Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Vuk filmben a Vahúr és a...

A Vuk filmben a Vahúr és a Fickó milyen kutyafajta lehet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Vahúr az magyar vizsla a másikat nem tudom
2014. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Vizsla, és talán basset hound. De, nem merném a másodikat biztosra állítani
2014. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
De Vuk az biztos hogy róka
2014. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vizsla és talán beagle vagy basset hound.

A könyvben talán le van írva, de ott a nevük is más.


...A két róka szeme a házon volt, és megdermedtek egy pillanatra, mert kinyílt az ajtó, és nagy világosság csapott ki az udvarra.

Ott állt a Simabőrű. A világosságot kezében tartotta és kikiáltott:

- Finánc! Borzas! - és füttyentett.

A két róka remegve várta, mi lesz.

A füttyre előrohantak a kutyák, és farkcsóválva ugrálták körül az embert, aki megsimogatta a fejüket.

- Undorító! - mondta Karak. - A lábait nyalják...

- Gyertek be ebben a ronda időben - mondta az ember, és a kutyák megrázták magukat, hogy a vizet ne vigyék be az ember szobájába. Jól nevelt kutyák voltak.

Ekkor még egy kutya tűnt fel a világosságban. Nagy, fehér komondor volt. Farkát csóválgatta ez is, de fejét szomorúan lehajtotta, mert az ember rámordult:

- Hát a házat ki őrzi? Takarodj! - és megfenyegette.

Az öreg komondor eloldalgott, és sajnálta, hogy hízelgéssel nem vitte annyira, mint a többiek. Ő csak egyszerű, falusi komondor volt, aki őrizte a házat, mint az apja, odaadta volna életét is gazdájáért, de kezet nyalni nem tanult meg.

2014. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A rajzfilmben nem igazán hasonlítanak létező fajtákra, a könyvből viszont tacskóra emlékszem. A vadász egyik kutyája vörös színű tacskó volt, amit jól agyonlőtt kotorékozás közben egy másik vadász, mert rókának nézte. Remélem nem keverem valamelyik másik Fekete István könyvvel, borzasztó régen olvastam.
2014. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez biztos nem a Vukban van...
2014. jan. 12. 13:49
 7/7 Platypus ***** válasza:

Letöltöttem a netről és megkerestem. Rosszul emlékeztem, direkt akarták agyonlőni a kutyát, miután megtépte a róka. És tacskó volt "Csufi" névvel. A másik, "Finánc" meg vizsla. Szerepel még egy ismeretlen fajtájú "Borzas".


"Az öreg tacskó beszagolt a lyukba. Megérezte az ellenség szagát, és vad haraggal csaholva

tűnt el a rókavárban."

2014. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!