Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző a Bükkre...

Mennyire jellemző a Bükkre hogy a büdös tetves köcsög vadászok lelövik a gazdája mellet sétáló tacskó méretű kutyát? Mert mindenhol lehet olvasni hogy ezek a tetvek kutyákat gyilkolnak, de a Bükkben történtről még nem hallottam.

Figyelt kérdés
Ott valóban magasabb ezeknek a szemeteknek az IQ -juk, vagy csak puszta véletlen hogy nem olvastam róla eddig?
2014. jan. 10. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
32%
Biztosan azért járnak ki hogy ártatlan paranoid gazdiknak állatjait vadásszák le...
2014. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
94%

valószínűleg az ott törtnt esetek nem kaptak visszhangot.

Két megoldás van:

Ne menj erdő közelébe

Ne engedd el prózáról a kutyát

2014. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindenhol ezt csinálják már. :( A napokban a normafán egy border collie-t lőttek le. Nem szabad őket elengedni.
2014. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
79%
Én elég gyakran túrázom a Bükkben a kutyáimmal és még egyiket sem lőtték le, ne fújjuk már fel ennyire ezt az ügyet, a legtöbb vadász nem kutyagyilkos szemét. Nem kell szem elől téveszteni a kutyát és akkor nem fordul elő ilyesmi, egy gazditól pár méterre sétáló kutyára nem fognak rálőni.
2014. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
51%

"ne fújjuk már fel ennyire ezt az ügyet, a legtöbb vadász nem kutyagyilkos szemét"



Ez nem felfújás, sajnos a legtöbb vadász valóban kutyagyilkos szemét. Vannak társaságok, ahol sportot űznek a kóbor (-nak mondott vagy hitt) kutyák kilövéséből.


Minden esetre kevesebb az olyan vadász, aki nem lövöldözi a kutyákat, mint amelyik igen.

2014. jan. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
29%
Ha 200 méternél közelebb van az emberhez a kutya, akkor nem lőheti le semmiképp. Tehát ha nem tudod visszahívni ha vadat lát akkor ne engedd el pórázról.
2014. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
78%

"Ha 200 méternél közelebb van az emberhez a kutya, akkor nem lőheti le semmiképp."

Kár, hogy számos eset van, amikor közvetlen a gazdája mellől lövik ki mindössze néhány méter távolságból!

2014. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
51%
Akkor fel lehet jelenteni és elveszti az engedélyét.
2014. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
82%

Sokra megyek a feljelentéssel, ha megölik a kutyámat...

Mi voltunk múltkor a bükkben, szó szerint a zabszem nem fért volna a ...embe, úgy féltem a vadászoktól, de a kutya annyira élvezte, hogy elengedtem, de amint 10 méternél messzebb ment berendeltem lábhoz.

Nem történt semmi baj, de inkább kerülöm az erdős részeket, és olyan helyen engedem el, ahol nem nagyon vannak vadászok. Szántás, nagy, tiszta rét, vagy ilyesmi, szóval ahol messzire ellátok. Illetve, se ködös időben, se esőben, hóban, bármi látásviszonyokat rontó tényezőben nem viszem "veszélyeztetett" helyre.

2014. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bár nem lettem megnyugtatva :(

2014. jan. 11. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!