Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyáknál mikor új helyre...

Kiskutyáknál mikor új helyre kerülnek kb mennyi ideig tart az éjszakai sírás?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem egyetlen egy sem sírt. Ez igazán kutyafüggő. És a gazdáé is, mert egy kirakott kiskutya sokkal előbb sír, mint egy , a gazda közelében lévő.
2014. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát az én kiskutyán kint is van és bent is. leginkább úgy volt eddig h reggel ébredés és evés után bejött aztán ebédre kivittük evett kinthagytuk a (fedett) helyén akkor aludt aztán délután megint bejöhetett aztán este vacsira kivittük és kint is maradt akkor már éjszakára. mindig nyüszög kicsit de most 2. éjjel kb 2-3 óra alvás után felébredt és nagyon sírt, lehet nem szabadott volna de kimentem megnézni mi a baj, bejött aztán egy kb fél óra múlva kivittem h most már aludjon
2014. jan. 12. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Milyen fajta?

Egészen pici (3 hónapos) kiskutyát nem szabad kitenni éjszakára az udvarra! Gondold már bele magad a helyébe; tök idegen helyen van, sehol a mama, sehol a tesók, te lennél neki egyedül de te is magára hagyod kint a sötétben, hidegben, fura zajok mindenhol... Ne mond azt hogy te nem sírtál volna, ha 4 évesen te is ilyen helyzetbe kerültél volna...

Nem lesz attól semmi baja ha legalább fél éves koráig bent tölti az éjszakát veletek, max csak még jobban fog kötődni hozzátok és könnyebben szót fog fogadni, de nem lesz ettől rosszabb házörző (ha erre a "célra" vettétek..)

2014. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem szobakutyának vettem de nem is házőrzésre mert nem olyan fajta de am is ez hülyeség ha most bennalszik a lakásban akkor pár hónap múlva esélytelen lesz, hogy kint elaludjon vagy akár meglegyen. nem még akkor kiszoktatni. de a kint alatt se az udvart értem. egy különálló épületben van. fázni nem fázik mert ott nincs hideg csendes helyen is élünk szóval forgalom sincs. játékai rongyocskái mind vele vannak
2014. jan. 12. 21:36
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Azért sír, mert néha beengeded, néha meg kiteszed. Ő benn szeretne lenni, nem érti, hogy ha egyszer lehet, máskor meg miért nem.
2014. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát kint akarod majd tartani. Viszont egy alomból elhozott kiskutya egyedül tuti sírni fog.Ő nem értékeli a zárt, meleg helyet a játékaival. neki még egy ideig "társaság" kell.
2014. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz a kinti tökéletes helyéhez, akkor meg ne járkálj ki hozzá. Viseld el, hogy sír még egy ideig. Előbb-utóbb beletörődik a helyzetbe.
2014. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert ilyen kiskutyát nem tartunk egyedül...

Neki ilyenkor még az anyja mellett lenne a helye, de most te vagy az anyja, ezért te melledet van a helye.

Az egészséges szocializációt az alapoknál kell elkezdeni.

Csak a javára válna a kutyának hogy amíg kicsi addig bent tartod. Majd egy idő után jelezni fog, hogy ő most már kint szeretne lenni.

Amit te most teszel, azzal szenvedteted a kutyát.

A kutya egy társas szociális lény, te meg kicsaptad egyedül kb 8 hetesen, szerinted ez mennyire normális?

Legyen csak bent 1 hónapot veletek, legalább megtanul viselkedni.

Nálunk a kutya amikor kicsi volt, az első napokban bent aludt az ágyban gumilepedőn. Utána az ágy végében, végül az ágy mellett.

2014. jan. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!