Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtamentőknél csak fajkutyá...

A fajtamentőknél csak fajkutyák vannak? Most biztos hülyeséget kérdeztem? Mert nyilván nem csak a törzskönyves kutyákat mentik. De honnan tudom, hogy az tényleg fajkutya?

Figyelt kérdés

Nekem fontos, hogy tudjam, mi van a kutyában, milyen (lesz) a jelleme.

És egyébként hogy működik ez? Felhívom őket, és miután mindenki kölcsönösen szimpi volt a másiknak, akkor elhozom a kutyát és kész? Honnan tudják, hogy a kutya jó helyre kerül?

Ezek a kutyák ingyen elhozhatók? Még mielőtt vki felháborodna: nem ingyenkutya kell, de gondolom a fajtamentők nincsenek anyagilag eleresztve, vmit illik adni "cserébe", nem? Minek örülnek? Tápnak?

Nekem megbízható, jó kutya kell. Nem akarom szaporítani, kiállításra hordani. Kedvencnek kell.


2014. jan. 8. 16:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A fajtamentőknél levő kutyákhoz ritkán jár csak törzskönyv. A fajtamentők viszont igencsak jól ismerik a fajtát általában, így a tulajdonságait, fajtajegyeit jól felismerik a náluk levő kutyáknak. De azt ne várd, hogy ismerik a kutya felmenőit is. És igen, illik valami támogatást adni nekik. A konkrétumokról az adott szervezetnél tudsz érdeklődni.
2014. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

TK-s kutya kevés van náluk, mivel sok esetben kóbor, elveszett, vagy kimentett, elhanyagolt kutya kerül hozzájuk. Az is nagy szó, ha van oltási könyve vagy chipje a kutyának. Bár előfordul ha a gazda nem tudja már tartani, vagy lemond róla.

Általában a fajtajellegű kutyákat mentik. A dolog úgy zajlik hogy jelentkezel, felveszik a kapcsolatot, elmondod hogysmint élsz, mit vársz a kutyától, mit tudsz nyújtani neki. Személyes találkozó, családlátogatás. Kutyával találkozás. Jó esetben többszöri. Azt nem tudom, hogy chipet, ivartalanítást ki kell-e fizetned, ha már ők megtették, vagy csak köteleznek rá, hogy megtedd. (minden szervezet más lehet e téren).

A fajtamentők általában először ideigleneshez adják a kutyát, ahol kiismerik, az esetleges hiányokat pótolják, ha valami olyan tulajdonsága van ami nehezíti az örökbefogadást, akkor azt megpróbálják korrigálni. Szerintem cserébe nem kell adni semmit, csak annyit, hogy jó gazdija leszel a kutyának...

2014. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Ha ennyire fontos h megbízható, jó kutya legyen akkor áldozz rá, és vegyél tenyésztőtől, akkor a lehető legnagyobb valószínűséggel azt kapsz amit szeretnél.

Egyébiránt a legtöbb fajtamentő szervezet szigorú követelményeket állít a leendő gazdik elé, így szűrve meg a komolytalan érdeklődőket.

(Olyan meg h fajkutya NINCS!!! Ettől a szótól hidegrázást lehet kapni...csak gondolj bele jó erősen az értelémébe, pláne h előtte leírtad h fajTAmentő...)

2014. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 sippara ***** válasza:
95%
A fajtamentők fajtatiszta és erősen fajtajellegű kutyákat mentenek. Felhívod őket, elmész, ha mindenki mindenkinek szimpi, akkor a legtöbb esetben megtekintik a körülményeket, amik közé a kutyát vinnéd, majd kitöltitek a szerződést és elhozod. Van olyan szervezet, aki valamennyi pénzt elkér a kutyáért, ez általában a chipelés, oltások, esetleges kezelések ára (10-20 ezer forint körüli összegben gondolkozz maximum), ezen felül örülnek mindenféle pénzbeli vagy tárgyi adománynak, utóbbi lehet táp, takaró, nyakörv, póráz, egyszóval bármi, ami nekik hasznos lehet.
2014. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy tudd, "mi van a kutyában, milyen a jelleme", ahhoz oda kell menned és személyesen meg kell nézned. Akárcsak tenyésztőnél, mert két kutya nem egyforma, ráadásul amik a fajtamentőknél vannak, azok pedig többségében fajtajellegű keverékek. Amiről tényleg tudod, hogy fajtatiszta, annak törzskönyve kell, hogy legyen. Néha van az is, de elhanyagolható arányban.


Először telefonon érdeklődsz, ha kinéztél már egy-két kutyát, akkor afelől, ők meg felőled fognak érdeklődni, hogy hol laksz, milyen célra kell a kutya, hogyan tartanád, van-e másik állatod, stb. Ha kölcsönös a szimpátia, akkor megnézed a kutyáikat, kiválasztod, amelyik tetszik, kapsz egy szerződést, azt elolvasod, vállalod, aláírod és kész. Többnyire nem ingyen adják őket, mert egyrészt addig ők ölték bele a pénzt, másrészt meg senki ne kapjon kutyát teljesen ingyen. Aki nem akar már az örökbefogadásnál sem párezer forintot kifizetni, annak ne is legyen kutyája. Szóval ez egyfajta szűrő, ha akarsz, adhatsz nekik többet is, vagy tárgyi adományt.

2014. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Van olyan szó, hogy fajkutya. Egyenlő a fajtatisztával.

Te a "fajtiszta" szóval hozod össze. Helytelenül.

2014. jan. 8. 17:28
 7/23 A kérdező kommentje:

Nekem nem törzskönyves kutya kell. Nekem az kell, hogy az a kutya olyan legyen, akiről tudom, hogy milyen tulajdonságai vannak.

Megvehetném a 200.000.- ft-os kutyát is. Eddig csak TK-es kutyáim voltak. De most már ott tartok, hogy inkább elhozok egy olyan kutyát, akit esetleg kidobtak. Viszont nem mindegy, hogy az a kutya milyen, mert két kicsi gyerekem van.

És természetesen nagyon szívesen fizetek minden orvosi és egyéb ktg-et. Nem arra gondoltam, hogy odamegyek egy 1 kg-os "Bodri" táppal és elhozok egy szuper kutyát...

Mivel ez ügyben tájékozatlan vagyok, ezért kérdeztem.

Nem kell rögtön a rosszat feltételezni. Meg kioktatni sem kell...

2014. jan. 8. 17:35
 8/23 anonim ***** válasza:
Természetesen tudnak neked segíteni, hogy gyerekhez illő kutyát találj. Hívd fel őket, írj nekik:)
2014. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
72%

A kérdező kommentje:


"Van olyan szó, hogy fajkutya. Egyenlő a fajtatisztával.

Te a "fajtiszta" szóval hozod össze. Helytelenül."


Olyan szó van igen, hogy fajkutya, de az azt jelenti, hogy más fajú állat nem keveredik bele, pl cica, majom, vagy egyéb más állat faj.


A helyes az, ha azt mondod, hogy fajtatiszta, vagyis a saját fajon belüli fajtának a tisztasága, vagyis a Boxer az fajtatiszta, feltéve ha nem keveredik bele más fajtából, pl: fajtatiszta puli.

2014. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Quadral ***** válasza:
100%

Mi anno úgy hoztuk az egyiktől a kutyunkat, hogy rájuk telefonáltam és elmondtam nekik, hogy melyik kutyust szemeltük ki. Utána vagy 20 percet beszélgettünk arról, hogy milyen körülmények között tudnám tartani és hogy én mit tudok biztosítani a kutyának. Utána kaptunk e-mailben tesztet, amit kitöltve visszaküldtünk. Majd újabb telefon, és elmondták, hogy hol van a kutyus ideiglenesben. Mi elmentünk, ismerkedtünk a kutyával. Majd szerelem lett első látásra, és döntöttünk már hozzuk is. Telefon újra, és beleegyeztek hogy vihetjük. Két hét múlva megkaptuk a szerződés, aláírtuk beszkenneltük visszaküldtük.

Ivartalanítási kötelezettséggel hoztuk el, tehát mi ivartalanítottuk, amint egészségügyi állapota engedte. (Egyébként a szervezetek vagy ivartalanítva adják a kutyát, vagy ivartalanítási kötelezettséggel, tehát nem tudnád szaporítani) Erről is kellett küldeni orvosi igazolást, hogy már nincs meg a golyszlija.

Mi akkor nem fizettünk érte semmit, de azóta is, ha tehetem 2 havonta 2-3 ezer forinttal támogatom őket.

Sajnos nem álltak akkor úgy anyagilag, hogy 240 km-t utazzanak, hogy megnézzék hova hozom a kutyát, és belegondolva kockáztattak, mert szegények nem tudták, hogy nem vagyunk-e állatkínzók. De azóta már voltak nálunk látogatni. Előtte egy nappal telefonáltak, hogy erre lesz dolguk, feljöhetnek-e. :)

A legtöbb kutyájukat már ismerik, és rövid jellemzést is tudnak róluk adni.

2014. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!