Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két Lány kutya össze szoktatása?

Két Lány kutya össze szoktatása?

Figyelt kérdés
Van két kutyánk Maggi és Lili. Maggit kb olyan 7 évvel ezelőtt találtuk meg a szőlők mellet és hoztuk haza mert nem volt gazdája, egy kisebb fiú tacskó mellé. Ők pár nap után meg szokták egymást és jó pár évig éltek barátságban. De a fiú tacskó már kb 15 éves volt és elpusztult így Maggi kb egy évig egyedül volt. A minap hoztuk fel mellé nagyikámtól a kutyáját Lilit aki kb 4 éve született, nagyikám szomszédjában. Lilit azért hozzuk Maggi mellé mert nagyikám már nem él és nem akartuk örökbe adni, és mert a rokonoknak sem kellet volna, én meg ragaszkodtam hozzá. Ahogy felhoztuk Maggi mellé Lilit nyomban összeverekedtek egymással mivel Maggi területére jött Lili. De mikor Maggit vittük le Lilihez akkor nem nagyon bántották egymást csak ismerkedtek. Nem tudom, hogyan lehetne őket össze szoktatni, mert Lili egy igen fiatal ugrálós kutya, és még van egy kandúr macskánk akit a szájába kap és meg is öli ha nem figyelünk, bár lehet, hogy csak játszani akarna vele. Maggivel sikerült elérnünk, hogy jóba legyen a macskával de Lilivel nem tudom, hogyan lehet lesz ezt elérni, ide Cesar Millan kellene segítségül hívni. Szóval az lenne a kérdés hogy hogyan lehetne ezt a két kutyát összeszoktatni, és Lilit leszoktatni a macska bántásárol

2014. jan. 8. 15:46
 1/2 -Evetke- ***** válasza:

Két kutya összeverekédésénél azt döntik el, ki a falkavezér, ne hagyd nekik, amelyik beindul, annál intézkedj rögtön. Ha már egymásnak estek, dobj rájuk/közelükbe valamit, erős vízsugár is jó. Maggival tudatni kell, hogy Te vagy a falkavezér. És Maggit különösen szeretni kell, hogy ne érezze azt, hogy félretették a másik kutya miatt.


A macska probléma nálam is. Én igyekszem a macskát ölbe venni a kutya előtt. A kutya ilyenkor pár percig feldühödik, de aztán megnyugszik. Igyekszem ezt jó sokszor csinálni, hát nem túl egyszerű.


Elvileg minden azon múlik, hogy Neked legyen tekintélyed előttük.

2014. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ennek a kérdésnek a megválaszolása elég bonyolult lenne. Dióhéjban annyit mondanék, hogy kutyaiskola mindkét kutyával, mert nem jól viselkednek és nem jól kezelhetőek, és úgy látom magatoktól nem tudjátok megoldani ezt a problémát.

A kutyaiskolában elmagyarázzák, hogy mikor, mit, miért.

2014. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!