Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyák a legjobb ház...

Mely kutyák a legjobb ház örzők amelyek GYERMEKBARÁTOK, KÖNNYEN TANULNAK, több embert elfogadnak gazdájuknak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden nevelés és foglalkozás kérdése, de házőrzésre azért ne valami kis termetűt válassz. Én mondjuk kicsi gyerekkorom óta németjuhászokkal vagyok, számomra ők a legkedvesebb kutyák.
2014. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

argentin dog pl, de kell a mozgas neki, nem panellako.

van 1 video h a pumatol megmenti a vele 1utt otthagyott 2 kislanyt.

masreszt macska, kisebb kutyak melle nem vennem, dominansan viselkedhet.

2014. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a német juhászra esküszöm. Mondjuk figyelembe kell venni súlyát és termetét. De megjegyezve hogy csak szabadon tartott kutya esetében érvényes az esküm.
2014. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ne youtube videókból induljunk ki :D Beírod, hogy "dog vs" és kiad egy halom videót ahol tacskó harap ketté oroszlánt... Kissé komolytalan :)
2014. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

meg az apad valagat...

amellett olvastam rolla eleg sokat, beszeltem olyannal akinek van, csak sajna nem volt negyed milliom akkor ra.

bocs ha tetszett ez a video es megemlitettem.

2014. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek kissé egymást ütő dolgok, hogy legyen jó házőrző, gyermekbarát, könnyen tanuljon, ne egygazdás. Ezek alapján a német juhászt mondanám. Univerzális kutya. Szinte mindenre jó, de semmiben sem a legjobb.


Ha csak házőrzésről lenne szó, akkor pásztorkutya.

2014. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még mindig azon múlik legalább, mennyit van foglalkozva a kutyával, egyedül a testi adottságot kell megválasztani.
2014. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ezek kissé egymást ütő dolgok, hogy legyen jó házőrző, gyermekbarát, könnyen tanuljon, ne egygazdás."

Nem ütik egymást. Nekünk cane corsónk van.

Okos, könnyen tanul, jóindulatú a család minden tagjával. Az idegenekkel is elvan, ha te ottvagy, egyébként a kapun beenged, aztán finoman megfogja a csuklód. Se ki, se be. (Nagyképű falusi kőműves. Még kiabálni sem mert:))

Én és a párom ugyanúgy a gazdája vagyunk. A 1,5 és az 5,5 éves gyerekeinket imádja, bármit megtehetnek vele. (fülhúzkodás, szemkinyomás)

Kinti kutya.

A minden nevelés kérdése című szöveghez meg annyit fűznék hozzá, hogy van egy tacskónk is, akivel egy mp-re nem merném egyedül hagyni a gyerekeim.

És mindkettő kiállítási kutya is volt, tehát elég rendesen "képezve" voltak/vannak.

2014. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kivételes egyedek mindig vannak. A cane corso egyébként nem erre az éghajlatra van kitalálva, -20 fokban nem őrizne az semmit.
2014. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Argentin dogom van. Kutyának neveltem, nem elkényeztetett gyereknek. Nem domináns, nem agresszív, és maximum akkor támadna meg bárkit, ha megvédene. A lakást őrzi, ugyanis, (most kapaszkodjanak meg a csőlátásúak) 70 négyzetméteren él, napi 4 sétával. A gyerekekért megőrül, imádja őket, de tisztában van a fizikai erejével, soha nem lökött fel senkit. Van egy 2 kilós macska is, akivel (ha már nem kapaszkodnak a fent említettek, most tegyék meg újra) együtt alszik, és még azt is engedi, hogy a macska beleegyen/igyon a táljába.


Azt nem mondom, hogy több gazdás. Inkább egy embert fogad el igazán. Másokra is hallgat, akikkel napi szinten találkozik, de tapasztalataim szerint egy emberre tekint csak istenként. Persze ezek mind az enyémre vonatkoznak, ismerek több domináns argentin dogot, tehát tényleg nem kezdő kézbe való. És sokat kell vele foglalkozni. Kutyasuli alap.

2014. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!