Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart, landseer vagy...

Hovawart, landseer vagy leonbergi tartása mennyire bonyolult?

Figyelt kérdés
Ezek a fajták szimpatikusak nekem, szeretnék majd egyet valamelyikből, de nem tudom melyik lenne a legjobb egy kezdő-haladó kutyatartónak.
2014. jan. 9. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

ezekből leginkább a leonbergi. Hovawartok nagyon kemények tudnak lenni, landseerek meg változatosak de nem jellemző rájuk sem hogy egyszerűek lennének.

Leonbergiekkel egy baj van mostanában, elég bizonytalanok. Van amelyik kifejezetten félős is úgyhogy jól körbe kell nézni hogy stabil magabiztos kutyát vegyél.

2014. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Nekünk Leonbergi van és ez az első kutyánk. Szerintem a lehető legjobb választás, de érdemes jó tenyésztőtől venni mert ha nem akkor gyakran lehet beteges. Könnyen tanítható, gyönyörű, barátságos a légynek sem tudna ártani és ez szinte minden Leonbergire igaz még sohasem láttam olyat amelyik agresszív. Az egyetlen ami hátránya ami a miénknél is előjött az pedig, hogy így öreg korára tönkremennek az ízületei, fáj néha neki felállni stb de ez szinte minden nagytestűre igaz. Érdemes neki csúcstápot adni ami drága de ahhoz képest amilyen nagytestű kutya nem eszik rengeteget, nem egy Bernáthegyi. Akár kisgyerek mellé is nyugodtan belehet vállalni. egyébként sok helyen örző-védőként tartják számon, de esetleg azért jó erre mert a termeténél fogva félnek tőle, egyébként bárki bejöhet az udvarra tőle nem fogja megtámadni, még barátságosan örül is neki szóval nemigazán értem miért sorolják oda. Érdemes sokat foglalkozni vele mert szeret az ember közelében lenni, könnyen tanul de néha kicsit makacs ezért érdemes időben elkezdeni oktatni. Végül is egy igazi családi kutya.
2014. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Leonberginél az új tenyészvizsga része lesz egy wesen teszt is. Amúgy én általánosságban nem tapasztalom az első válaszoló által jelzett bizonytalanságot vagy félősséget. Viszont mindenképp el kellene döntened, hogy munkakutyát akarsz, vagy csak egy családi medvét. Teljesen más foglalkozást igényel a hovi és a másik kettő.
2014. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss de amit az első válaszoló ír a landseer-ről egy nagy badarság. 2 landseerem van. Mind a kettő egészséges szép felnőtt kutya, termetükhöz képest nagyon keveset esznek, viszont úgy mint minden nagytestű kutyának lehetnek izületi problémái. Nagyon szereti a gyerekeket és a többi állatot, könnyen nevelhető ha van kutyasuliban akkor általában mindig ő éri el a legmagasabb pontszámot. Remek házőrző mind a két kutyám. Az emberek félnek bejönni legyen az a vízhasználási adatokat leírni, de még a szemetesek is kérték tegyem máshová mert nem mernek a kapuhoz közel jönni, főleg amikor a két nagytestű feláll a kerítésre. Jól nevelve nem tesz kárt semmiben szóval kutyasuli nem árt, de nem kötelező. Eléggé lusta fajta, nem igényli a sok mozgást de napi sétára el kell vinni ha van rá lehetőség de mindenképpen játszani kell vele. Ne ugráltasd a nagy teste miatt (egyiket sem) mert mancs és csípő problémái lehetnek, és ne lépcsőztesd bármilyen fajtát választasz. Jó helyről veszel Külföld 600-800 euroért, itthon van olyan kennel ami olcsón 500 euro-ért is árul kölyköt. Egészséges mivel elég régi fajta csak a csípő gondok jöhetnek elő, viszont az sem fog ha A-s szülőktől veszed a kölyköt. Ha úgy döntesz ezt a fajtát választod akkor írj rám bátran segítek választani kölyköt. ( Fog most tavasszal születni rengeteg jó minőségű szép szukától és kantól olcsón. )
2014. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!