Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kéne megbékítenem édesany...

Hogy kéne megbékítenem édesanyámat? Egyáltalán hibás vagyok én/mi?

Figyelt kérdés

Gondoltam, ide teszem a kérdést, mivel valamilyen szinten kapcsolódik a kutyákhoz, és hátha hasznosabb dolgokat kapok.


A történet igazából az, hogy kb. 2-3 éve elváltak a szüleim. És 13 éves vagyok, a húgom 6. Édesapám mindig is nagy kutyás volt, egy időben tenyésztett (nem szaporított!) is. Két évvel ezelőtt kitaláltuk, hogy na, menjünk el a komáromi CACIB-ra, mivel ő imádja a kutyákat, és én is rajongok értük (ezzel kapcsolatban képzelem el a jövőmet). A szüleim nagyon nincsenek jóban, de a gyereklátogatási/elviteli joga édesapámnak megvan, így anyám kénytelen volt elengedni. akkor el is döntöttük, hogy mivel nagyon jó volt, jövőre (tavaly) is elmegyünk. Anyám nagyon felkapta a vizet, dühös volt, stb., de végül elengedett tavaly is. Idén szeretnénk kimenni szombat-vasárnap a FeHoVára, de nem akarok megint úgy járni, mint már többször is.


Hogy kéne ezt neki felhoznom/nunk? És ha mégis dühös lesz, hogy kéne megbékítenem?

Szerintem azért érinti így a téma, mert engem is nagyon vonzanak a kutyák, mint édesapámat, ezt "örököltem". És köztünk anyával sok az összetűzés, mert inkább apámra ütök külsőben-jellemben is.


Nagyon fontos lenne nekem pár jó tanács. Köszönöm!


2014. jan. 14. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy már csecsemő korú. Az édesapád nem tiltott helyre visz el. Láthatáskor oda visz, ahova akar. Édesanyád túlreagálja a helyzetet. Nincs joga hozzá.Amúgy egy normális elvált pár között nem is kell ragaszkodni a pontos láthatásokhoz.
2014. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Alapból anyukádnak kellene toleránsabbnak lennie. Amikor apukádnál vagy láthatáson, akkor apukádnak kell gondoskodni róla, hogy ne veszélyeztessen semmi se lelkileg se testileg. A kutyakiállítás nem olyan hely, ahová ne vihetne el téged, tehát anyukád nem sokat tehet a bosszankodáson kívül. Igazából nem is feltétlen kell előre megmondani, hogy hová mentek, ha ez az ára a békének.
2014. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem kötelessége megmondani, de meg szokta, azzal nincs is baj. És még nem is a világ végére/külföldre megyünk, csak Budapestre.


Emellett bosszankodva hallgatta az élménybeszámolóimat is, hogy jól éreztem magam. Tudom, hogy bántja, de ha egyszer jó volt...


Szombaton vagy vasárnap mindenképp kimegyünk, de nem szeretnék megint így járni, kezd belőle elegem lenni. És még a tanulmányi eredményeimet sem hozhatja fel indokként, hogy ne mehetnék el (8-os vagyok, matek-kémi négyes, minden más ötös)...

2014. jan. 14. 14:53
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Akkor fogd vissza magadat, és ne ecseteld édesanyádnak az élményeidet.
2014. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: már a kiállítás említésekor is látszik, hogy dühös. Emellett mindig ő kérdezi, hogy jó volt -e...
2014. jan. 14. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha apudnak meg van az engedélye oda visz ahova akar. Egy kiállítás nem egy bűnügyi szekta. Anyukád meg megbékél. Én is ott leszek a FeHoVán. Érezd jól magad, ez egy közös program apuddal, amit el kell fogadnia anyukádnak. :)
2014. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: szóval nincs remény. :)

Már kezd rólam leperegni a sértegetés, stb. Engem a kiállítás érdekel, és kész - és tudom, hogy vihet. És el is megyünk. :)


Azért köszi.

2014. jan. 14. 15:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként apukád láthatása arról szól, hogy ő csinál veled közös programot. Olyat, amit ő jónak lát, és nem olyat, amit anyukád szeretne, hogy csináljon. Ezt anyukádnak el kell fogadnia! (Nem csodálom, hogy elváltak.)
2014. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem ellened szól hanem apukád ellen. Valószínű az édesanyád arra féltékeny, hogy apukáddal milyen jól érzed magad amikor vele meg nincsenek ilyen közös élményeitek.

Próbáld meg azt, hogy oké, hogy apuval elmegyek a fehovára, de veled anyu elmennék a ..... (és itt nevezz meg valami olyan programot ami anyukádaz is érdekelheti).


Vagy simán véletlenül hagyd, hogy megtalálja ezt a kérdést hátha abból rájön, hogy az ő viselkedése mennyire bánt téged és elgondolkozik rajta.

2014. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, így van...

Bár a válásnál apa volt a hibás, belátom, de ez elég hosszú történetet.

2014. jan. 14. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!