Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg ezt a trükköt?

Hogy tanítsam meg ezt a trükköt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném megtanítani a kutyámnak, hogy felugorjon a hátamra, és ott is maradjon.

Régebben próbálkoztam ezzel, de az lett a vége, hogy a kutymák a hátamon dobbantva átugrik felettem :D

Ez is tök jó trükk, mert tetszik, de újra elővenném a régi projektet, és szeretném, ha felugrana a hátamra, és ott is maradna.

Jöhet bármilyen tipp, klikkeres, és nem klikkeres, mert klikkerrel is tanítom.

A jó ötleteket előre is köszönöm :)



2014. jan. 12. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Guggolj le vagy feküdj le és rakd a fejes fölé a jutalom falatot, addig ne add oda neki amíg nem rakja rád legalább az egyik lábát (ha klikkerrel csinálod akkor ahogy hozzád ér a hátadhoz ér a lába klikkej)Következő alkalommal akkor ad csak oda neki ha már 2 lába van rajtad és haladj így tovább (minden fázist többször ismételj meg és csak akkor haladj tovább ha tökéletesen megy), később már úgy is fogod tudni csinálni, hogy állsz és lehajolsz.

Gondot okozhat (ahogy nálam is), hogy a kutyád nagyon alárendeltnek érzi magát. Az én kutyám semmilyen módon nem hajlandó fölém hajolni, állni vagy valami, ezért én ezt nem is erőltetem. Ilyenkor látszik rajta, hogy rosszul érzi magát. Persze ezt sok gyakorlással túl lehet lépni.


Remélem tudtam segíteni:)

2014. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kipróbálom.

:)

2014. jan. 12. 11:28
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerült megtanítani :)

Bár nem ezzel a módszerrel, de végre tudja.

:D

Sőt, most magától kitalálta, hogy milyen jó az hogy ha a gazdi megkéri, hogy ugorja át a lábát, akkor beleugrik az ölembe :D Szóval, most már a potom 23 kg-jával az ölembe is ugrik. :D

Nagyon jó hét volt ez tanulásszempontjából :P

2014. febr. 1. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!