Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki véleménye jöhet!...

Mindenki véleménye jöhet! Felnyomhatom a szomszédom azért, mert a két kutyájával gondom van?

Figyelt kérdés

Mindneki véleménye érdekel! Jöhet hideg is, meleg is!

Nem lesz lepontozás a részemről! Mindenkit felpontozok, legyen akármilyen válasza is!


A helyzet: Van a közvetlen szomszédomnak 2 db kutyája. Láncon tartva. Az egyik a ház egyik felén, a másik a mellettem lévő kerítésnél.

Úgy tudom láncon nem lehetne mindig tartani a kutyákat.

De ez csak a része. A lényegesebb, hogy sose láttam még sétáltatni egyiket sem vinni! Azt hiszem, ez már 2 törvényszegés!


De! Van a kerítés a háznak, ami 1 méter magas, tehát, egy kis tacskót lehet vissza tart, de nem két nagytestű kutyát.


És elengedi a kutyákat az utcára felügyelet nélkül! Ilyenkor az utcán szaladgálnak!

HABÁR! Még nem láttam, hogy bárkire rátámadtak volna, ha jön valaki, ugatnak, de beugranak a kerítésen, és onnan jár a szájuk!


Viszont, már láttam, elguruló kocsira támadni őket 4x harapni akarták a kerekét a kocsinak!

Igaz, az emberek az utca másik felén sétálnak el, nem tudom mit tennének a kutyák, ha járókelők az Ő oldalukhoz mennének, akkor lehet támadnának?


És nem tudni mikor engedik el a kutyát, mert össze-vissza vannak elengedve! Néha este 10 kor látom, hogy mászkálnak az utcán, néha reggel 8 kor látom őket az utcán, néha 3 napig nincsenek elengedve, néha minden nap minimum 1x!

Nem láttam benne logikát!


Rám még nem támadtak, de egyszer mentem ki a postát megnézni, és a kerítéshez, ami köztünk van, ugrottak, és fej-fej mellett ugattak, morogtak, eléggé megijedtem, habár tudtam, hogy a drót kerítésen nem tudnak átjutni!


A fő kérdés! Nem akarom, hogy ezek egyszer is megtámadjanak, főleg, hogy az én kapum, és az Ő utconaluk egymás melett van, így nem tudom, hogy reagálnának, ha kimegyek a kapunk, ugye mert jogom van az utcán közlekedni, és ezek meg a saját területeinek képzelik, és kimegyek, meglátnak, és megharapnak!


Kérdés: Ha jelentem ezt jegyzőnél, tesznek intézkedést? Kötelező 2 méteres kerítést építeni, különben 100.000res bírság vagy valami? Kutyák elkobzása?


Beszéltem több ismerőssel, és kérdezték, hogy: "kutyáknak adnak enni, inni, minden? -Igen, "Na akkor nem veszik el sehogy!"


"Harapott meg már valakit a kutya?" - Nem tudom! "Na, akkor addig nem tesznek semmit!"


"Beszélték már a szomszédoddal, hogy ne engedje el az utcára a kutyáit?" - Nem! "Na akkor előbb beszélsz vele, nem beköpöd másnak!


"Mondtam már a szomszédnak, hogy gondod van a kutyáival?" -Nem, de lehet kéne! "Ne tedd! Ha szólsz neki, és mégse tesz semmit, és megy a feljelentés, szerinted kit fog 99%ra gyanúsítani a névtelen bejelentésnél???"


Tudom, nagyon hosszú, de részekre szedtem, remélem olvasható!

Szóval mindenki véleménye érdekel, nem baj, ha ellenem irányul a válasz, vagy gonosz, sértő, de szeretnék véleményt!



2014. jan. 14. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tévedsz, a läncontartás és a sétamentesség nem tiltott (sajnos). A kiszabadulô kutyäk miatt a jegyzőnél kell ÍRÅSOS bejelentést tenned, az ő hatásköre. Kérheted az adataid titkosan kezelését, akkor sose tudja meg, h ki volt.
2014. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
30%
Hát érdekes helyzet, az biztos. Szerintem nagyon nem tudsz mit tenni, mert kiröhögnek, ha ilyesmivel bemész valahová. Inkább próbáld meg a környéken élőket rábeszélni, hogy tegyetek együtt bejelentést, szerintem akkor jobban megfontolják, tekintve, hogy "közérdek" a dolog.
2014. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Firestorm ***** válasza:

"És elengedi a kutyákat az utcára felügyelet nélkül! Ilyenkor az utcán szaladgálnak!

HABÁR! Még nem láttam, hogy bárkire rátámadtak volna, ha jön valaki, ugatnak, de beugranak a kerítésen, és onnan jár a szájuk! "


"Igaz, az emberek az utca másik felén sétálnak el, nem tudom mit tennének a kutyák, ha járókelők az Ő oldalukhoz mennének, akkor lehet támadnának? "


Ez kissé ellentmondásos számomra.Mi is az igazság most akkor?


Miért lenne gond,ha tudná a szomszéd,hogy Te jelentetted?

Ha beszélsz vele és nem tesz semmit,akkor nincs joga téged kikiáltani hibásnak illetve nagy ívről tojni kell rá.

Mindenesetre 1-2 részlet sántít,illetve mintha el lenne túlozva.

2014. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi nem érthető? Azt még nem láttam, hogy emberre támadtak volna, de 4 autót betámadtak, és szét akarták szedni a kerekét!
2014. jan. 14. 16:32
 5/12 anonim ***** válasza:
oltva, chippeltetve vannak? ha nem, esetleg ezzel megszorongathatod a szomszédot...hogy ha nem intézi el a kerítést, akkor jelented a jegyzőnél...ez két kutyánál már 100e ft feletti bírság is lehet.
2014. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Firestorm ***** válasza:

Azt írtad,hogy nem láttad,hogy emberre támadtak volna,ha arra megy valaki akkor beugranak a kerítésen.

Aztán a következő fejezetben azt írod a túloldalon közlekednek az emberek,ha viszont az Ő oldalukon tennék akkor kérdezted,hogy támadnának-e?


Ez nekem abszolút kusza.

Viszont én is kérdeztem valamit.

2014. jan. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja, értem! Szóval akkor beugranak a kutyák, ha az embereket látják jönni az úton, és onnan ugatnak! De ezek az emberek az út másik=(tehát nem a házuk előtt)= sétálnak, és nem tudom, hogy HA a kutyák a kerítés előtt járókelőkre CSAK ugatnának-e VAGY azt már fenyegetésnek éreznék (területre behatolás) és védeni akarnák, tehát harapnának is?

Így érthetően írtam? Tehát az emberek távolságot tartanak(egy útnyi) a két eb között, így nem támadnak rá, DE ha nem tartanák az egy útnyi távolságot, AKKOR reagálnának-e a kutyák harapással, támadással?

2014. jan. 14. 17:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy vannak-e oltva, chippelve, gondolom igen.
2014. jan. 14. 17:12
 9/12 Firestorm ***** válasza:
Próbálj beszélni a gazdival,ha nem érdekli vagy nem változtat ezen,akkor irány a jegyzőhöz!
2014. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesen szólj a szomszédnak, hogy segítesz megmagasítani a kerítést, mert kiszöknek a kutyái, és nem szeretnéd ha neki baja lenne ebből. Kedvesen. Segítő szándékkal.
2014. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!