Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív kutyus, mit tegyek?

Agresszív kutyus, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Keverék kiskutyánkat max 2 hónaposan fogadtuk örökbe. A menhelyen eléggé elnyomták a társai, gyenge volt és félt mindentől, jóval azután is, hogy elhoztuk. Eddig semmi baj nem volt vele különösebben, aranyos volt és fokozatos "nyílt ki a csipája". Benti kutyus egyébként, velünk is alszik, a lábunknál, este nagyon kis bújós. Azonban augusztus környékén észrevettem, hogy többet ugat, mint addig, sokkal többet. Ez az ugatás a mai napig megmaradt,ha jön hozzánk valaki iszonyatosan idegesen ugatja és abba sem hagyja, sokszor az utcán is megugat másokat, sőt ha valaki eljön az ablak alatt néha arra is ugat. Tegnap viszont ennél is agresszívabb volt. Vettem neki egy kis játékot, ilyen kis kötelet, hogy legyen mit rágcsálni meg velünk is tud így játszani. Odaadtam neki, én pár percre kimentem a szobából, majd mikor visszamentem morgott, vicsorított rám és ugatott, majdnem megharapott. Szóltam apámnak mert nagyon megijedtem (igaz, hogy kistermetű kutya de nagyon nagyon agresszív volt). Apám csak rászólt meg rácsapott egyet, akkor meghúzta magát majd bement az asztal alá. Mikor odamentem hozzá lehúzta a fülecskéjét és bűnbánóan nézett rám. Nem nyúltam hozzá, elmondtam neki milyen rossz volt nekem, hogy így viselkedett. Ezt ecseteltem neki percekig, egyre nagyobb megbánást mutatott, nézett rám nagy szemekkel. Majd ma megint folytatta. Mikor nála volt a játék, bevitte az asztal alá és a barátom (velünk lakik szóval ismeri a kutya jobban mint a szüleimet, mert ők nincsenek vele annyit) le akart ülni a székre ami ott volt tőle 20cm-re kb. Épphogy közelített, a kutya máris morgott vicsorgott, sőt meg is harapta. Sokkal durvább volt, mint tegnap.Mondanom sem kell, hogy a játékot elvettük tőle, a barátom pedig elcsapkodta a fenekét eléggé ahhoz, hogy befejezze ezt a viselkedést az állat, majd kizárta az udvarra. Ez pár órával ezelőtt volt, most itt van bent a kuytus, olyan, mint eddig. Kérlek segítsetek, nem tudom milyen nevelésimódszer lenne hatásos vele szemben, várom az ötleteiteket, tapasztalataitokat, viszont a "hülye vagy" és "nem értesz te ehhez" válaszokból nem kérek. Előre is köszönöm mindenkinek, aki megpróbá nekünk segíteni! Altatás, vagy mehelyre adás szóba sem jöhet.
2014. jan. 12. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg mennyi idős a kutya? mert számomra az nem derült ki.

Szuka vagy kan?


Amúgy falkavezérséggel lehetnek gondok,nem neveltétek úgy ahogy kellett volna.Mivel félős volt,gondolom sajnáltátok is egy kicsit így több mindent megengedtettek neki.Később az akkori kedvességet a kutyák kihasználják.A kutyák mindig résen vannak,ahogy megerősödnek és úgy érzik,ti rossz vezetők vagytok simán átveszik a hatalmat.

Itt is ez történhetett.A saját tulajdonának tekintette a játékot,amihez nektek semmi jogotok nyúlni (persze az ő szemszögéből)


Elég hosszú lenne leírni,hogy pontosan mit hogyan kéne.

Azt javaslom,hogy Cesar Milan könyveit,műsorait nézd meg,keress rá.Meg falkavezérségi feladatokat be kell tartani.


Ha sehogy sem sikerül előbbre jutnotok,akkor mindenképpen egy szakembert kell felkeresni.

2014. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

10 hónapos a drága jelenleg, kan kutyus. Igazad van, valóban több mindent megengedtünk neki. Képzeld el, mikor még kisebb volt, egyszer levittük sétálni és egy reccsenő faágtól majd szívinfarktust kapott szegény, rögötn az ölembe bújt és nem eresztett. Ennyire félős volt. Most meg kis agresszív mindenkivel... és ugat.


Köszönöm a válaszod!

2014. jan. 12. 14:27
 3/10 Froncsi ***** válasza:

Akkor kicsit tisztázzuk a helyzetet, hogy miket is rontottatok el.

Régi módszer, de egyáltalán nem helyes agresszióra agresszióval reagálni (megütni a kutyát).

A másik, hogy nekem úgy tűnik, nem kutyaként kezeled, hanem majdnem csak mintha egy ember lenne. A kutyának elmondtad és ecsetelted, hogy mennyire rossz volt neked? Tartsd mindig fejben, hogy egy kutyáról van szó, nem emberről. A túlzott szeretet, meg babusgatás nagyon könnyen kiválthatja az agressziót, főleg ha nincsen kellően lemozgatva és fegyelmezve.

A kutya akkor a legfogékonyabb a fegyelmezésre, ha fáradt.

Egyébként interneten keresztül nem lehet gyógyítani, mert látni kellene a kutya reakcióját.

Minden apró jel számít: a fülek állása, a szemei, a farka, a háta, a szája...

Ezek alapján fel kell mérni, hogy a kutya éppen milyen állapotban van, és ennek megfelelően reagálni rá. Ha ideges, agresszív, akkor nem közlünk szeretetet, vagy haragot felé, mert csak felerősítjük benne az agressziót. Ha fél, nem babusgatjuk, mert akkor megintcsak felerősítjük benne a félelmet.

De tényleg így interneten keresztül erről nagyon nehéz bármi okosat mondani.

2014. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akkor voltam vele kedves, amikor agresszív volt, hanem amikor láttam rajta, hogy érzi, hogy rosszat tett. Azért csináltam, mert az eddigiek alapján (korábbi kisebb kis rosszalkodások) úgy láttam, hogy ez megerősítette benne, hogy azt a dogot nem szabad. Mondjuk ez komolyabb helyzet.

Ami még érdekes, hogy mikor támadta a barátomat, rám elég érdekesen nézett. Úgyértem, nem volt agresszió ma a szemében amikor engem nézett, holott a barátomat megtámadta. Rám úgy nézett, hogy "állj az én oldalamra, mutassuk meg ki a falkavezér". Tudom, hogy furán hangzik de így tudnám leírni milyen volt velem szemben. Persze énis kizavartam a barátom mellett állva.

2014. jan. 12. 14:49
 5/10 A kérdező kommentje:

*Méginkább megerősítve benne, hogy itt nem ő parancsol.

De furcsa, hogy velem szemben kevésbé agresszív mindig. Van hogy bezavarom, akkor is kicsit morog, de barátomra sokkal jobban.

2014. jan. 12. 14:51
 6/10 sippara ***** válasza:
76%

Na...


"Ez az ugatás a mai napig megmaradt,ha jön hozzánk valaki iszonyatosan idegesen ugatja és abba sem hagyja,"


Miért? Miért ő dönti el, kit ugat meg, és miért nem állítjátok le azonnal?


"Odaadtam neki, én pár percre kimentem a szobából, majd mikor visszamentem morgott, vicsorított rám és ugatott, majdnem megharapott."


Egy alárendeltjének volt pofája az Ő zsákmánya közelében héderelni, persze, hogy morog meg harap.


"Apám csak rászólt meg rácsapott egyet, akkor meghúzta magát majd bement az asztal alá."


Biztos jó a bizonytalan-félős kutyát csapkodni?


"Mikor odamentem hozzá lehúzta a fülecskéjét és bűnbánóan nézett rám. Nem nyúltam hozzá, elmondtam neki milyen rossz volt nekem, hogy így viselkedett. Ezt ecseteltem neki percekig, egyre nagyobb megbánást mutatott, nézett rám nagy szemekkel."


NE MÁR!!! Komolyan??? Ő egy KUTYA! K-U-T-Y-A, nem csecsemő, nem két éves kisgyerek, aki meghúzta a hajad. Elmodnom, ő mit látott: bevédem a saját cuccomat, jön az egyik alattvaló, sikeresen elkergetem a zsákmányom közeléből; jön a másik, megüt és elveszi, ajjaj, akkor futás van, bebújok az asztal alá; jön az első alattvaló kuncsorogni a megbocsájtásomért.

Nem "bűnbánóan nézett", egyszerűen tartott tőle, hogy esetleg te is megütöd, aztán amikor erre a reakcióra a gügyögéssel rádicsértél, rákontrázott és még jobban lapított.


"Épphogy közelített, a kutya máris morgott vicsorgott, sőt meg is harapta."


Még szép, hogy megharapta!


"Sokkal durvább volt, mint tegnap."


Persze, hogy durvább volt, hiszen prímán megerősítettétek a viselkedést.


"Mondanom sem kell, hogy a játékot elvettük tőle, a barátom pedig elcsapkodta a fenekét eléggé ahhoz, hogy befejezze ezt a viselkedést az állat, majd kizárta az udvarra."


Miért kell csapkodni ahhoz, hogy ezt abbahagyja? Olyan szívesen odaadnám ilyenkor a rotimat, azt aztán lehet csapkodni, első nap lilára vertem rajta a kezem - a kutyát NEM csapkodással kell leállítani.


"nem tudom milyen nevelésimódszer lenne hatásos"


BÁRMILYEN. Ugyanis ez a kutya nincs nevelve. SZERETVE van, csak ő ezt lesz@rja, mivel nem természetes szükséglete a nyünyükézés.


"Nem akkor voltam vele kedves, amikor agresszív volt, hanem amikor láttam rajta, hogy érzi, hogy rosszat tett."


És erről neki is szóltál? A kutya nem "jön rá" pár perc után, hogy rosszat csinált, amit a verés után láttál, az sima bizonytalanság volt, amit aztán meg is erősítettél, tehát a morgás utáni bizonytalanság = dicséret.


"Rám úgy nézett, hogy "állj az én oldalamra, mutassuk meg ki a falkavezér"."


Nem. Esetleg UTASÍTOTT, hogy állj mellé.


"Van hogy bezavarom, akkor is kicsit morog, de barátomra sokkal jobban."


És ez szerintetek normális?



Az a helyzet, hogy nektek NINCS kutyátok. Nincs házatok, nincs autótok, nincsenek bútoraitok, de még saját magatokat sem birtokoljátok. A felsorolt dolgok egytől egyig a KUTYA tulajdonát képezik. Ezen kéne változtatni dominanciarituálékkal, megfelelő fárasztással és neveléssel.

2014. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Figyeljcsak, én tanácsot kértem nem azt, hogy az én viselkedésemet elemzed ki. Tisztában vagyok, hogy hibázok, mivel nem vagyok kutyakiképző. A kutya nevelését elősegítő tanácsot kértem. Ilyen válaszokkal kérlek ne gyere többet. Ha tanácsot tudsz adni, hogy hogyan viselkedjek vele, szívesen várom.
2014. jan. 12. 17:34
 8/10 A kérdező kommentje:

Különben sem ilyen súlyos a helyzet, fiatal kutyusról van szó, hasznos tanácsokat kaptam, illetve olvastam, nagyon nagyon okos kutyusról van szó, valószínűleg ezekkel az információkkal és tanácsokkal könnyen kezelhető lesz a probléma. Az első két válaszoló válaszát köszönöm!

Megjegyzésként még annyi, hogy elkezdtük neki tanítani a "Maradj!" parancsot, már érti, sőt menet közben is megáll, ha mondom már félig-meddig jutalomfalat nélkül is. Az elején hisztizett kicsit, de nem nagyon vettem róla tudomást, miután nyávogott egy kicsit ugyaúgy követte szó nélkül a parancsot és nem volt agresszív kicsit sem. Azt hiszem az 1. fázisba léptünk sikeresen :)

2014. jan. 12. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A 6-os tökéletesen összefoglalta a helyzetet kérdező.Igaz tanácsot nem írt,de ha félreteszed az esetleges sértettséged,akkor olvasd át megint,és bizony igaza van.


A helyzet pedig SÚLYOS.Mert ha most nem egy kiskutyátok lenne,hanem egy 50 kilós nagytestű kutyátok,akkor már ugyanezt a viselkedést nagyon súlyosnak értelmeznéd.Pedig csak a kutya mérete változna.


Szerintem menjetek el kutyaiskolába,ez fontos....titeket tanítanak meg,hogy kell bánni a kutyával,mert a kutya tökéletesen működik.

Apukádnak pedig magyarázd el,hogy nem bántunk egy kutyát sem,nem csapkodjuk,mert ez nem nevelés.

A csecsemőt sem verjük meg ha sír,hanem kitaláljuk mi a baja és megszüntetjük a forrást.A csecsemő sem tud beszélni,a kutya sem.Nekünk kell rájönni mi a gond,és megszüntetni azt.

2014. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok..


Sippara teljesen jól leírta!


Azzal,hogy parancsokat tanítasz a kutyának,te nem leszel falkavezér!!!


Húgom kutyája is neveletlen,rossz.Egy alapos nevelés inkább kutyasuli ráférne,de húgom szarik bele,sajnos :(

De még az ő kutyája is megcsinálja a parancsokat,trükköket kajára és vmelyiket kaja nélkül is.Nagy tudomány ehhez nem kell.A kutya szeret dolgozni kajáért ennyi.


Te meg jobb ha utána nézel alaposan a falkavezérségnek és inkább dominancia feladatokat csinálj a kutyáddal! Többet érsz el hidd el!!

2014. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!