Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem érzitek néha azt, hogy...

Ti nem érzitek néha azt, hogy a kutyátok komplett mondatokat megért?

Figyelt kérdés

Nem csak egyszerű parancsszavakkal szólok hozzájuk, hanem napi szintén konkrétan beszélek hozzájuk és egyre többször azt veszem észre a reakciójukból, hogy értik.

Pl. Az egyik közel ült a gázkályhához és mondtam neki, "Ne ülj olyan közel", erre hátrébb araszolt pár centit.

Vagy pl. megszólaltam, monoton hangon, hogy "Melyik fingott ilyen büdöset?" Erre az egyik elkezdett lapítani. :-D

Azt is tudják, ha róluk beszélünk a párommal. Itt fekszenek körülöttünk, és direkt nem hangsúlyosan mondom nehogy észre vegye, hogy "Nézd milyen aranyosan alszik". Erre egyből elkezdi csóválni a farkát és jön hízelegni.


2014. jan. 13. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
de igen. mind a 4 kutyam. lakasban laknak.
2014. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
de :)
2014. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De. Aztán reggelre azért kialszom magamat.
2014. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

a fingós rész kicsit túl magyarázós kétlem hogy érthetné.


De egyébként vannak ilyenek igen, elég komplex dolgokat megértenek. Nekem a kutyáim két év körül vannak.

Nem szoktam kérdezgetni tőlük hogy mit akarnak ha kirakom őket akkor van pisi kaki, nem is nagyon jeleznek ha kell nekik, inkább visszatartják...

Nálunk tegnap nagyon meglepő dolog történt az egyik kutyám elkezdett öklendezni picit. Megkérdeztem tőle hogy ki akar e menni erre pörgött egyet és elindult az ajtó felé (eddig tényleg nem kérdeztem tőle ilyet) az meg megint más kérdés hogy mért kint akart hányni mért nem volt jó neki bent? mert ugye nekik az nem olyan mint a pisi meg a kaki mert simán vissza eszik ezért elvileg nem játszik közbe a szobatisztaság közbe meg mégis :)


De olyanom is volt már (labdabániás kutyám van) hogy kivittem labdázni és láttam hogy nem nagyon van kedve. Haza mentünk beengedtem a játékok közé azzal a kérdéssel hogy mivel szeretne játszani és bement és kiválasztotta.

Itt nem is az az érdekes hogy bemegy és választ mert minden kutya ezt tenné hanem az hogy ami volt az nem tetszett mert nem volt hozzá kedve és ezt jelezte.


Nagyon érdekes még hogy nálunk különbség van a "fekszik" és a "feküdjél le" között a fekszik. Kiejtésbe nincs nem határozottabb egyik se a másiknál otthon (elsőre :D ) A fekszik az a csináld meg azonnal ott ahol vagy, a feküdjél le az meg ha van kedved feküdjél le oda ahova akarsz, mert most nem lesz semmi amit közösen fogunk csinálni, de ha akarsz akkor nézhetsz is nyugodtan kiguvadó szemekkel továbbra is akkor se lesz semmi :D :D..


Érdekes az is hogy bár a kutyák nem jól általánosítanak, mi a "menjél fel"-t használjuk kb mindenre ahol fügőleges elmozdulást kell végrehajtania. Menjen fel patkára asztalra oszlopra(itt csak mellső két lábbal)


Hozzá teszem hogy a legérdekesebb az az amikor a kutyáról beszélsz ki is mondod a nevét, de nem hozzá hanem mással beszélsz róla. Nem figyel oda rá mondjuk séta alatt nem is próbálja megfejteni hogy mit mondasz (legalábbis nem mindig) de ha meg neki célzottan mondok valamit ugyan olyan hangnembe ugyan úgy ahogy az előbb a parterrel beszélve akkor meg figyel és meg is csinálja.. Ezt többször teszteltük, nagyon érdekes. :)

2014. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4. nagyon érdekes amiket írtál. Mi is sokat tesztelgetünk, sokat is vagyunk velük. Egész nap velem vannak, a műhelyben, szóval más dolguk sincs, mint engem figyelgetni. Este pedig amikor már a férjem is itthon van, akkor meg annak is fültanúi, hogy milyen hangulatban beszélgetünk.

Persze, igazad van a fingós dologgal kapcsolatban, lehet az már belemagyarázás. Sőt azt sem állítom, hogy pontosan megértik a mondatokat, csak úgy érzem mintha...

Biztos sok esetben szerepet játszik a hangsúly is, hiába próbáljuk átverni őket, mintha nem hozzájuk beszélnénk, nekik szerintem erre érzékenyebb a fülük. Aztán pedig, ha a mondat tartalmaz egy olyan szót, amit gyakran használsz feléjük, abból is rájöhetnek. Nálunk pl. ez a szó a "melyik", mivel ketten vannak. Ha rosszat csinálnak, pl. kiássák a bokrot, Mindig az a morcos kérdés, hogy "melyik volt az?". Tehát itt meg is van a magyarázat "a melyik fingott" dologra. :-D Nem tudom végül is mi a magyarázat, de abban biztos vagyok, hogy annál bonyolultabban és érzékenyebben működnek, mint ahogy sokan hiszik, nem áll meg ennyiben a dolog, hogy "ülj", "feküdj". Ha sokat vannak ember társaságában, célzott tanítás nélkül is folyamatosan tanulnak. Én itthon dolgozom és sok ember jár hozzánk. Sokféle szituációt van lehetőségük megismerni.

2014. jan. 13. 15:18
 6/7 sippara ***** válasza:
100%
Szoktatásfüggő szerintem :) A huskym hét hónaposan érkezett, tizenegy hónaposan már valamennyire "értette", amit mondtam, ha nem konkrétan gyakoroltunk, úgy kértem tőle dolgokat, ahogy egy másik embertől kérnék, szóval értett már komplett mondatokat (bár akkor még közel sem mindent), ha valamire nagyon nem jött rá, azt kiadtam parancsba(egy-két szóval), vagy megmutattam, így most, közel másfél évvel később már teljes mondatokkal tudok hozzá beszélni. A rotim tíz és fél hónaposan érkezett, tegnap volt 11 hónapos, ő még az esetek nagy többségében néz rám nagy szemekkel, hogy miről hadoválok, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy mire annyi idős lesz, mint most a husky, ő is érteni fog. Tulajdonképpen ez is tanítás kérdése.
2014. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
De igen sűrűn használt mondatokat megjegyez és reagál is rá. Még olyanokat is amik nem neki szólnak.
2014. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!