Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta megfelelő...

Melyik kutyafajta megfelelő számomra ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő kutyatartó leszek pár hónap múlva, és gondoltam előre tájékozódom.

Kertes házba szeretnék kutyust tartani, illetve nem csak a kertben, hanem a házban is. Amolyan kinti-benti kutyuska lenne.

Mindenképpen kistesű kutya jöhetne szóba, maximum méret kb. mint egy tacskó.(a kert kicsi, és a ház is)

Gondoltam shi-tzu kutyusra, csivavára, törpepincserre, hevenase-re (bocsi ha rosszul írom valamelyiket) de tudom h a yorki és csivava kutyák inkább bentre valók.

Kérdés hogy a shi-tzu attól még h dús és hosszú szőrrel rendelkezik, lehet kinti kutya? Vagy fázni fog?

Melyik kistestű kutyafajtát ajánlanátok, amelyik ilyen feltételek mellett megfelelő lenne nekem?

Fontos számomra hogy a majdani kutyusom jól érezze magát, és ne szenvedjen semmiben sem hiányt.


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 30. 18:32
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves utolsó válaszoló.

Mindenképpen odafigyelek rá, hogy ne kapjon ránk, és hogy tudja hogy mi a szerepe a családban.

Jah, és sikerült előre megbeszélni itthon, hogy lehet csak bennt a kutyus, nem kell kintlennie. De szerencsére van mindíg valaki otthon, aki majd wc-zni ki tudja engedni őt a kertbe, és aztán vissza a házba :-)

2009. dec. 1. 16:38
 22/26 anonim ***** válasza:

Ha tanítgatni szeretnéd, akkor a foxi,a jack russel,a spániel,beagle esetleg,bár azt annyira nem ismerem,ezek megfelelnek.Okosak,barátságosak,kinnti bennti kutyák.

Shit-zu (bocs ha rosszul írom), palotapincsi, havenesse, bolognesse(ezekért is xD), ezeket viszont elfelejteném,mert nem hiszem,hogy túl sok mindenre meg lehetne őket tanítani.

2009. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Attól hogy kicsi "szoba" kutya még igenis lehet tanítani. Nekem például egy lhasa apsom van, és rendkívül okos, nagyon sok vezényszót ismer és kivétel nélkül mindig engedelmeskedik. Az egész csak nevelés kérdése, vannak könnyebben kezelhető kutyák, de alapban mindegyiket lehet tanítani csak időt és energiát kell rászánni. Szerintem nézz körül egy menhelyen (vagy fajtamentőknél)
2009. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem kis testű, kinti kutyának ez a legjobb:

[link]

2009. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
azt nem mondom hogy felejtős a sicu nem tom kiirta neki talán olyan van vagy nincs teljesen mind1 én naon szeretem az enyém és az enyém nem felejt el semmit
2010. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
elözö vok és nekünk is kinti-benti csak a szeménél a sárall kel vigyázni hogy a szörébe bele tapad
2010. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!