Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyára télen nyáron csepegtet...

Kutyára télen nyáron csepegtetsz Bolha és kullancsirtó (cseppet)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nyakkörvet használok, de jah. télen nyáron rajta van, mert télen is vannak bolhák, kullancsok (főleg ilyen enyhe időben)
2014. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Télen is, nyáron is, vagy nyakörv, vagy csepp...de csak minőségi..és ha pl erdőbe megyünk, vagy ferőzöttebb helyre, akkor előtte-utánna neostomosanos lefújás.
2014. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Meg lehet kapaszkodni: két éve nem használok semmit és az évi 3-4 kullancsnál nincs több a kutyáimban - kicsit kevesebb mint a cseppek mellett...
2014. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nekem muszáj mert évente babéziás sajnos ha csak egyzser is kihagyom
2014. jan. 10. 10:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bolhát bárhonnan haza lehet vinni, üzletből is, vagy másik kutyáról, a fűtött lakásból. Kullancsok pedig még a mínuszokban is vannak, tehát szerintem télen is fontos az ilyesmi.

Az utolsónak (ha közben írtak, akkor is mindenki tudni fogja, kinek szól) pedig üzenem, hogy elég egyetlen fertőzött kullancs is ahhoz, hogy megölje a kutyát.

2014. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az sem mindegy, mennyire fertőzött a hely, ahol az ember lakik. Igaz városokban is előfordul a kullancs is, de ott nyilván kevesebb jut egy kutyára, mint vidéken, vagy akár egy erdős területen. Másrészről aki csak havonta viszi nagyobb sétára a kutyát az nyilván nincs annyira veszélyeztetve, mint aki rendesen sétáltat. Emellett a kutya mérete és egyéb tényezői is fontosak.
2014. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, mert egész évben vannak sajnos élősködők, főleg ilyen enyhe tél után...
2014. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Most komolyan azért lettem lepontozva mert nem használok semmilyen cseppet???
2014. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mostmár muszáj ilyen meleg időben.Mi is pont valamelyik nap találtunk egy kullancsot az egyik kutyánkban,így tegnap rendeltem is nyakörvet,hétfőn hozzák is.
2014. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Valószínüleg azért lettél lepontozva (bár én nem pontozgatok), mert a válaszodból az jün le, hogy ugyan már, minek cseppet rakni a kutyára! Mivel egy fertőzött kullancs meg tud ölni egy kutyát, amennyire lehet, kerülni kell a kullancsokat, amit ugye cseppel/nyakörvvel teszünk. Kb olyan mint az úttesten átkelni....elüthet az autó...de kissebb az esélye, ha előtte körülnézel. Attól, hogy téged nem üt el az autó, még felelőtlenség azt állítani, hogy nem kell körülnézni.
2014. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!