Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta megfelelő...

Melyik kutyafajta megfelelő számomra ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő kutyatartó leszek pár hónap múlva, és gondoltam előre tájékozódom.

Kertes házba szeretnék kutyust tartani, illetve nem csak a kertben, hanem a házban is. Amolyan kinti-benti kutyuska lenne.

Mindenképpen kistesű kutya jöhetne szóba, maximum méret kb. mint egy tacskó.(a kert kicsi, és a ház is)

Gondoltam shi-tzu kutyusra, csivavára, törpepincserre, hevenase-re (bocsi ha rosszul írom valamelyiket) de tudom h a yorki és csivava kutyák inkább bentre valók.

Kérdés hogy a shi-tzu attól még h dús és hosszú szőrrel rendelkezik, lehet kinti kutya? Vagy fázni fog?

Melyik kistestű kutyafajtát ajánlanátok, amelyik ilyen feltételek mellett megfelelő lenne nekem?

Fontos számomra hogy a majdani kutyusom jól érezze magát, és ne szenvedjen semmiben sem hiányt.


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 30. 18:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
*biztosan jobban
2009. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%
Menhelyről vagy fajtamentéstől örökbe fogadás nem merült fel még benned esetleg? ;)
2009. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
beagle, westie, skót terrier, meg ilyenek. a Jack Russel nekünk szökik mint állat.
2009. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A beagle nem valami jó kezdő kutyásnak,kivéve ha jár vele kutyaiskolába:)

Én az angol cocker spánielt(de ő nagyobb),vagy a westiet javasolnám...Igaz a westie nem igazán kinti,a szőre miatt,mert hamar fekete lesz,a szép fehér kutyusból:)

2009. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is nézz körül a menhelyek honlapján, nagyon helyes kistestű kutyusok vannak ott, és pontosan meg mondják neked hogyan javasolt a tartása. Ha megmondod merre laksz, milyen messzire mennél el egy kutyáért, szívesen ajánlok néhány árva kutyust.
2009. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, hogy hónapokkal azelőtt elkezdesz tájékozódni és felkészülni, mielőtt egyáltalán magadhoz vennéd a kutyát.


Ajánlom neked ezt a könyvet, ha még nem bukkantl volna rá a tájékozódás folyamán: ***** Innen ingyen letöltheted. Olvasd el mindenképp. :-)


Sok örömet és sikert kívánok a kutyushoz!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%

Ha nincs felesleges 100-200 ezer a zsebedben, jobban jársz ha menhelyeken nézel kutyust. Sajna a kistestű kutyák nagy része jobban érzi magát a gazdi mellett, őket a kertbe kizárni hatalmas bűn ( a kutya szemében biztos, azt hiszi haragszol rá). Érdekelne milyen feldatot szánsz a kutyádnak?

Miért szeretnél kutyát venni?

2009. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én a Westie-t ajánlom. Házba is elvan, de kint mégjobban érzi magát. Nem fázik kint, a szőrét nem hullajtja úgy mint a többi hosszabb szőrű kutya, tehát bent is lehet néha. Az enyémek csak kintiek és semmi bajuk nincs. Van tiszta, zárt helyük, nagy udvar... Nyár elején megnyiratom őket, télre megnő a szőrük mire jön a hideg. Én őt ajánlanám.
2009. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek a kedves válaszokat. Sokat segítettetek, a linkért is hálás vagyok.

Mi lenne a szerepe a kutyinak az életemben?

Amolyan- ne vegyétek rossz néven- de talán ő lenne a családban a "gyerek". Így tudnám megfogalmazni.

A párom tanítani szeretné, meg járni vele sétálni, és legfőképp h legjobb barátok legyenek.

Én meg fésülgetni,és szeretgetni szeretném:-). Meg vinni magammal mindenhová...és mindketten szeretnénk ha ottlenne velünk a mindennapokban.

A szülők pedig szeretnék néha ölbe is venni....szóval mindannyiunknak más elvárásai lennének, de lényeg h igazi kedvencke lenne köztünk! Mindenki szereti a kutyusokat a családunkban! :-)

2009. dec. 1. 16:09
 20/26 anonim ***** válasza:
Egyrészt igazat adok neked, egy kutya kb olyan értelmi szintet érhet el, mint egy kisgyerek, és lehet épp annyira szeretgetni, becézgetni. Másrészt ebben áll a veszélye is: hogy a fejetekre nő, és nem ő marad a legutolsó a családi rangsorban. Márpedig ha a rangsorban magasabb pozícióra tör, akkor akár veszélyben lehet mellette mindenki, akit a kutya maga alatt valónak érez, gondolok itt a kisgyerekekre, idegenekre. Erre majd vigyázz, mert a kutya sokkal több, mint ölbe való, simogatni való jószág, és ehhez mérten, felelősen kell nevelni is, és bánni vele.
2009. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!