Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a yorkimat?

Hogy szoktassam le a yorkimat?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos yorkim.Nagyon agresszív és erősen harap.Mindig kedvesen játszok vele és nem hergelem.

Nem tudom hogy miért csinálja ezt!Ha a fejére csapok még erősebben harap és morog.Már a száját is összezártam de az sem segített.Amikor megharapott mindig bezártam vagy kimentem hogy éreztessem vele hogy csak akkor lesz játék ha normálisan viselkedik.De ez sem segített.Mit csinálajak?Kérlek segítsetek!! Előre is köszi. :)


2014. jan. 8. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, nem te vagy a falkavezér, tehát a kutyus nem tisztel téged és nem ismer el magánál felsőbbrendűnek. Meg kell nevelned, hogy te legyél a főnök!:)

[link]

2014. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici, idő kell neki, míg felfogja. Szerintem ne üsd meg, csak hagyjátok abba a játékot, vagy visíts fel, ha fáj. Sajnos ezt a néhány hetet ki kell így bírni, mire rájön, hogy nem szabad erősen harapnia.
2014. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hovarju ***** válasza:

Jesszus, egy alig kb.1 kg-os kölyöknek a fejét ütöd ha harap? És már most nem tudod mit kell vele tenni?


Ha megvannak az oltásai menjetek minél hamarabb kutyaóvodába/suliba (van olyan óvoda is ami ingyenes)


Neked azért lesz jó, mert megtanítanak bánni a kutyával, neki pedig többek közt azért, mert a kölykökkel való játék közben hamarabb megtanulja a gátolt harapást és remekül le tudják egymást fárasztani.


Általában remek társaság gyűlik össze, és sok tanulásra van lehetőség.


Sok sikert a tanuláshoz/tanításhoz, és jó kutyázást kívánok !

2014. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!