Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ismerik el itt jobban...

Miért ismerik el itt jobban azokat a gazdikat akik panelben tartják a kutyáikat mint azokat akik kertben?

Figyelt kérdés

Még olyan kérdésnél is felmerült ez az összefeszülés a panelosok és a családi házasok között ahol ez nem is volt téma. Miért lett divat sarazni azokat akik kertben tartják a kedvencüket? Miért lett az az általánosan elterjedt nézet hogy a kerti kedvencek az egész életüket a kertben élik le, sosincsenek sétáltatva, és a gazdájukkal nincs is olyan szoros kapcsolata mintha a házban élne. Azt meg ma reggel olvastam az egyik hozzászólótól hogy ezek a szegény kutyák csak a kerítésen keresztül láthatnak másik kutyát. :O

Szerintetek igazuk van ezeknek az embereknek? Egy panellakás jobb akár egy nagytestű kutyának is mint egy családi ház kertje?


2014. jan. 10. 09:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem jobb. Pl esős időben a kerti kutya szőre mindig nyirkos, nedves. A lakásban megszárad a kutya, felmelegszik, egy kerti kutya télen mindig nyirkos, hűvös, ha megfogod. Nem

Hiszem, hogy ez használ. A másik a szőrük, főleg hosszú szőrű fajtáknál. A kerti kutya koszos. Soha nem lehet olyan tisztán tartani, mint egy lakásban tartott kutyát. Na és a közös program. Most én pl itt ülök a számítógépnél, a két kutya szorosan a lábam mellett alszik. Ha kerti kutyám lenne, most ugyanígy itt ülnék a gépnél, de a kutyák egyedül lennének kint.

2014. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
79%

sok esetben jobb. A kutyának a legfőbb igénye a gazdával való szociális kapcsolat. Egy lakásban ez maximálisan biztosított valamint az is, hogy a kutya mozogjon, ingerekkel, másik kutyával, emberekkel találkozzon,élményeket szerezzen hizen minimum 3x le kell vinni sétálni.

Egy kerti kutya esetében, ha nem engedik be a szociális kapcsolat minimális. Sok esetben nem viszik sétálni, hisz ott a kert.

A kutyasuliban ahol oktatok pontosan meg lehet mondani melyik kutya volt kertben tartva fiatal korában és melyik lakásban. A kertben tartottak jóval nehezebben dolgozzák fel az új ingereket, általában kevésbé magabiztosak, a gazdának kevésbé fogadnak szót, és ez mind-ind a tartási körülményeknek tudható be.

2014. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem pedig jobb az állatnak, ha kint lehet. Nem a panellakás a természetes közege. Persze attól is függ, milyen fajta kutya, pl. olyanról még nem hallottam, hogy valaki egy csivavát udvaron tartott volna. Egyes kutyafajták meg sem élnének odakint a természetben.
2014. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jót nevettem a kérdésen és a válaszokon is.

Kerti kutyám van (mentségemre szolgáljon, bejárósnak akartuk, be is jöhetne, de nem szívlel benn lenni. Látni, hallani akar mindent, ami a környezetben történik). Vannak baráti a szomszédban és az utcában, akikkel összejár. Naponta viszem sétálni, a közelben van egy kis erdőrész. Játszunk, labdázunk, fogócskázunk. Nyáron, ha hosszabb ideig tudunk kinn lenni (pl kerti főzés), akkor az ölemben alszik.

Nagyon aktív, és szuper jelzőkutya.

Ha esik az eső, akkor vizes lesz, igen. Ez kb mindennel így van. Ha otthon vagyok, megtörlöm. Télen fűtjük is a házát akváriummelegítővel, úgyhogy nem marad sokáig havas.


Minden akarás kérdése.

Ha te a gép előtt ülsz és benn teszel-veszel, persze, a kinti kutyától el vagy választva. Ha viszont felemeled a segged és kimész hozzá, akkor hirtelen közeli barátod lesz a kinti is. Te vagy az ember, a te kezedben a választás.

2014. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Csak azon múlik,hogy van tartva a kutya.Vannak nem igazán lakásba való,vagy nem igazán kinti tartásra alkalmas kutyák.Persze minden megoldható,de mondjuk egy kuvaszt vagy komondort nem raknák panelba,ahogyan egy csivavát sem tartanák a kertben.
2014. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem meg vannak fajták, amiknek az egyik, vannak, akiknek a másik a jobb.

Nekem egy huskym van.

Mindennap sétálunk, új ingerek ritkán érik, mert szinte már a lehetséges összes váratlan dologgal találkozott, és találkozik is rendszeresen, és totál hidegen hagyja a dolog. Pl, vasúti átjárónál volt alkalmam figyelni egy egyértelműen panelkutyát, aki, amikor elhaladt a vonat, veszett mód ugatta, meg a gazdája nem győzte csendre inteni, az enyém meg szépen ült a lábamnál, és nézett engem, mert közben magyaráztam neki, hogy ez a vonat, csúnya nagy hangja van meg stb.

A panel kutyák zöme idegbajos módon megy neki más kutyáknak, az én, illetve ismeretségi köröm kerti kutyája meg egyből játszana, de ha nincs játék, egy szóra felhagy a próbálkozással, és simán elmegy az idegen kutya mellett.

Az én kutyám, ha behívom a házba, akkor egy óra alatt elkezd lihegni, és kéredzkedik ki.

Egy panelkutyának meg pont az a jó, a melegben van.

Szerintem a kutyának is kell egy kis egyedüllét, amikor pihen, vagy bármi, de az enyém kint olyan jól eltudja szórakoztatni magát, hogy öröm nézni. Dobálja magának a játékait, futkos, nézi az utcán zajló eseményeket, meg sorolhatnám.

Szóval, szerintem nagyban fajtafüggő, meg egyedfüggő, hogy melyik kutyának mi a jobb.

2014. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
93%

Nem attól függ, hogy jó-e a kutyának, hogy kertben vagy lakásban lakik, hanem attól, hogy mennyit sétáltatják, és mennyit foglalkoznak vele.

Négyes elég jól összefoglalta, hogy milyen az, amikor egy kertben élő kutyának boldog élete van, ugyanez megoldható lakásban is.

Az én kutyám lakásban él, amikor a barátainknál kertes házban vagyunk, akkor kint van a kertben, ha kint vagyunk, és bent a házban, amikor bent, de akkor időnként szeret kinézni, ugatni, futni, aztán jön vissza, és kéri, hogy engedjük be. :)


Összefoglalva: nem, egy panellakás nem jobb, de nem is rosszabb egy kutyának.

2014. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
84%

"A panel kutyák zöme idegbajos módon megy neki más kutyáknak"

Ilyen általánosításokat kár tenni, az én kutyám általában más, lakásban tartott ebekkel találkozik, és egyik fél sem szokott idegbajos lenni. Sőt, hál'istennek egyre több normális kistestű ebbel találkozok, akik nem kapnak sikítófrászt attól, ha egy nagyobb kutya odamegy hozzájuk.

Ja, és az én városi kutyám pont annyira szarja le a vonatot, mint a petárdát vagy mondjuk a mentőautót.

2014. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy olyan dolog, hogy hozzászokunk a természetelleneshez és egy idő után azt kezdjük nyomni. Egy kutyát panelban tartani természetellenes. Az ő természetével ellenes, úgy értem.

Ez olyan, mint hogy ma már a mű szárazkajákat nyomják, az a normális, az egyetlen elfogadható kutyaeledel, és aki házikosztoltatja a kutyáját, az maga az antikrisztus.


Most már sokan tartanak kutyát lakásban, panelban. Megszokták, kultúrája van. Most eljutunk oda, hogy kinn tartani a kutyát rossz, maga a becsületsértés.


Ez egy kórkép a mai társadalomról. Teljesen elfacsarodunk. már mindenben? Mi az, hogy a kerti kutya nehezen dolgoz fel új ingert és el van szigetelve? Mert aki két szobában éli le az életét és csak hugyozni jár ki, az bezzeg tök egészséges?

Lehet mindkét helyen kutyát tartani. Az egész a gazdin múlik. Kerti kutyát is lehet elhanyagolni, meg lakásban élőt is.

Kerti kutyát is lehet tenyéren hordozni, meg lakásban élőt is.

Ilyen szempontok, hogy vizes lesz... meg koszos... igen, ilyen az udvar! A lakásban élő kutyák meg szappanszagúak! Az se természetes egy kutyától azért!


Az meg szerintem kutyafüggő is, hogy melyiket bírja jobban, a kinti vagy benti létet. Már ha van választása.

Mindkét kategóriában láttam már elhanyagolt kutyákat és boldog blökiket is.

Kertben láncra vert, éhező, rühes blöki is vn, meg panelban hájasra hízlalt, szívbeteg, szőrehullató, alomba csináló kutyát, akit kéthetente egyszer vittek levegőzni.


A kulcs a gazdi, a gazdi, a gazdi.

2014. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is jobb kint. Persze én is aludnák vele egy ágyba. :-D de bent unatkozna, kint pedig azt csinál amit akar. Sokszor lemegyek vele játszani, szomszéddal sétáltunk és ha nincs hideg akkor kiviszek egy pokrocot és kint tanulok( azt nem engedi ;-) ) vagy kint üldögélek vele és pihenünk. Van neki egy nagyon jól szigetelt háza ahol meleg van ill egy nagyobb fedett rész. Amúgy vadász kutya nem biztos hogy értékelné ha a 20fokos házból vinnénk vadászni télen. Pedig van olyan vadász aki panelből hozza a vizslát...ne tudd meg szerencsétlen hogy fázik. Bár azok a kis kedvencek akik 1 kg-ak azokat nem tartanám kint bár én nem szeretem az olyan fajtákat így nem is tartanák.
2014. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!