Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kell meg csinalnom?

Meddig kell meg csinalnom?

Figyelt kérdés
Mar kb egy honapja gyakorolom a kutyammal a behivast es ugy hogy mindig kap jutalomfalatot mikor birom elkezdeni a minden masodik-harmadik behivasnal a jutalmazast?(1,5 eves szuka)

2014. jan. 13. 16:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja es van olyan akinek a kutyaja jutalomfalat nelkul mindent megcsinal ha igen akkor ez mennyi gyakorlassal erheto el?
2014. jan. 13. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:

A behívás nem feladatként értelmezhető, hanem rangsorbeli dolog. Tehát, ha a kutyát elfogad téged vezetőnek, akkor nincs olyan, hogy nem behívható. Ha ezzel gondok vannak, vagy nem vagy következetes (tehát behívod, de ő nem jön, aztán hagyod a francba), akkor nem lesz behívható.


Google a barátod, hiszen nagyon sokféle technika van arra, hogy egy kutya behívható legyen, ezt itt nem lehet röviden leírni.

2014. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor,amikor minden hívásra odamegy.
2014. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már jutifalat nélkül is bejön,de sokáig tartott,mivel igen makacs,öntörvényű kutya.kb.egy évbe került,mire minden helyzetből behívhatóvá vált.Ez viszont kutyánként teljesen eltérő lehet.Egy másik felnőtt ebemnél kb.háromszor kellett jól időzítve büntetnem,amikor levegőnek nézett,azóta a nyúlról is lefordul,ha hívom.Neki juti falat sem kellett.Szóval nagyon változó.Egy biztos,időnként mindegyik kutya bepróbálkozik,amit észre kell venni és korrigálni,illetve néha megerősíteni a kutyát akár jutifalattal vagy nagy simivel akkor is,ha már rutinosan bejön.
2014. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám jutalomfalat nélkül is jön, de ez tényleg rengeteg gyakorlás eredménye. Addig csináld amíg mindíg, minden helyzetben odamegy hozzád. Én utánna is jutalmaztam, szóban mindíg, jutalomfalattal csak néha (nehogy elhizzon) hogy megerősítsem benne a már jól megtanultakat. Szerintrm sok gyakorlással, hatalmas türelemmel nem olyan nehéz feladat. Fontos a megfelelő időben történő, érthető dicséret/szidás is. Én egy határozott, jól érezhetően boldog "okos" szó kíséretében elismerően megsimizem a fejét ha odajött hozzám. Szidáskor határozottan, kissé mérgesen mondom a "nem" szót. Sosem ütöttem meg vagy ilyesmi, a jó gazdi ilyeet nem tesz, csupán egy határozott szó. Mindig ugyanazt a szót mondd neki szidáskor és dicséretkor is. Ne mérgesen hívd magadhoz! Amúgy nekem beagle kutyám van, 2 éves és tökéletesen tudja.
2014. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Matek, történelem, fizika... stb! Mikor leszel profi? Sok sok gyakorlás! Ez van minden kutyánál, fajtától független! Kitartás, szorgalom, akarat, jutalom, és semmi agresszió! Amikor a legjobban sikerül: hagyd abba, az maradjon meg a kutyában! (kiképzőtől)
2014. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!