Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya Dummy használata?

Kutya Dummy használata?

Figyelt kérdés
a kutyámat apportozni szeretném megtanítani. A labdát nem hozza vissza sokszor utána sem megy, valamikor félútig hozza vissza, persze arra nagyon rádicsérek, de ha jutalomfalatot is kap, akkor már nem érdekli. Szóval így arra gondoltam, kipróbálom a Dummyt, csak nem tudom pontosan, hogy kell használni? Ugye a kutyának a benne lévő kaja a motiváció, ezt így értem, csak nem tudom hogy kell tanítani?

2014. jan. 14. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Holnap jön meg nekünk elvileg, írok 1-2 hét múlva, hogy mennyire jutottunk.
2014. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy fogja használni a dummyt, mint a labdát.
2014. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy nem fogja érdekleni, vagy ledobja közben vagy esetleg ha olyan fajtát veszel amibe bele lehet tenni a jutifalit, esetleg neki áll kaparni a dummyt.(nálunk így volt) Én mikor még a kutyám nem hozta vissza úgy csináltam hogy "sarokba" szorítottam.1-2 méterrel elém dobtam úgy hogy a kutya csak felém tudjon jönni a játékkal és ilyenkor hatlmas dicséret neki.

Fontos hogyha félig hozza vissza SOHA ne dicsérj rá!Így az fog benne megamradni hogy félútig kell neked visszavinnie.

Ha behozza az apportot dicsérd meg. Ha útközben leejti, ne szólj hozzá és dobd el újra. Ha behozza megdicséred, de kevesebb bíztatással, ha itt is agyon dicséred akkor azt rögzíted benne, hogy egyszer le kell ejtenie.

Ha nem hozza be másodszorra sem akkor vedd el tőle az ÖSSZES játékot 2 napra. 2. nap végén újra dobd el neki. És ha nincs érdeklődés megint vedd el tőle az összes apportot.Teljesen közömbösnek kell vele lenned.Olyat is csinálhatsz, hogy az mikor hozza az apportot kezdj el futni az ellenkező irányba, de csak lassan, hogy utolérjen. Mikor utolért gyorsan megfordulsz és elveszed majd megdicséred.


Sok sikert, nekünk ez bevált!!!

2014. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, a hasznos választ! Akkor kipróbálom majd, remélem nekünk is jó lesz. Valamit félreértettetek, a kérdés magyarázatában benne is volt, hogy ,,a kutyának a benne lévő kaja a motiváció," így azt hittem rájöttök, hogy jutalomfalattal tölthető dummyra gondolok, de akkor én fogalmaztam meg rosszul.
2014. jan. 14. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha segítség kéne bátran kérdezz még üzenetben! :)
2014. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!