Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezd harapós lenni. Mit...

Kezd harapós lenni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

7 hónapos kuvaszom már egészen kicsi kora óta elég határozottan őrzi a házat, ki is tettük miatta a kapura a harapós kutya táblát. Eddig nem volt nagy gáz, ha ott voltunk, hogy beengedjük a vendéget.

Nade ma hajnalban a párom elment dolgozni, és nem említette, hogy kora reggel várunk valakit. Én még aludtam, mikor becsöngetett, köntösben rohantam ki beengedni, és hát nem voltam falkavezéri teljesítményem csúcsán... :P Lazán beinvitáltam az illetőt, és csak akkor kaptam észbe, mikor a kutya nekiugrott. Ráordítottam, de akkor már késő volt, belekapott a nadrágjába. Szerencsére csak a nadrágba, de nem rajta múlt... Azonnal bezártam, égett a pofám.

Sose volt "kemény" kutyám, mit rontottam el? Egyszerűen nem tudom lereagálni az ilyen helyzeteket. Igenis őrizze a házat, de ne, amikor ott vagyok!

Ráadásul gondolom, ha úgy jött volna be egy idegen,hogy én nem vagyok ott hátvédnek, akkor csak ugatta volna.


Hogy lehet ezt a helyzetet letisztázni vele?


2014. jan. 13. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, most lehetne írni, hogy te akartad hogy ilyen legyen, hogy "őrizze a házat" a te szavaiddal élve, akkor nem értem mi azon a meglepő, hogy a nem enged be senkit, hanem rögtön így lép fel.


Az indok az, hogy a kutya szemében nem vagy falkavezér, szerinte te nem vagy elég rátermett hogy megvédd a "falka területét", így neki kell cselekednie, mert szerinte te nem tudnád ellátni ezt a feladatot. Erre kéne rágyúrni, hogy ha te ott vagy, akkor tudja hogy nyugi van, mert a főnök intézkedik.


Milyen módszereket alkalmazol a nevelését illetően?

2014. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ma hajnalban, félálomban tényleg nem voltam elég rátermett. :D

Nem az a bajom, hogy őrzi a házat, hanem pont az, hogy akkor őrzi, amikor én is ott vagyok.

Gondoltam, hogy ez valami falkavezérségi gebasz, pláne, hogy most kezd kamaszodni...

Milyen módszert? Nem követek egyetlen "iskolát" sem, csinálom, ahogy jónak látom, nyilván az alapelvek mindenütt ugyanazok. Következetes vagyok vele, határozott, igyekszem minél többet foglalkoztatni - a mozgatás az utóbbi hetekben kicsit kevés volt, mert fáj a lába. Az is gond lehet, hogy feszültebb, mert kilométerhiánya van.

Lehet, hogy tényleg nem helyezek kellő hangsúlyt az olyanokra, hogy ne jöjjön oda hozzám dörgölőzni. Majd odafigyelek erre, remélem, ennyivel meg tudom oldani!

2014. jan. 13. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak azzal tudod megoldani, ha megtanítod a kutyádnak, a jelenlétedben nincs "házőrzés".
2014. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
A kuvaszok sokszor hamisak,de ettől függetlenül valóban falkavezérségi gondok vannak.Akit te beengedsz a területre,nem is lenne szabad támadnia,csak akkor,ha te nem vagy ott.Szóval helyetted ítéli meg a helyzetet és hoz döntéseket,mert nem tart vezetőnek.Vezess be nėhány új szabályt,amit betartatsz vele.Pl.kapu szabály,pórázon séta lábnál stb.Cerberos oldalán,vagy a Tükör sulik honlapján is lehet erről többet olvasni.
2014. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető egyébként az is, hogy a kutya is meg volt illetődve a hajnalban érkező vendégtől, látta hogy te még elég álmatag vagy és ezért lépett így fel... persze ez csak egy elképzelés. Máskor is volt már ilyen vagy csak ez az egy alkalom?


Cerberos oldalán olvasgasd el amik ott vannak a falkavezérségről. Nagyon fontos, hogy csak !EZEK UTÁN! kezd el nevelni a kutyát erre a "beengedés szabályra".

Én a helyedben azt tenném, ha már tisztázódott az alá-fölé rendeltségi rendszer, hogy megkérnék pár ismerőst, hogy segítsen gyakorolni. Amikor jön az "idegen", a kutya gondolom elkezdi ugatni, ezt követően te megjelensz és magad mellé hívod a kutyát, s valami finomsággal, jutalommal, simogatással, kedves szavakkal megerősíted hogy helyesen cselekedett. Ezután kiadod a "marad" parancsot és fogadod a vendéget. Ha utad közben a kutya felállna, újra add ki a parancsot. Az az egésznek a lényege hogy amíg te beengeded a vendéget, addig ő szépen marad a fenekén, hagyja hogy te intézkedj. Engedd be az illetőt, válts vele egy-két szót, majd menjen el, te pedig odamész a még mindig "marad"-ban lévő kutyához és nagyon megdicséred.


Ez hosszú folyamat, először csak rövid ideig tartózkodjon ott az idegen, majd egyre hosszabb ideig, aztán már a házba is behívhatod úgy hogy akár a kutya orra előtt is elmehet, de az még mindig "marad"-ban legyen.

2014. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!