Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya támadja a gyereket mi...

A kutya támadja a gyereket mi baja lett?

Figyelt kérdés
A kutya 3,5 éves korcs, eddig szépen játszott a gyerekekkel. A kisebbik gyerekem 2,5 éves, és nyár végén kezdődött, hogy ha megsimogatta a kutyát akkor a kutya utána neki rontott vicsorogva. Tegnap velem megsímogatta a kutyát majd félre álltunk és akkor neki rontott a kezének, kicsit meg is sértette a bőrt a foga. Nem bántotta , nem ütögette, mi baja lett a kutyának? Előtte midig ugrált rá, nyalogatni akarta , most meg kész életveszély amit művel, a kicsit nagyon megrémítette. Nincs szűk helyre bezárva, az egész hátsó kert az övé, ott rohangál.

2014. jan. 13. 10:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom, biztosan megvan az oka a kutya viselkedésének, de egy ilyen pici kisgyerek mellett én biztosan nem mernék kísérletezni. Az első ilyen húzás után mennie kellene az állatnak.
2014. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Ezt így nem lehet megmondani, hogy mi a baja, szakértő kellene, hogy lássa. De előfordulhat, hogy a gyerek csinált vele valami olyat, ami nem tetszett a kutyának és ezt váltotta ki belőle. Csak úgy egyik napról a másikra egy kutya sem fogja megtámadni a gyereket, minden ok nélkül!
2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó mondatod kicsit furcsa. Normális kutya egyedül nem rohangál, bármekkora is a területe. Akkor rohangál, ha más módon nem tudja levezetni a feszkót vagy ha van rá valami oka, páldául zsákmánykergetés, játék vagy idegenek elijesztése. Nagyon úgy tűnik, hogy nem neveltétek eddig azt a kutyát (nem tudja mit szabad és mit nem), nem biztosítottatok számára olyan életmódot (séta, sport, tanulás) amivel az energiáit le tudná vezetni és nem fogad el benneteket (felnőtteket) vezérnek. Ezeken kellene változtatni úgy, hogy beírtakoztok egy kutyaiskolába, ahová célszerű a kutyát is magatokkal vinni.
2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
22%

Az a baja, hogy nem a megfelelő helyre teszi magát a hierarhiában. Előfordul a kutyáknál, hogy pl a kisgyereket (de akár egy felnőttet) is maga alattinak látja a falkában.


Két lehetőség van:

1. Azonnal eltávolítod a kutyádat, mert gondolom a gyerek épsége a legfontosabb

2. Legközelebb mikor rámordul a gyerekre, akkor úgy elvered, mint szódás a lovát, hogy tudja magát hova tenni. Utána pedig megnézed van-e még problémája. Ha igen, akkor (1)


Ez a természetben is előfordul. Az ilyen farkasszerű állatok mindig küzdenek azért, hogy ki hol legyen a rangsorban. Azt aki nem jó helyre képzeli magát, azt az erősebb helyreteszi.

2014. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Az első támadásnál elvertem, de úgy látszik nem használt, mert újból neki rontott. Én is az eltávolításban gondolkodom, mert nincs nekem kutyaiskolára felesleges pénzem. Tudja valaki, hogy miként lehet a gyeprendészettel elvitetni, és van-e valamilyen költsége?
2014. jan. 13. 11:11
 6/40 A kérdező kommentje:
A gyerekem biztos , hogy nem bántotta sosem a kutyát, ott voltam.
2014. jan. 13. 11:12
 7/40 A kérdező kommentje:
Rohangálás alatt játszást értek, A kutya nekem fogad szót, támadásakor is azért nem történt nagyobb baj mert rászóltam.
2014. jan. 13. 11:18
 8/40 anonim ***** válasza:
71%
Ha majd a gyerekeddel lesz probléma és netán fizetős ellátásban kéne részesíteni és nem lesz pénzetek, őt is beadod intézetbe?
2014. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
89%
Az ebrendészettel el lehet vitetni, de tudd, hogy ők azonnal megöl(het)ik a kutyát. Ennél jobb, ha meghirdeted ingyen elvihetőnek, hátha valaki befogadja. Ugye többet még csak halvány gondolatként se fog benned felmerülni, hogy újból kutyát tarts?!
2014. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A gyerekemre mindig lesz pénzem,- már vártam a hülye hozzászólásokat.

Ezek után nem szeretnék kutyát..

2014. jan. 13. 11:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!