Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie jó kezdő...

Gretuka kérdése:

A border collie jó kezdő kutyásoknak? Mi a véleményetek róla? Vagy a golden retriever?

Figyelt kérdés
Nagy kertünk van, elég sok szabadidőm is. Sokat tudnék vele foglalkozni. Mi a véleményetek ezekről a kutyákról?
2014. jan. 9. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdoek golden konnyebben kezelheto elso kutymorgonak idealis haladonak borden mas aggilit semikep nem elso kutyu
2014. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdőknek inkább goldent ajánlanék, hisz nem biztos hogy lebírnál kötni egy hatalmas energiával rendelkező bordert.
2014. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
borderek hatalmas energiával rendelkeznek és folyamatosan dolgoznának, nem első kutyásnak valók!
2014. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kikapsz egy igazán pörgős bordert, akkor számíts arra, hogy naponta kell órákat (3-4) szánni a lefárasztására. Suli, munka mellett ezt meg tudnád tenni?

Szerintem ez a kutya csak a fajta szerelmeseiknek, meg leginkább aktív, sportos embereknek ajánlott.

2014. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem border volt az első kutyám és ha tehetném, most nem azt választanám. Nem ajánlom első kutyának! Mindenképpen valami kicsit nyugisabb, kicsit kevésbé okos fajtát választanék, mert hamar túljárt az eszünkön és sajnos nem is neveltük túl következetesen, amennyire azt a fajtája igényelné. Könnyen átvette a falkavezér szerepet, amit nehéz volt évek után visszaszerezni, amikor felismertük a probléma súlyosságát. Ő mostmár 10 éves és minta kutya kb., de nagyon megdolgoztunk vele.

Első kutyásoknak nem ideális szerintem.

2014. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a Goldit ajánlom.Nekünk is az volt és nagyon szép volt és nagyon kedves hálás és bújós kutyu.
2015. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!