Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El tudja adni a kiskutyákat...

El tudja adni a kiskutyákat olyan áron egy kezdő tenyésztő, mint egy "profi", ha szinte teljesen ugyan azzal a vérvonallal dolgoznak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A vérvonal az első lépés.Ha ugyanazok a kiállítási címek és eü szűrések is megvannak,akkor ugyanannyit érnek a kölykei,csak nehezebben adja el mert nem ismerik.A hírnév hiányzik,de ez az árban nem igazán kell,hogy látszódjon.
2014. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nyilvánvaló, hogy egy kezdő tenyésztő örül, ha megveszik a kutyáit. Előbb neki kell bizonyítania ahhoz, hogy mások elsimerjék és megfizessék a munkáját.
2014. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A hírnév valóban fontos, a kezdő tenyésztőnek nagyon sokat kell a hírnévért dolgozni, hogy utána a hírnév "dolgozzon" a tenyésztőre. Nem fogja tudni a kiskutyákat ugyanannyiért eladni mint egy profi, mert az emberek sokszor bizalmatlanok az újakkal szemben.
2014. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Minek csinálja ugyanazt, mint valaki más? Ennek mi az értelme? Az ár teljesen mellékes. Nagyrészt a reklámon múlik.
2014. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs valami nagyon extra a kezdő tenyésztő vérvonalában, akkor biztos hogy az emberek a "profibbat" fogják választani. Annak már van referenciája, ez meg lássuk be, azért elég sokat számít. De ha ugyan azt csinálod mint a másik, akkor én sem látom sok értelmét az egésznek.
2014. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Amíg ki nem alakul a saját vonalam, addig kénytelen vagyok valahonnan elindulni és olyan alapokra próbálom helyezni a kennelemet, ami hozzám legközelebb áll. Ezért van az, hogy feltettem ezt a kérdést, mert idén tervezem az első almot, és nem egészen tudom mennyire menjek "ár alá".
2014. jan. 14. 12:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Átlag felhasználóból kiindulva nem kell olyan nagy árréssel dolgoznod (engem kicsit meg is ijesztene a nagyon olcsó kölyök, mert félnék, hogy ezt az összeget min spórolod meg...) Én nem vagyok profi a témában, de akarok majd kutyát a jövőben. Igazán nagy céljaim nem lesznek vele, csak egy garantáltan egészséges, okos, szép kutyust szeretnék majd családi kutyának és pont nem érdekel, hogy hány generáción keresztül hány szépségversenyt nyertek az ősök. Ha eljön az idő, akkor rá fogok kattintani a google első néhány találatára, ahol annyit nézek, hogy milyen szűréseket csináltak és azt, hogy mennyire szimpatikus a tenyésztő és kutyái (ami inkább élőben dől el). Persze, a profik közé bekerülni húzósabb lesz, mert aki agility bajnok kutyát akar az valószínűleg nem fog leállni egy kezdővel. Nem tudom, hogy egy alomból milyen arányban szoktak családi és profi célokra kutyát vinni, de talán támpontot nyújtottam az átlag ember kutyakeresési módszereiről.


Én a helyedben elhelyeznék egy felhívást (igényes honlapon, amit lehetőleg első pár helyen kidob a google), hogy lehet kölyköt foglalni. A komolyan vehető érdeklődések számából pedig talán tudnál becsülni. Addig meg mutogasd a kutyáidat ahol csak tudod, hátha megragad pár embernek a kennelnév.

2014. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a marketinged, akkor el tudod adni te is a kiskutyákat. csinálsz egy áttekinthető honlapot, és ha rám hallgatsz, akkor teszel bele egy happy oldalt, amin bemutatod, hogy élnek nálad a kutyák. az emberek szeretnek olyan helyről vásárolni, ahol az állat meg van becsülve, foglalkoztatva van, és nem csak rohad egy kennelben.
2014. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztő nem csak a vérvonalat nézi. Olyyan kan tesz a szukára ami a hibákat javítja. Fontosak szűrések megléte kezdő tenyésztőnél is. A profibbaknak a kiállításon lesz hírnevük. Aminél többször nyernek a tőle lehozott kölykök annál elismertebb lesz.
2014. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szűrések, kiállítások megvannak, illetve folyamatosan bővül a repertoár :) A kant pedig természetesen a szukához választottam.
2014. jan. 14. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!