Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánljátok a Berni pásztort...

Ajánljátok a Berni pásztort 3. kutyának? Lenne még pár kérdésem róla lent.

Figyelt kérdés

Ki jön e más kutyákkal (azonos neművel)?

Mennyi a napi táplálék igénye felnőtt korban?

Magyarországon belül melyek azok a tenyésztők akiket ajánlatok (természetesen aki nincs elszállva az áraktól, hobbi célra kell,de mindenképp Tk-val,szűrésekkel) ?

Két szuka kutya mellé jönne(bullterrier,amstaff) , szeretnék mellé egy nyugodtabbat is.Nagy udvar van szóval ,hely, anyagiak minden meg van. Szerintetek szuka vagy kan lenne ideálisabb ?



2014. jan. 10. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Én alapból nem tartanék együtt szuka bullterriert és szuka amstaffot, de hogy még egy szukát nem vennék, az biztos!


A többit nem tudom.

2014. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért? Semmi gond velük évek óta egy össze zördülés sem volt, lefárasztják egymást, sétáknál is egyszerre viszem őket ott sincs gond.
2014. jan. 10. 20:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig én inkább szukát szeretnék.
2014. jan. 10. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ivartalaníts mindenkit és azt veszel,amit akarsz.

Ha jelen felállásban bekerül egy ivaros kan a képbe,akkor a 2 hölgyemény egymásnak is eshet az "alfa nőstény" szerepéért.

Egyébként is egészségesebb ivartalanítani,pláne ha 3 szuka lesz,az összes kan hozzátok fog járni tüzelési időben.Hogy mást ne is említsek.


Tenyésztőt nem tudok ajánlani,nem vagyok berni körökben jártas.A kajájára havi 20 kg-os zsákot mondanék,jó minőségből alsó hangon 10 ezer ft-tal számolva...de lehet inkább havi 15e ft.

Minden kutya kijön minden kutyával,ha a gazda képes megnevelni.

2014. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak a berni lesz ivartalanítva , ha meg lesz másik kettő nem. Bullterrierem meg Amstaffot úgy vettem, hogy benn van az adott tenyésztőnél a tenyész szuka ként én meg ilyen "csendes társ" ként.Kiállításokra járunk lassan megyünk Amstaffal tenyészszemle is, Bullterriernek már meg van. Rájuk nagyon van vigyázva tüzeléskor állatorvossal, tenyésztővel konzultálva, meg van a helyük ahova el lehet ilyenkor zárni őket. Berni pásztorra azért gondoltunk mert olvasottaim alapján nyugodt , meg meg tettszett , hogy szeret húzni aminek szintén örülök falun van teendő és ő még élvezi is ezt, csak itt is jót akarok mert olvastam , hogy sok a betegség, rák stb. Meg párom bele szeretett és igazából minden adott hozzá, hogy legyen. Foglalkozni is van rá időnk főleg, hogy ketten vagyunk és már az előző két kutya után nem hiszem ,hogy gondot okozna ez a fajta.

Persze csak a szuper prémium táp híve vagyok. Hiába drágább, de minden fontos dolog benn vagy, kevesebb is kell belőle,de itt is figyelni kell az összetevőkre .

2014. jan. 12. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne akarj BERNIT! A leírtak alapján, nem neked való! 150000 - nél kezdődik, nem igazán díjazza a túlpörgő társ kutyát! fajtársaival van a legtökéletesebb viszonyban. De ha két kutyád van, akkor mért kérdezed, hogy mennyit eszik?

Ha nem akarsz rosszat egy berninek, akkor ezek a kutyák mellé nem veszel!

2014. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért nem nekem való? Olvastam, hogy szinte csak döglik meg lusta kutya,de nem hiszem, hogy az gondot okozna neki, hogy a másik kettő aktívabb.Azért kérdezem, hogy mennyit eszik mert pontosat nem tudok róla, olvastam több oldalt mindegyik mást írt a napi kajáról. Igazából a kutya árát nézegettem amit soknak tartok egy ilyen kutyáért, de igazából mindegy mivel a bullom árából kb. három ilyen tk-s kijönne :D .
2014. jan. 21. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából a páromé lenne a kutya szóval nekem mindegy csak az a lényeg jó legyen meg egészséges neme meg majd megbeszéljük mivel nyáron fogok venni egy kan kutyát vagy bullít vagy staffit. 4 kutya fér bele az életünkbe.
2014. jan. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!