Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két évig láncra kötött kutyábó...

Két évig láncra kötött kutyából lehet még normális kutya?

Figyelt kérdés
Menhelyen önkénteskedem, és oda hozták be egy idős néni kutyáját, aki 1,5-2 évig volt a néni elmondása szerint láncon, el sem engedték soha (mert tönkrement a kerítés és kiszökött volna). Nagyon aranyos kis puli keverék, és szívesen hazavinném, befogadnám. Csak attól félek, hogy szegénynek nem-e lett belső sérülése, hogy megtámadna, elszökdösne vagy ilyesmi. Szerintetek?
2014. jan. 8. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha ilyesmitől félsz, akkor nem való neked rehabos, illetve rehabra szoruló kutya. Ezt nem rosszindulatból írom, ne érts félre! Persze az, hogy láncon volt, egy dolog, ettől még nem biztos, hogy gond van vele, a szocializációt leszámítva. Azon meg viszonylag könnyen lehet segíteni.
2014. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából korábban, amikor a szüleimmel laktam, volt kettő, az utcáról befogadott kutyusunk. Az első fél évben bennük sem bíztam meg teljesen, néha tartottam tőlük, pedig mindkettő tacsi-keverék volt, szóval nem valami hatalmas vadállat.

Mindenképpen menhelyi kutyust szeretnék, sajnálom őket.

2014. jan. 8. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan mondom a következőket, és segítő szándékkal:


A legnagyobb problémát te okozhatod.

Azzal, hogy ismered a múltját, így állsz hozzá, a viselkedéseddel (akár tudat alatt) emlékezteted a múltjára, nem engeded kizökkenni belőle, és gyakorlatilag bevonzod a nem kívánt viselkedést.

Általánosságban elmondható, hogy az ilyen eseteknél az ember az, aki nem tud túllépni a múlton, és ez akadályozza a kutya továbblépését.


A kutyák a legtöbb esetben elképesztő gyorsasággal túl tudják tenni magukat az ilyen dolgokon.


Ha egy hozzáértő ember kezeli, (igen, hívjuk kezelésnek, biztos, hogy valamilyen szinten sérült mentálisan) akár órák alatt túl lehet a problémái nagyján, és pár hónap alatt biztos, hogy 100%-osan teljes értékű normális életet élhet.

2014. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 intrepid ***** válasza:
54%
Könyörgöm, ez egy puli, és fiatal. Semmi baj nincs vele. Meg biztosan nem támad, elszökdösés ellen meg lehet védekezni. (kennel, kerítés, sétáltatás pórázon, ha kankutya, akkor ivartalanítás) Lesz egy nagyon jó kutyusod.
2014. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Az én kuty születésétől egy éves koráig volt láncon, shar pei keverék. Fél év alatt rendbejött de napi 5-6 óra foglalkozást igényelt. Embereket az első perctől imádja, mert sosem bántották egyszerűen elhanyagolták, nagyon vágyott a szeretetre. A kutyákkal azonban az elején nem tudottit kezdeni, nagyon dominánsan lépett fel velük szemben, de mára bárkihez oda lehet engedni gond nélkül. Sok munka van benne.
2014. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Semmi jelentősége nincs annak, hogy meddig volt láncon, azt leszámítva, hogy nincs szocializálva és szépen fog pórázon sétálni. :)


Nincs összefüggés sem a dominanciával, sem a szökéssel.


De ne sajáld, mert egy hét alatt úgy a fejedre fog nőni, hogy csak lesel.

2014. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
80%

Mi köze a láncon tartásnak a belső sérüléshez? Vagy lelki traumára gondolsz?

Ha a kutya a menhelyen barátságos mindenkivel, akkor nem fog megtámadni

2014. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Jelenleg olyan kutya van nálam, aki a hatalmas mozgásigényével (husky a fajtája) egy 10 nm-es kennelben élt két évet. Kiengedve, kivíve sosem volt ez idő alatt. Múlt hét hétfőn került hozzám, a pórázt, mint az őrült úgy rángatta, most már laza pórázon sétál, a kajájának a közelébe sem lehetett menni, most már egy-két kisebb morgás van csak, kutyákat tépni akarta egyből, most játszik velük, bicaj mellett szépen fut. És ez mindössze 10 nap alatt. Egy pillanatig sem sajnáltam a múltja miatt, a jelenre koncentráltam, ahogy ő is.
2014. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!