Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjjel mikor lesz szobatiszta?

Éjjel mikor lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

kinti-benti kutya, nappal bent van éjjel a saját helyén ami viszont egy fedett, zárt, meleg hely, hogy ne fázzon (igazából oda nem baj ha odapiszkít) mivel ugye nappal bent van a lakásban ezért bizonyos időközönként kiviszem az udvarra, hogy elvégezze a dolgát. úgy kb 1-2 óránként, viszont alvás vagy nagy játék után szinte azonnal (eredményesen) viszont éjjel nem tudok rá így figyelni de szeretném ha idővel éjjel is bent aludna a lakásban viszont nem szeretnék baleseteket reggelre. vagy ez, hogy működik nem egészen értem (és igazából nem is volt teljesen tudatos a szobatisztaságra nevelés eddig).


Aki tapasztalt a szobatisztaság témában kérem segítsen.


(a kutyus pár napon belül lesz 3 hónapos)


2014. jan. 13. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a lakásban szeretnéd altatni este akkor ajánlom a kutyaboxot. A kutyusok szeretik is ráadásul, szépen be kell szoktatni. Reggelig kibírja pisi-kaki nélkül, ha alvás előtt még egyszer kiengeded elvégezni a dolgát. A kutyus maga alá nem piszkít, így biztos nem fog a boxba sem :) Amikor szobatiszta lesz elhagyható a box is, de az sem kizárt, hogy ragaszkodni fog hozzá.


Sok sikert! :)

2014. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még nem tudja szabályozni az ürítést, nem tudja tartani egész éjjel. Este vigyétek ki még későn is, 11-12 körül, majd reggel a lehető leghamarabb, 5-6 óra körül. De az sem hátrány, ha esetleg éjszakai is kimentek vele egy gyors pisire, mondjuk 2-3 körül.

Ezeket az időközöket idővel nyilván lehet nyújtani, amíg teljesen kibírja az éjszakákat.

Majd olyan 5-6 hónapos kora körül/után, már valószínűleg kibírja az éjszakákat... addig viszont ha besikeredik takarítani kell. Nem kell leszidni, nem tudja még tartani, ha pedig leszidjátok maximum annyit értek el hogy megpróbálja feltakarítani maga után.

Szóval türelem. :)

2014. jan. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolso válaszoloval,egész éjszaka még nem birja ki.Az én kutyim 12 hetes.A háloban van az ágya,sosem piszkit oda nincs bent pelenka sem.Felébreszt ha ki kell mennie és ez nem ritkán 2-3 orakor van de azért elöfordul már a 5-fél 6 is.Akkor elvégzi a dolgát és már kéredzkedik is be,szépen vissza is alszik.Ahányszor kiviszem ,megjegyzem gyakran ,mindig produkál valamit.Mondjuk én kertes házban lakom ,igy könnyeb dolgom van.Probáltam a pelust én is ,de mikor kint végezte a dolgát soha többé nem ment rá a pelusra.
2014. márc. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!