Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát akarok tartani a...

Kutyát akarok tartani a kertben! De ne nyaggassa már a szomszédom! Hogy legyen így kutyám?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék tartani kertben. De házban tartás nem lehetséges(szüleim nem viselnék el!) de a kertben nem jó, mert a szomszédom hazug, és fogyatékos, és képes nyaggatni a kutyám állónap!


Úgy történt, hogy vigyáztam egyik barátom kutyájára, mert mentek rokonokhoz látogatóba 3 napra.

Természetesen vállaltam. A kutyának volt háza, minden, kint töltöttem vele annyi időt amennyit csak bírtam, fél napot simán! Nagyon jó volt!

Erre a szomszéd, meglátott, és megkérdezte, hogy simogathatja-e a kutyát. Mondtam neki, hogy "hogy inkább ne, mert harapós!"(azt nem tudtam, hogy tényleg az-e de egy kutya máshogy reagál egy idegenre aki a kerítésen át nyulkál, meg egy olyan emberre, akit már ismert több mint fél éve(én) mert sokszor találkozott vele.


Így örültem, hogy megértő a szomszédom! Erre bemegyek, kb 3/4 ed óra múlva kiénez az ablakon, hogy minden rendben-e erre mit látok? Hát a szomszédom ott nyaggatja a kerítésen át a kutyát!

4 dolog jutott eszembe:

1. "Cseszd meg van saját kutyád! Én sose nyúlkáltam át a kutyádhoz!

2. "megkértelek, hogy ne nyaggasd, és te hazudtál!"

3. Mi a francnak nyúlkálsz át a BARÁTOM(még csak nem is az enyém) kutyájához? Ha mérget adna a szájába mit mondanék a haveromnak???(bocs, a szomszéd megmérgezte a kutyád!"

4. Ha a kutyának valami nem tetszene, és ráharapna a kezére, akkor jönnének agyonverni? A kutyát meg altatni akarnák?


Ideges lettem!

Szeretnék kutyát, igen, amelyik barátságos(de ne piszkálja már a szomszédom! És ha összehaverkodik vele, utána besétálhatna a kapun mert ismeri a kutya, és barátnak tekinti? És ha kipakolták a sufnit, akkor a szomszéd még megvakarja jutalomból a fülét?

2 méteres betonfalat meg nem húzhatunk fel!


Milyen ember az ilyen? Ha egy köteg 20 ezer forintos lenne a kerítés ezen oldalán, azért is átnyúlna?


Nem vagyok idegbeteg, de akkor úgy foglalkozzon a kutyával, hogy 1 adjon bele az etetésébe pénzt, 2 vigye sétálni 3 szedje fel a piszkát, nem ám a simogatás részét kiveszi belőle!!! Aztán foglalkozzon más a kuztyával, én csak simogatom!


Hogy tarthatnék kutyát, ha a szomszéd nem képes megérteni, hogy nyúlkáljon a saját kutyájához? Nem véletlen van kerítés köztünk!



2014. jan. 8. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Első lehetőség,kerítsd el a kerítésnek azt a részét,ahol a szomszédod át tud nyúlni,oda ne tudjon menni a kutya.

Vagy ne olyan barátságos fajtájú kutyát vegyél,hanem olyat,aki félősebb,és megugatja a szomszédot.

2014. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Túlaggódod az ügyet! Még mindig jobb, mintha alapból utálná a kutyákat és azon szervezkedne, hogy ne tarthasd ott, ahol...!

A kutya is jobban le van kötve is, még örülhetnél is, hogy foglalkozik vele, bár tény, hogy van abban is valami, amit írsz. Tehát ha az a célod, hogy a kutya csak neked engedelmeskedjen, másokat harapjon, ugasson házőrzés céljából, akkor valóban nem jó, ha a szomszéd kerítésen át haverkodik vele.


Mivel ez az ember szereti a kutyákat, így ha felkeresnéd, és még egyszer komolyabban beszélnél vele (de nem támadóan..), elmagyaráznád, hogy szeretnéd őrző kutyának nevelni, amit ő a kerítésen átnyúlkálással megakadályozna, akkor biztosan megértené. Ha fogyatékos, ha nem. És ha fogyatékos és ettől annyira elszomorodik, akkor ha rendes vagy, cserébe felajánlhatod, hogy néha-néha bejöhet a kertedbe, és ott a kutya közelébe mehet. De kerítésen át ne tegye... Csak meg tudjátok oldani.


Hidd el, tényleg jobb az ilyen szomszéd, mint a kutyagyilkos...

2014. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Mielőtt kutyád lesz, csináld meg a kerítést zártra valamilyen megoldással.
2014. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Valami gyékényt felnyomhatsz a szomszédos kerítésre,az nem olyan drága.Legfeljebb mondd azt,hogy meztelen szeretnéd élvezni a nyári napsütést.
2014. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként nálunk is szeretgetné a szomszéd az ebet,de az köszöni,nem kéri.Más a kutya viselkedése,ha saját.Megérzi,kivel milyen a viszonyod.De ha nem,a szomszédod akkor is beleún egy idő után.
2014. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Én megértem a problémád. Anyámnál az egyik utcalakó naponta körbejárja az utca kutyáit és megeteti. A szomszéd meg szemetesnek használja a kutyát, mindent átdob neki ami nem kell. Kérés NEM HAT! Szerintem ez felháborító. Eszüke sem jut, hogy pl megbetegedhet! Arról nem is beszélv3e, hogy amúgy sincs ehhez joguk. Másik gyerekéhez sem megyünk oda, hogy cukorkát osztogssunk neki...

Én személy szerint úgy oldom meg, hogy a kutyámat nem hagyom felügyelet nélkül. De gondolom te más megoldást akarsz, mondjuk tehetsz fel nádat a kerítésre, hogy ne lehessen átlátni, vagy ültess sövényt! Az ilyenek direkt gyorsan nőnek.

2014. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Vagy tegyél oda deszkát, vagy nádat, ahol át tudna nyúlkálni, vagy tanítsd meg, hogy ne menjen oda (én ezt tartom jobb megoldásnak, bár több munka van benne), akár hívja vagy csalogatja. Nem könnyű, de megoldható. Én sétáltatáskor találkoztam olyannal, aki kérdezés nélkül nyúlkált. Elhúztam a kutyát és mondtam, hogy nem barátkozik a kutya. Erre csakazértis odanyúlt. Erre a kutya megugrott felé, mire az ipse megijedt. Én meg mosolyogva annyit tettem hozzá: Mondtam hogy nem barátkozik. Amúgy féléves vizsláról van szó, aki max lenyalta volna a fejéről a fülét. Mindenesetre sajnos nekem is meg kell tanítanom, hogy engedély nélkül nem barátkozhat, mert soha nem tudhatom ki milyen szándékkal közeledik...sok az idióta.
2014. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
89%
Beültetheted sövénnyel-virágokkal a kerítés melletti részt és a kerítéstől egy-másfél méterre vadászkerítést húzhatsz fel. Illetve a kutyát megtanítod, hogy a két kerítés közti rész neki TABU
2014. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
A saját kutyád szerintem egy idő után rájönne, hogy nyaggatják és nem menne oda. Most már az én kutyám se reagál a szomszédunk hülyeségeire.
2014. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!