Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyahúst ennék az állatkín...

Ha kutyahúst ennék az állatkínzásnak számítana?

Figyelt kérdés
Nem enném meg csak a törvényi része érdekelne, ha szabályszerűen lenne levágva, mint pl.: Kecske, szárnyas vagy egyéb állat.

2014. jan. 12. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A hatályos állatvédelmi törvényből:

11. §

(1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a

prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a

prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása.

2014. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Ha fájdalommenetesen ölöd meg nem számít állatkínzásnak (pl fejbe lövöd), de egy teljesen egészséges kutyát agyonvágni akárhogy is nézzük az állatkínzás.

És minek akarsz te kutyát levágni?

2014. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Abban a helyzetben igen ,ha még mozog . Amennyiben megdöglött nyugottan nekieshetsz.
2014. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
A kutya étkezési célra tartása önmagában allatkínzás. Ugyanis egy különleges fajról van szó.A kutya szorosan az ember mellett fejlődött ki. Az ember nélkül nem bírna életben maradni. Ezért míg pl egy kecskének tökéletesen elég a boldogsághoz, ha egy megfelelő méretű kifutót és néhány társat biztosítasz neki, addig a kutya napi szinten igényli az emberrel való szoros kapcsolatot, pl séta, tanítás, közös játék. Nem elég, ha csak minden nap megeteted.
2014. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Hármas vagyok. Megjegyezném , hülye kérdésre hülye válasz. Mellesleg ha jól tudom ,Kinában étkezési céllal tenyésztik is.
2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Mondanám a 4-es válaszolónak---Az ember nélkül nem bírna életben maradni. -- Szerinted Ausztráliába hogyan kerültek a Dingók?? Nézz utána és alkoss véleményt.
2014. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem én nem ennék kutyahúst, ha tudom róla, hogy az. Csak érdekelne mert, sztem bármely állat levágása ha olyan állatkínzás. Ha normálisan van levágva nem az, tök mindegy, hogy birkát, kecskét, békát, kutyát, mókust vagy akármit vágunk.

Amúgy a kecske értelmes állat, az is igényli ugyanúgy az ember jelenlété, mint a kutya. 4 kecskénk, 1 kutyánk van, ragaszkodóak. Kecskék is odajönnek, akkor is, ha nem éhesek, hogy simogassuk őket.

2014. jan. 13. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Igazad is van ,szeressük őket.Nem szabad megenni ezeket, majd mi legelészünk a mezőn, Te meg legfeljebb betűzöl a kecskének.
2014. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen h*lye kérdés nem tudom, hogy jutott eszedbe, de remélem hogy nem akarsz kutyát "vágni".... egyértelműen állatkínzás lenne....
2014. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Disznó levágása nem az?

Amúgy, ha pl.: valaki tartósan éhezik, és megeszik egy kutyát (úgyse keresik jelszóval, mert kóbor) avval mit csinálnak? Mehet a börtönbe?

2014. jan. 28. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!