Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 és 10 hónapos veszettség...

A 4 és 10 hónapos veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Ha késett a 4 hónapos oltás,és késni fog így a 10 hónapos is,beengednek kiállításra a kutyával?Most fél éves,és egy áprilisi kiállításra mennénk.Akkor lesz 9 hónapos.Akkor még elvileg nem lehet gond.A következőn viszont már betölti a 10 hónapot,és még nem lesz meg a 2.oltás mert csak 11 hónaposan kaphatja meg.Ez a 2 oltás viszont egynek számít.A kettő ér egyet.Nem kötnek bele.A 2. kiállítás 200km-re lesz.El merjek indulni vele?
2014. jan. 11. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én felhívnám a kiállítást szervező egységet és megkérdezném.Potyára nem mennék 200 km-t.
2014. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:

Az oltás fél évig érvényes.

A szervező nem fog semmit válaszolni rá, csak hogy érvényes veszettség elleni oltásnak kell lenni. Ha egyáltalán ellenőrizni fogja valaki. Egyébként megkaphatja korábban, semmi akadálya.

2014. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy 4 meg 10 hónapos oltás, nem tudom ezt honnan vetted. Érvényes veszettség elleni oltás kell. Már az első is érvényes. Utána 6 hónappal kell beadni a másodikat. Amíg nem telik le a 6 hónap, addig az első az érvényes, tehát beengednek vele. Ha nem így lenne, akkor baby osztályba nem is tudna senki kutyát nevezni.
2014. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy szól a törvény, hogy 4 hónapos koráig kell megkapnia az elsőt, majd ezt követően hat hónapon belül a másodikat. Előbb is megkaphatja, az nem gond.
2014. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most 5és fél hónaposan kapta meg az elsőt.Pontosan 6 hónap múlva kaphatja a másodikat.Ez a két oltás egyet ér.Rákérdeztem az orvosra.Ő mondta,hogy a 2 oltás ér annyit mint utána az éves 1.Az oltóanyag így lett kitalálva,talán,hogy a fejlődő szervezetet ne viselje meg,vagy nem tudom ki volt az az okos aki kitalálta.Én is arra gondoltam,hogy ebbe talán nem kötnek bele,mert kölyök és baby osztályba akkor nem lehetne nevezni.Majd az első kiállításon rákérdezek.
2014. jan. 12. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah,és nem kaphatja előbb,csak 6 hónapjára az elsőnek.Nem 4és10 hónapos oltás,lehet 5és 11hónapos is.A kettő közt a különbség számít.Csak azért írtam így,mert 4 hóig kötelező lenne az első.Nem én mondom,az orvos mondta.Fiatal,naprakész dokink van,csak tudja.
2014. jan. 12. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nekünk nem hiszed el, akkor miért kérdezted? Minden vakcina ugyanazt tartalmazza. Azért kell ismételni, hogy a nyirokszervek "emlékezzenek" a vírusra. Nincs semmi köze a szervezet megterheléséhez. Az első is teljes értékű. Ez a protokoll szerinti gyakoriság Magyarországon.
2014. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:

[link]

4. §

Hat hónapon belül, azt írja és nem hat hónap múlva!

2014. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Egyébként meg belenézel a kutya oltási könyvébe és ott az van, hogy beírja a beadás dátumát és hogy meddig érvényes.

Ha még érvényes, lehet vinni a kiállításra.

Mit gondolsz, mikor áll sorban 30 kutya éppen, akkor majd ott az állatorvos nekiáll számolgatni, hogy pontosan hány hónapos a kutyád? Belenéz: Pecsét megvan, dátum megvan, mehet. Még a fajtáját sem nézi meg, nincs rá idő.

2014. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nahát,pont erre voltam kíváncsi.Akkor nem lehet baj vele.Köszi.
2014. jan. 12. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!