Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá? -séta-

Hogyan vegyem rá? -séta-

Figyelt kérdés

Barátommal közösen vállaltunk kutyát. Nagyrészt csak én foglalkozom vele 3x 1 órára viszem ki egy nap, kétnaponta ehhez hozzá jön egy másfél két órás szabadon engedős rész, ahol más kutyákkal találkozik, játszik stb.


Induláskor mindíg feszültebb az eb, én ezt lekezelem ahogy tudom. Nem engedem a húzást, nem ő vezet... így kb 5 perc alatt úgy lenyugszik és jön velem, hogy szinte lóg a hátán a póráz -forgalmas, zajos helyeken is- . Ha szépen, nyugodtan viselkedik megdícsérem, jutalomfalat.


Viszont ha barátom viszi ki, elmondása alapján agyrém módjára viselkedik. Ma állítólag egy forgalmas helyen kibújt a nyakörvből, és az úton rohangált. Mindenkire felugrált volna. Hisztizett, húzta a pórázt stb.


Hogy lehet, hogy ennyire máshogy viselkedjen vele a kutya, mint velem? Valamint, hogyan vehetném rá barátomat, hogy ha már felelősséget vállalt egy élőlényért, akkor vegye komolyan?

Úgy adja elő, mintha a kutyának alapból tudnia kellene mindent - ha valamit fegyelmezni kell rajta, akkor az neki már nem tetszik stb.


Mondtam neki, hogy főleg a forgamas városban kell a kutyának az irányítás, és a biztonságérzet, mert neki ez egy "idegen" közeg, relatíve. Erre azt válaszolta , hogy "hát megszokhatta volna már" és hogy a vakvezető kutyák is milyen nyugodtak. Ezen kissé felhúztam magam.


Mit tanácsolnátok? Én szívesen sétálok a kutyával, legszívesebben egész nap csámborognék vele, örömömre szolgál a vele töltött idő.

Neki inkább teher - pedig ő akarta annyira a kutyát.


2014. jan. 9. 22:21
 1/3 A kérdező kommentje:
amúgy 10 hónapos közepes testű kutyáról van szó, szóval séta elején tényleg szinte kirobbanna a házból... én ezt úgy oldom meg, hogy az első 5 percben hívom magam után pórázon, mutatom neki hogy velem, utánam jöjjön... párszor fordulok vele, és hamar bele is jön.
2014. jan. 9. 22:24
 2/3 Imola Ágnes ***** válasza:

Rendszeres, gyakoribb séta.

Séta előtt otthon fárasszátok le (labdázás, trükkök, stb)

A párodra 2 dolog miatt nem hallgat (szerintem):

- Nem tudja, hogyan kell sétáltatni a kutyát

- A kutya messze nem tekinti őt felette állónak.

Ezen kívül soha ne legyen a kutyán olyan nyakörv amiből ki tudja húzni a fejét. Ez alapvető dolog sétánál. HA napközben is rajta van a nyakörv, akkor ki kell kicsit engedni, hogy kiférjen a feje (volt már kutya , aki így akasztotta fel magát véletlenül).

A párod valószínüleg felkészületlen, ezt jobb lett volna kutyaválalás előtt letisztázni, de most sem késő. Komoly beszélgetést ajánlok!

2014. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld a párodnak megmutatni a technikákat, amivel a kutyát kezeled, ha ez nem segít vidd el egy jó kutyaiskolába, ott 3-4 alkalom elég, hogy megtanulja. Ne dölj be a hosszú előre fizetős tanfolyamoknak, az másra való
2014. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!