Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk ha a kiskutyánk...

Mit tegyünk ha a kiskutyánk kihordja a macskaalmot a lakásba?

Figyelt kérdés
Van egy apro fajtiszta kutyusunk. Állandoan kihordja a macska alomtáljábol az almot a lakásba. Tudja hogy rosszat csinál, és lapít a helyén miután megtette. A macskaalmot nem tudjuk elkülöníteni.
2014. jan. 8. 17:13
1 2
 1/14 Firestorm ***** válasza:

Vegyetek fedett macska alomtálcát...

Tiltsd le a kutyát róla.

2014. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fel kel szedni
2014. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tilts, vagy zárd el tőle, mást nem tudsz tenni nagyon :(


Egyébként persze, hogy fajtiszta a kutyád.. ugyanis a faj a KUTYA!

Gondolom azt akartad mondani, hogy fajtatiszta. A fajta a vizsla, puli, spániel, egyéb :) Minden gonoszság nélkül mondom, nem árt tudni ezeket :)

2014. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:

A keverékkutyák is szeretik kikutatni a macskaalmot.

Lehet kapni fedett tálcát, rajta kis ajtóval.

2014. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Minden kutya fajtiszta, mert nincs benne se madár, se macska. Fajtatiszta, ha tacskó, spániel, csivava.

Na a kérdésedre a válasz: A cicakaki nagyon nagy kísértés. Ha már rászokott nehéz lesz leszoktatni róla. Az a fontos, hogyha látod, hogy viszi az almot, akkor nagyon határozottan szidd le azért amit tesz. Ne üsd meg vagy ilyesmi, csak hanggal. Nem is kell kiabálni vele, csak nagyon mérgesen mondd neki, hogy a kutya fáját. Ezután ne simogasd, ne is nézz rá, de csak egy 5 percig. Fontos, hogy egy ilyen büntetést MINDIG old föl max 5 perc múlva!! Akkorra tudatosul benne, hogy kikapott mert széthordta az almot. Simogasd meg, játsz vele. Nem egy alkalom alatt érti meg, de fontos, hogy a tövénél fogd meg a problémát. Akkor már semmi értelme ha reggel szétszedi, este te hazaérsz és leszidod, mert abból NEM ért. Nem egy alkalom alatt érti meg azt ne várd. Van eleged sétáltatva? Nem tudom miylen fajta, de fontos, hogy le legyen mozgatva. Mert ha unatkozik, akkor így találja föl magát. Agyilag is fárasztani kell, tanítással, feladatokkal. :)

2014. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a fedett macska alomra is rájár...mindennel probálkoztunk már...egy ideig nem hirdta de akkor bosszúból rákakilt rápisilt a nappali ülőgarnitúrára, de volt hogy a hálószoba ajtót nyitva hagytuk és rácsinált az ágyra is. Ha egy percre nem foglalkozunk vele rögtön gazemberkedik. Most is ropog a talpam alatt az alom...a kakit kieszi a kavicsokat mindenhová elszorja.
2014. jan. 8. 20:04
 7/14 Akiteki ***** válasza:
Tedd magasra a macskaalmot. A macska fel tud ugrani, a kutya nem.
2014. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos az alom magasabbra helyezésére nincs lehetőség.

A változatosság kedvéért mire felkeltem ma, végig volt kakilva az egész nappali. Van egy pelenkája, de arra is akkor megy ha kedve van. Egyszóval mindenhez úgy àll hozzá ahogy kedve van és nem pedig ugy ahogy szabad.

Ha hiszitek ha nem pár hete megette a macska székletét majd reggel az alvó párom mellé hányta az ágyra. Ugyanis reggel mikor megyek dolgozni ahogy felkelek a kutya egyből jön be és ugrik fel az ágyra.

Amikor eszünk nem hagy nyugton minket, sőt ha a kaját egész véletlen ott hagyjuk a kanapérol átmászik az asztalra és bele eszik vagy ellopja. Általában bármilyen kaját kap szana szét hordja a lakás különböző pontjaira és elrejti. Nemrég a kis kosarát takarítottuk, tele volt macskaürülékkel és amiket ellopott.

2014. jan. 9. 05:02
 9/14 Firestorm ***** válasza:
Először is,szoktasd szobatisztaságra...Vidd sétálni,és neveld,tanítsd.Ez a fő probléma,hogy neveletlen.Ha neked nem megy vidd kutyaiskolába.Ez nem állapot ami nálatok van.Nekem a kutyám 1x evett bele a kajámba,elkaptam a grabancánál fogva leszidtam és kiültettem büntetésbe.Soha többé nem fordult ilyen elő.Azóta teszteltem jó párszor pl letettem a szobámban a földre sült csirkecombfilét és elmentem itthonról.Mire haza jöttem ugyanúgy érintetlenül állt.A kutyának tudnia kell mi az övé és mi nem.
2014. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha rajtakapod, hogy odamegy a macskaalomhoz, azonnal határozott NEM, NEM SZABAD, esetleg arrébb is húzod. Egy idő után le fog róla szokni, tapasztalat, nálunk is rájárt néhányszor a kutyusunk, sőt oda akarta elásni a jutifalatot... De következetes neveléssel gyorsan meg fogja érteni, hogy nem szabad.

De az utolsó néhány hozzászólásodból úgy tűnik a kutyus tényleg nincs megnevelve, ahogy előttem is írták már. Szépen el kellene kezdeni kiépíteni a falkavezérséget az alapoktól kezdve. Kutyaiskolába érdemes lenne elmenni vele, mert egyedül nem biztos, hogy menni fog. Sok sikert!

2014. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!