Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki sportol masztiffal?...

Van aki sportol masztiffal? (nem őv)

Figyelt kérdés
Soha semmilyen sportban nem találkoztam még velük, pedig biztosan ők is jók valamiben és biztosan van olyan amit szívesen csinálnának. Én most akarok venni ebben az évben kiskutyát, de nem azért, hogy csak úgy legyen és nem is (csak) őv-re, hanem szeretnék valami több mozgást igénylő,számára izgalmas sportot űzni vele :)
2014. jan. 14. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapjában véve a legtöbb masztiff nem túl nagy mozgásigényű, beérik a napi 2-3 sétával. Persze vannak egyedek, amelyek mozgékonyabbak, de alapvetően nem sportra találták ki őket.
2014. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Persze attól is függ, hogy konkrétan melyik masztiffra gondoltál.

2014. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erősek, jól tudnak súlyt húzni, lógni, erős a harapásuk!
2014. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nem mindegy, hogy milyen masztiffal? Mert egy nápolyival egyenlő a nullával. Sajnos még a kiállításokon a ringben körbe menni is nehézséget okoz nekik, nemhogy valami intenzívebb mozgás. Az angol masztiff már jobb egy fokkal, viszont érdemesebb kevésbé tömeges szülőktől választani kölyköt. A súlyhúzásban tényleg eredményesek lehetnének, az agilityt és hasonló ugrálós sportot azért mellőzném, mert nagyon nem egészséges ilyen nagy kutyáknak. Az ízületüket nagyon tropára vágja.

2014. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!