori.

2014. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan azért kellenek a vadászok, mert már elfoglaltuk a territóriumukat és beleszóltunk az életükbe emiatt nem tudják maguk elintézni.

De lehet példát mutatni! Kezdheted te a kiköltözést a helyükről, hogy a természetes rend visszaállhasson!

2014. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!