Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék majd és még...

Kutyát szeretnék majd és még nem tudom hogy milyen fajta legyen? /Leírás/

Figyelt kérdés

-Intelligens, hűséges, barátságos

-Méretben Német Juhász körülit de lehet nagyobb is, csak kicsi ne legyen.

-Olyan kutya legyen akivel jól el lehet játszadozni, és mindig számíthatok rá.

Olyan kutyára gondoltam aki szinte a "legjobb barátom".

Köszönöm előre is a válaszokat.


2014. jan. 13. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nah az már megvan hogy mit vársz a kutyától :) eddig jó.


És mit adnál neki cserébe? Mennyi pénzed van rá, mennyi időd stbstb

2014. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2 éves újfundlandi szuka kutyusom van:)egyszerűen imádom,magához a fajtához képest nagyon mozgékony,hűséges,aranyos,játékos:)Nekem ő a cimborám
2014. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutyuson nem gondolkoztál?


Amúgy mennyi időd lenne rá? Mennyi tapasztalatod van? Panelba vagy kertesbe?

2014. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Újfullandi vagy a landseer újfullandi a legjátékosabb. Mindkettő volt és ha te már a tüdődet is kiköpöd ő még játszani akar tovább.
2014. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kertesbe.

Szerintem sok időm lenne rám, elmegyek a suliba majd haza és onnantól kezdve vele lennék, elvinném sétálni/játszanék vele/megetetném/tanulás közbe simogatnám stb.

Nem szeretnék annyira játékos kutyát, olyan fajtára gondoltam akinek napi 30 perc játék elég:D

Nem vagyunk szegények de gazdagok sem, és menhelyin gondolkoztam csak kölyök lány kutyát szeretnék és emiatt nem tudom:/

2014. jan. 13. 16:24
 6/11 A kérdező kommentje:

rá*

Hogy érted hogy mit adnék cserébe?

2014. jan. 13. 16:24
 7/11 sippara ***** válasza:

Na akkor egy pár dolgot tisztázzunk :)


"Nem szeretnék annyira játékos kutyát, olyan fajtára gondoltam akinek napi 30 perc játék elég"


Plüsskutya. Komolyan. 30 perc foglalkozás esetleg egy közel mozgásképtelen ősöreg kutyának elég, aki a maradék 23 és fél órában gyakorlatilag alszik.


"Szerintem sok időm lenne rám, elmegyek a suliba majd haza és onnantól kezdve vele lennék"


Ezt egy kicsit konkrétabban fogalmazzuk meg, hogy te is lásd, mit vállalsz: Minden reggel felkelsz fél-egy órával korábban, hogy megsétáltasd és/vagy a kertben lemozgasd, lefáraszd a kutyát; suliból hazaérsz, megebédelsz, azonnal ki a kutyához, tanítás, játék, vagy ekkor, vagy tanulás után nagyobb (1-2 órás) sétára mentek, ami alatt találkozhat új ingerekkel, más kutyákkal(!!!), hétvégén kutyaoviba/suliba jártok, ez legalább az egyik napodat elveszi a kettőből.


"Nem vagyunk szegények de gazdagok sem, és menhelyin gondolkoztam csak kölyök lány kutyát szeretnék és emiatt nem tudom:/"


Tudnod kell, hogy egy megfelelő tenyésztőtől származó, egészséges, fajtatiszta kiskutya ára 80 ezer forinttól kezdődik. Viszont mivel konkrét célod nincs a kutyussal, én inkább a menhelyet ajánlanám, országszerte rengeteg közepes testű kölyök szuka keres gazdát, biztosan találsz olyat, akivel megfeleltek egymásnak :)

2014. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A 30 perc játékot úgy értettem, hogy 30 percig labdát dobálok neki, dögönyözöm futunk stb.

Ezt úgy értettem hogy nem hiperaktív kutyára gondolok:D


14 órára haza érnék, vagyis onnantól folyton vele lennék, mindent leírtam.


Nem izgat az idő, most lesz a felvételim és ha ezen túl leszek már könnyebb lesz, megvan a gimim, onnantól pedig tanulás közbe is tudok vele foglalkozni.

Kutyaiskolába/kutyaoviba nem szeretném ha járna, sok könyvet olvastam, hogy hogy tanítsam/neveljem, ezért szeretnék kölyök kutyát mert az kicsi kora óta én nevelem:)


És igen lenne rá időm.:DD Néhány éve is gondoltam rajta hogy legyen kutyám, de akkor még nem lett volna rá időm/nem vettem volna komolyan.


Rendben az első akkor az lesz, hogy a menhelyen fogunk keresni^^

2014. jan. 13. 17:07
 9/11 A kérdező kommentje:

őt*

gondolkoztam*

2014. jan. 13. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:

ők mind menhelyesek és mind 1 év alattiak és szukák...a méretre nem szűrtem, de rengetegen vannak:


[link]


plusz a www.gazditkeresek.hu-n is tudsz szűrni...


ők mind menhelyesek, tele van a menhely kölyökkutyákkal sajnos:S

2014. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!