Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék a 8hónapos kan...

Hegedus Mate kérdése:

Szeretnék a 8hónapos kan boxerem mellé egy szuka/kan amstaffot-ot szerintetek, hogy tűrnék el egymást? A boxerem imád játszani és attól tartok, hogy túl pörgős a staffinak és nem fog neki tetszeni. Akinek van tapasztalati tudna írni?

Figyelt kérdés

#Kan boxer #kan/szuka amsatff
2014. jan. 11. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Előbb neveld fel ezt a kutyát és utána vegyél majd mellé másikat... Még várj fél évet legalább.
2014. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy kamasz kutya mellé nem érdemes kölyköt hozni,mert nagyon sok meló.


Egyébként tapasztalataim szerint,aki képes megnevelni egy staffordot,az nem jön ide kérdezősködni,főleg nem úgy,hogy a még meg sem vásárolt kutyától tart,hogy nem fog neki tetszeni valami.


Ne vegyél ilyen kutyát,ha ennyire nem ismered őket,akkor valóban lehet tőle félnivalód.

2 staffordom van,soha nem kértem ki senki véleményét az első után,hogy megvegyem-e a másodikat.Tisztában vagyok a fajta jellemével és a saját képességeimmel és az első kutyámat is remekül felneveltem.Egy percig nem aggódok azon,hogy "nem fog neki tetszeni" valami.

ÉN döntöm el,mi tetszik neki vagy mi nem,ő meg elfogadja a döntésem.

Tökéletes viszonya van minden más kutyával fajtától,nemtől függetlenül.Nekem 2 kanom van...ivarosan és ivartalanul is tökéletesen meg voltak nevelve,soha nem volt baj.

Jelenleg már ivartalanok.

2014. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De sokan mondják, hogy addig vegyek másik kutyát mellé még kicsi mert akkor össze tudnak szokni.
2014. jan. 11. 15:11
 4/7 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy én már felneveltem egy staffit?? Még soha nem volt staffim csak boxerem..

És amúgy meg csak egy olyan véleményét szerettem volna tudni aki kicsit okosabb mint én vagy már van tapasztalata olyan téren, hogy-hogy viselik el egymást..

2014. jan. 11. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:

A boxer remélem, már ivartalan, ha nem, rövidesen az lesz. Addig semmilyen kutyát ne akarj mellé. Egyébként pedig tényleg várj 2-3 éves koráig legalább, amíg a boxer jelleme teljesen kialakul, megszilárdul.

Az egy nagyon elavult és túlhaladott tévhit, hogy csak fiatalon lehet összeszoktatni két kutyát.

2014. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ismerőseid pedig, akik azt mondták, kicsin vegyél mellé társat, nem 8 hós kutyára, hanem vélhetőleg 8 hetesre gondoltak. 8 hónaposan a "legrosszabb" korban van a kutyád, épp kamaszodik, feszegeti majd a határait, most kell rá a legjobban odafigyelned, teljes embert kíván.
2014. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az elsődleges kérdés az, hogy a boxer mennyire van megnevelve? Nekem is mindenki azt mondta, hogy akkor legyen második kutyám ha az első már felnőtt. Én nem hallgattam rájuk, 9 hónapos volt az első a kamaszkori hiszti kellős közepén amikor jött a második és abszolút jó hatással volt rá. A "csakazértsem" hozzáállást felváltotta az "én is tudom, én is akarom" viselkedés :D Persze hozzá kell tenni, hogy a kamaszodás előtt ő már megvolt nevelve, tehát nem egy problémás kutya kezdte el még jobban feszegetni a határokat. Nem bántam meg, hogy akkor így döntöttem. De én akkor számoltam mindennel, úgy készültem hogy jó akkor a kamaszkámat kordában tartom és mellette még belefér egy kölyök teljes körű nevelése. Ha minden felmerülő problémára tudod már a választ előre akkor szerintem belevághatsz majd, de amíg attól félsz, hogy valamelyiknek nem fog tetszeni valami addig még várj. Nem biztos hogy mindenkinél jól sül el ez a dolog, tudni kell jól kijátszani a lapjaidat. A mai napig versenyeztetve vannak, aki a jobb aki a gyorsabb azé a jutalom és teper is mind a kettő :D
2014. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!