Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff 4 hónapos! Mit tegyek?...

Amstaff 4 hónapos! Mit tegyek? SEGITÉG KELLENE!

Figyelt kérdés

Sziasztok! van egy 4 hónapos amstaff kölyök kutyám és lenne pár kérdése ma hozzáértőkhöz!

Január 7. én hoztam el éjszaka! Mikor elhoztam a kenelnél nagyon kis virgonc volt még ott volt 2 tesója! Hazaértünk nagyon kis félénk volt a szobából sem mert kijönni!8. án megvolt az első sétánk, elég jól viselkedett sőt eléggé meglepően, póráz nélkül sétáltunk kutyákkal barátkozott, emberekkel is! Ha rászoltam ottmaradt ha elment és szotlam neki odajött!

Amikre felfigyeltem! Maximum 5 méterre távolodik el tőlem, folyamatosan a lábamnál megy, ha meglát egy kutyát ott marad és nem szalad oda! Labdázni nem labdázik, játszani sem játszik semmivel hiába próbálom,lakásban kis bátortalan nem megy nélkülem sehova ha kimegyek a konyhába jön utánnam, aludni ugy alszik el hogy lelogatom neki a kezem az ágyról hogy érezze hogy ott vagyok, másképp vagy harcolunk hogy felakar jönni az ágyra vagy mászkál a szobámban! per pillanat itt fekszik a lábamon a sz.gépes asztaba bebújva :D Hiába incselkedek vele abszolút nem harapdál! Mostanában egyre ritkábban de mindig megijed ha hall vmi hangot kintről, vagy ha pl reccsen a szék mikor helyezkedek! Ezek normális dolgok??? Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!Képek róla! Ginó-nak hívják!

1.

[link]

2.

[link]

3.

[link]


2014. jan. 9. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez azért nem feltétlen normális egy 4 hónapos amstaffnál. milyen helyről jött? nem érhette ott valami sokk? ha hallgat rád, az mondjuk jó, de ő azért erősen félősnek tűnik. nem lehet, hogy túlreagálod és mondjuk elaludna úgy is, ha nem lógatod le a kezed? figyelj oda, hogy semmiképp se babusgasd, amikor fél, mert ezzel megdicséred. nagyon cuki amúgy, de az, hogy nem akar játszani, az tényleg nagyon fura, ők elég hevesek szoktak lenni. lehet valami idegrendszeri gondja is, ha nincs jó helyről.
2014. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen rossz helyről hoztad. Szegény kutya eddigi életét a kennelben tölthette. Most pedig melletted rengeteg olyan inger éri amit nem tudd hova tenni. Türelemmel és tanítással remélhetőleg megfog oldódni a probléma.
2014. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy barátom alonjából származik, gyönyörü szülöktöl egy barátom vitt már tőle 1-2 éve kölyköt gyönyörü okos kutya lett belőle! Én is arra gondolok hogy kenelbe volt 4 honapig tesok között, most túl sok neki az új, mert lakásban vesz visszább és lesz félősebb, amint lemegyünk pl ma is párom yorkijával nagyon jól elvolt kergette ugatta ugrándozott körülötte jó volt látni hogy kicsit felszabadultabb volt! Megpróbálok vele minnél több időt lent tölteni és kutyák között! Remélem hamar túl lesz rajta, ma voltunk állatorvosnál megkapta a védőoltásokat és a chippet is, a doki annyit mondott hogy rá fér a kaja! Tény hogy ő volt a legkissebb az alonban ahonnan hoztam gazdi azt mondta hogy a tesok nem nagyon hagyták enni! Ma megpróbálunk kéz nélkül aludni :)
2014. jan. 10. 00:25
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Ennek a kutyának egyértelműen kimaradt a szocializáció, se emberhez, se más kutyához, se idegen tárgyakhoz, se hangokhoz nem szoktatták. Valószínű ez párosult egy kevéssé magabiztos (azt nem jelenteném ki h gyengébb idegrendszerrel de nem kizárható) jellemmel és voilá, ez a végeredmény. Utána kellett volna nézni h honnan hozod...

De most már csak annyit tehetsz h fokozatosan szoktatod ezekhez a dolgokhoz. Azt tudnod kell h soha nem lesz olyan mintha ezt a kezdetektől megkapta volna, mivel a 16 hetes korig megélt dolgok a kutyáknál döntően befolyásolják az élet további részét. Fejleszteni természetesen lehet de sokkal melósabb. Nem mindegy h a különböző viselkedéseit hogyan reagálod le... Kérj inkább hozzáértő segítséget mert nagyon el lehet innen rontani egy kutyát.

2014. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam hogy egy szkértővvel beszélk és megmutatom neki a szarost, azt mondjuk jó ötletnek tartom hogy nem dédelgetem mikor megijed, inkább hagy szokja! Tudtok esetleg ajánlani Újpesthez közel vmi kutyasulit vagy szakértőt?
2014. jan. 10. 00:41
 6/7 anonim ***** válasza:
hát ha eddig dédelgetted, akkor lehet, hogy direkt nem szokott le..:) amúgy ha ő volt a legkisebb, akkor valószínűleg kevésbé domináns és előfordulhat, hogy tényleg félősebb, de lehet, hogy emiatt csak könnyebben kezelhető lesz majd.
2014. jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Újpesthez közel pont ott a Népszigeti kutyasuli. ;o)
2014. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!