Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most emiatt kutyasuliba kéne...

Most emiatt kutyasuliba kéne mennem? :D

Figyelt kérdés

Kicsit szőrszálhasogató a kérdés, de kíváncsi vagyok.

Van egy 8 hónapos vizsla keverék kutyám kirobbanó energiával, folyton játékos, extra érdeklődő, nagyon nyitott, barátságos kutyus.


Minden nap egy bő 4 órát mozgatva van. Pórázon szépen jön, de gyakran megyünk elengedős helyre is, ahol mehet a móka. Figyel rám, akármikor kihívhatom játék közben is, jön első szóra.

Viszont a közeledése más kutyák felé kicsit túláradó. Nem agresszív, és érti a jelzéseket, csak olyan "vehemens" módon játszik, mint egy "állat". (hangtalanul, tehát nem morog, csak eleven) Eddig nem találtam ezt gondnak. Normális, tehát nem félős kutyákat sem zavar ahogy én látom. De félős kutyákhoz is közel tudott már kerülni úgy, hogy őket is játékra bírta. viszont beszólt valaki, hogy hordjam iskolába, mert nem elég "kifinomult". Meg, ha elengedem nem csak láb mellett jön, hanem veszi a bátorságot, körbefutja a teret, megnézi hol mi van, szóval... én úgy voltam vele, hogy fiatal még stb, és idővel megkomolyodik, megnyugszik.


Most kutyasuliba kéne mennem vele, hogy ne mozduljon a lábam mellől, és ne akarjon semmit csinálni, csak rám figyeljen? :D Homályosítson fel valaki légyszi, mert nem értem. Vagy csak egy hülye beszólás volt.


2014. jan. 9. 03:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Elengedésnél körülöttem rohangál, mindent megszimatol, minden érdekli. Mások is könnyen tudják kezelni, ha veszik a fáradtságot, hogy rászóljanak, ha felugrana - egyből érti.

Ehelyett, ha valamit véletlen elront, egyből le van ordítva a hajam, hogy miért nem vigyázállásban van a 8 hónapos kutyám.


Nekem a kutya akkor is vad, de barátságos állat, nem egy katona, aki mellettem strázsál folyton, és rajtam kívül semmi nem érdekli.

Vagy kutyások közt is van ilyen hülyeség, hogy ki a jobb kutyás, és jó beszólni annak, aki más szellemben neveli az ebét, amúgy teljesen problémamentesen?

2014. jan. 9. 03:48
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a kutyaiskola nem kötelező:) Ha szótfogad, és jól érzitek magatokat együtt, akkor nincs rá szükség:) Én a helyedben mostanság egyedül arra figyelnék, hogy a behivást erősitsem. Most kezd a kamaszkorba érni, és ilyenkor van, hogy kicserélődnek.
2014. jan. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fegyelmezett kutya nem azt jelenti,hogy ki van ölve belőle minden ėletöröm és egyéniség,hanem azt,hogy tudja szabályozni a viselkedését,amikor a gazda azt kívánja tőle.pl.behívható,lábnál megy,akkor megy el,ha engedélyt kap rá,stb.Sok előnye van ennek,pl lehívása más kutyáról,vadról ,idegesebb gazdiról,stb.Egyébként a viselkedése a korának megfelelő és épp alkalmas arra,hogy elkezdj vele komolyabban tanulni.Viszont fontos lenne,hogy ha suliba viszed,az ne poroszos ,lėlekölő módszerrel dolgozzon,hanem ami jutalmazásos tanításra és a kutya gazda együtműködésére épít.
2014. jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kell? Nem kell. Ha van kedved, akkor érdemes elmenni, mert jó buli. Ha van a kutyáddal olyan probémád ami téged zavar és egyedül nem tudod megoldani, akkor ajánlott a kutyasuli, de ez a te döntésed.
2014. jan. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mintha a saját kutyámról olvasnék. :)

Mi 3 hónapos kora óta járunk először oviba, majd suliba, most múlt másfél éves.

Ugyan ilyen szeleburdi kis agybaj az enyém, mint ahogy leírod a tied.

Sőt, az enyém, ha elengedem, sajnos van, hogy nem első szóra ugrik vissza lábhoz, hanem feszegeti a határokat, megáll, és néz. Ha nem jön első szóra érte megyek, és bünti,utána már mindig jön. De, ezt minden alkalommal eljátssza...Ugyan így, megvan hülyülve, ha más kutyát lát, elég ha csak látja, nem is kell a kontakt, elkezd ugrálni, futkosni, ha meg még a másikat odaengedik hozzá, akkor teljes borulás, fenekét behúzva tesz vagy 10 tisztelet kört a kutya előtt, és minden alkalommal, mikor a fejéhez ér lehajol, vakkant egyet, és fut tovább. Bolond :D Meg, ő játék közben folyton dünnyög, morog, hangokat ad ki, de az tényleg csak játék.

A kutyasuli egyáltalán nem kötelező, főleg ha figyel rád a kutyád, de én csak ajánlani tudom, mert olyan embereket is megismerhetsz, akiket amúgy talán nem. Ki tud alakulni egy kutyás közösség, akiket ugyan az a téma érdekel, tudtok közös túrákat szervezni, együtt bandázni, meg minden.

Én csak ajánlani tudom, és nem csak a kutya miatt, hanem inkább a gazdi miatt.


A másik, azt én is tapasztaltam már, hogy sokan úgy tekintenek a kutyázásra, mint valami versenyre, a szó negatív értelmében, szóval pl az én kutyám tud 43 trükköt, de csak bemutatókon, meg gyakorlások alkalmával szoktam vele trükközni. Sokan, ha látják, hogy ül, fekszik a kutyám, fennhangon megjegyzik, hogy az ő kutyájuk ezt is, azt is tudja, az enyém tudja-e. Megmondom őszintén, ilyenkor belemegyek a játékba, mondom neki, hogy mutassa, és meglátjuk, és amikor kb 5-10 trükköt bemutatnak, és a gazdi büszke, akkor megtartom nekik az én kis begyakorolt kűrömet, és onnantól kezdve nem próbálnak "menőbbnek tűnni nálunk".

De, sokszor, az ilyen gazdik, ha meglátják, hogy hát hoppá, akkor hozzáteszik, hogy ők nem cirkuszi bohócot tartanak, hanem kutyát, meg egyéb sértőnek szánt megjegyzést. Ezekkel nem kell foglalkozni, mert tök felesleges.

2014. jan. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
A vizsla elég eszetlen fajta, mindenképpen érdemes iskolába hordani. A hiedelmekkel ellentétben nem a kutyának van szüksége az iskolára, hanem a gazdának. A gazdinak kell megtanulnia, hogyan bánjon a kutyákkal. Másrészt remek időtöltés, és a kutyád ellenőrzött, felügyelt körülmények között találkozhat más kutyákkal, szocializálódik, és persze jól érzi magát. Ha többen is rád szóltak már, biztos nem csinálsz jól valamit. De igazából nem is a többi kutyás véleménye a fontos. Ha van időd, pénzed, energiád a kutyaiskolára, akkor mindenképpen érdemes eljárni, élvezni fogod!
2014. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy kutyaiskolától nem lesz a kutyád kifinomultabb ilyen tekintetben..


És a kutyaiskola nem arról szól hogy a kutya ne mozduljon a lábad melől és ne akarjon mást csinálni (persze ha kéred erre akkor ezt kell csinálnia). Minden tanítás kérdése. A kutya iskola abban segít, hogy hogy tudod jól tanítani a kutyát és rávenni olyan dolgokra amit szeretnél.. legyen ez a láb mellet jövés vagy hogy finomabban közeledjen más kutyákhoz..

Persze ez erősen iskola függő, nem a fojtóláncon engedelmesre ráncigálom a kutyát sulikban kapod ezt meg. (amik magyarországon még mindig sokan vannak)

A kutyaiskola egyébként jó elfoglaltság, nagyon bele lehet szeretni én már lassan 2-3éve minden hétvégémet kint töltöm.. persze ennyire nem kell beleszeretni :) lehet módjával is csak arra meg én nem vagyok képes :D

2014. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért lettem lepontozva, mert le mertem írni, hogy a vizsla eszetlen fajta? :D Pedig az.
2014. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolából sokféle van. Szerintem olyanba vidd, ahol van póráz nélküli játék, ott a többitől megtanulja, hogyan kell játszani, te meg megtanulod kezelni, ha az utcán rosszul viselkedik.
2014. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én vizslával biztosan mennék suliba.
2014. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!